Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    válasz Tin #562 üzenetére

    Szerencsere mar nem csak wintel-bol all a vilag. Alternativa terjed, persze vallalati kornyezetben ez kevesbe jon elo mert lassu a valtozas, de ez termeszetes.

    Amikor belepsz egy iskolaba es az aulaban a kivetiton egy chromebook kepe fogad az mar jelzes erteku, bar ez a fogyasztoi piacrol szol.

    En nem csak kizarolag vallalati _desktopra_ gondoltam, gyakorlatilag a beagyazott rendszerek nagy resze nem Windows-t futtat. Ez igaz a kenyerpiritotol az autokig. (Rakerestem a Teslara.. Ubuntut futtat a kijelzoje es tobb mas rendszert az autovezerlesre).
    A cegek anno kerestek olyan rendszert ami olcso es jol lehet faragni es a linuxot el kezdtek tamogatni a beagyazott Win-nel szemben. Most mar nem csak ipari termekeben van jelen az alternativa (nem feltetlen linuxra gondolok!) hanem a fogyasztoi piacot is meghoditotta (TV, telefon ,tablet, okosora etc..)

    Elobb-utobb a vallalati _desktop_ szegmensben is vissza fog szorulni az MS hacsak nem valtoztat a strategiajan mert az alternativak hasznalata egyre tobb teruleten visszacsatolast fog okozni. Erre utaltam korabban. Az aki nem Windowson nott fel es vezeto lesz egy cegnel, valszeg mas alternativat is figyelembe vesz kesobb.

    "ha veszel egy szoftvert, az idővel elavul. és akkor venned kell egy új verziót belőle. addig, amíg megéri "javítgatni" (fenntartani), addig lehet, de egy idő után már nem éri meg. minden így működik a mosógéptől kezdve biciklin át a számítógépig. és a szoftverek is."
    Ezzel teljesen egyetertek. Akkor van problema ha egy termek elavultatasa nagyobb koltseget okoz a fogyasztoi lancban. Ha a termek keszitoje hirtelen teljesen mas iranyt szab meg es azt mondja hogy az eddig hasznalt termek marpedig elavult, akkor nem biztos hogy a fogyasztoi lanc minden szereplojenek oszinte lesz a mosolya.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

Új hozzászólás Aktív témák