Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz arabus #430 üzenetére

    Igen, szerintem is túl olcsón hozta be a 8 magot anno az AMD. Én annak idején az 1600X-et raktam volna pariba a 7700K-val. Játékban anno a 7700K picit jobb volt, viszont minden másban AMD volt jobb. Az 1700-at olyan 400-450 USD-re raktam volna, 1700X 500-550-600 körül, 1800X 600-650-700-750 körül. Még úgy is vették volna, mert a proci is, és az alaplap is olcsóbb volt, mint egy 8 magos intel HEDT proci+alaplap. Persze, ott még volt, aki ontelt vett HEDT-n, mert neki az kellett nagyon, de 2 év múlva kb. el is tűnt intel onnan. Tehát ha nem fejlesztesz, az a baj, ha túl gyorsan, az is baj. Intel pl. bukta apple-t, mert nem fejlesztett. Már rég 8 magot kellett volna adnia mainstream-en (consumer piac). Akkor talán lett volna esélye. Cskszélen viszont lemaradt, és emiatt a fogyazstása is rossz lett. Aztán jött Apple az M1-gyel. És utána M1+, majd M2. Na, azt már kb. AMD sem veri meg. Pedig azért a 64 magos epyc és threadripper elég durva. Ha M2-ből 4-et összeraknak, akkor azt is verik. És mindezt töredéke fogyasztásból és hőtermelésből. Szóval a jövő az ARM chipeké. HOyg lesze hibrid X86+ ARM, vagy utasításkészlettel kiegészített X86, nem tudni, de az enegriarák mindenütt az egekbe szöktek, és ez energiaoptimalizált felhasználást fog eredményezni.

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák