Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Szerintem ez a cucc egyáltalán nem ér ennyit. Iszonyat drága, rossz képminőségű, és igazából csak egy dolog szól mellette, az egyszerűsége. Teljesen tájékozatlan burzsujoknak esetleg lehet jó, de igazából még azoknak se, mert az meg meg fog azzal bízni egy céget, hogy kiépítsenek nála valami jó minőségű riasztórendszert (az mondjuk ettől azért többe fog kerülni), ami nem ez lesz. Ez szerintem nagyon rétegtermék.

    Nekem, mint nagyon sokan másoknak egy talán kevesebb, mint 20k-ba kerülő IP kamerám van (oké, az nem vízálló, de mozgásra az is riaszt). Droidon, Windowson is működik, sőt még böngészőből is megy, guest account is adható hozzá. Kétirányú (hang)kommunikáció, remek kép- (FHD, és az infra képe is teljesen jó) és hangminőség. Mobilra, vagy microSD-re is tud rögzíteni (de talán NAS-ra is meg lehetne oldani, annyira nem néztem utána), a 230-on meg a Wi-Fi jelszón kívül nem igényel alap szövegértésnél komplexebb dolgot. Persze ez utóbbi se megy mindenkinek, anyagi helyzettől függetlenül... A 230-on szerintem felesleges fennakadni, mert biztonsági kamerát többnyire nem olyan helyre akar tenni az ember, ahol nincs áram. Ha áramszünet lenne, akkor arra meg be kell üzemelni egy jobb UPS-t - persze az megdobja a költségeket.

    Max. harmadáron - csak a kényelem miatt - amúgy akár lehetne is jó, de csak a vinnyogás meg a vízállósága miatt :).

    "Mindkét fizetős verzió esetén kapunk extra szolgáltatásokat is, többek között egy mesterséges intelligenciát, ami képes felismerni, hogy egy ember okozta a riasztást, vagy csak a fák lombjait fújja a szél, de akár zónákat is megadhatunk a kameraképeken, ilyenkor a kijelölt területen kívül eső aktivitást nem veszi figyelembe a rendszer."

    Ezt úgy hívják, hogy indiai telecenteres kolléga, aki éjjel-nappal figyeli a riasztásokat, meg azt is, ahogy anyu öltözik ;].

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák