Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz genlog #19 üzenetére

    A bátorság és a hülyeség között akad egy nüansznyi eltérés.... Nekifutásból- a semmiből nem ugrálunk autó elé még zebrán sem. Na az az igazi balkáni mentalitás, hogy gyalogos vagyok az autós meg álljon meg akkor is, ha nem lehet. Mondjuk az ilyenek meg is érdemlik, hogy matricaként teljesedjenek be.... :U

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz genlog #21 üzenetére

    Balkáni mentalitást emlegettél! Így nem az érveléssel van feltétlen baj, hanem az értelmezésével, annak amit sikerült botor módon ide vetnem. De nem gond, ha Te már ilyen nagyon komoly vagy, legyen. Ugyan áruld el kérlek, hogy szerencsétlen kishazánkban hol van az írásba foglalva, hogy a gyalogos bármit megtehet egy zebrára hivatkozva? Lehet ugrálni következmény nélkül? Nosza, rajta!
    Örülök, hogy ilyen világlátott, bölcs ember világosít föl róla, hogy itthon mindig az autós a hülye, ha valakit kivasalnak egy zebrán. Csak csendben jelzem meg, hogy a baj ezzel a mentalitással van gyalogos barátainknál. És ezt a hülyeséget tömik a gyerekek fejébe- hogy a témához is kapcsolódjunk- hallgass nyugodtan zenét, bambuld a telefonod, mert a zebra a TIÉD! Oda sem kell figyelj, hisz mindenki aki közlekedik azért van, hogy Te nyugodtan le léphess a zebrára. Ha sötét van, és nincs kivilágítva, akkor is, ha rohansz a tesók után, mert elfogy a mekibe a kedvenc burgered, akkor is, ha szakad a hó, és csúszik akkor is. Neked, mint gyalogosnak rohadtul semmivel nem kell törődnöd, mert a zebra csak érted van, neked készült, és neked ott jogod van bármihez.... A kedvencem, mikor biciklisek át tekernek rajta. De itt nálunk volt olyan nyugdíjas hölgy, aki szerint az autósnak kötelezően meg kellene állni a zebra elött és körülnézni.... No comment....
    Tudod a baj azzal van, hogy mindenki azt várja, hogy majd a másik figyel. Ez igaz sok autósra is. De a közlekedés társasjáték, ha autóval vagy, ha gyalog, akkor is oda kell figyelni.
    És hogy a fel nem tett kérdésre is válaszoljak: meg szoktam állni zebránál. Viszont gyalogos jött már nekem... Amihez nem tudom mennyire kell hülyének lenni. Természetesen föl volt háborodva. Csak, hogy tiszta legyen: háttal állt a zebrának, én el haladtam.... volna, ha az az észlény nem koppan a hátsó ajtón. Se lát, se hall dömötör módon. Ésssss.... Tádám: Szabálysértési bírság lett a vége, amit a T szülő fizethetett ki.
    Magyarázat lejjebb.
    Nem követem napi szinten a KRESZ változásait. De egy apróság (2018-as állapot szerint, és tudtommal ez nem módosult): jogszabály szerint a kijelölt gyalogos-átkelőhely előtt álló és várakozó gyalogossal szemben nincs elsőbbségadási kötelezettsége a jármű vezetőjének csak abban az esetben, ha a gyalogos lelépett a kijelölt gyalogos-átkelőhelyre.
    A gyalogos addig nem léphet le a kijelölt gyalogos-átkelőhelyre, amíg a lelépést és az áthaladást veszélyesnek ítéli meg ( gondolom ez a rész jelenti azt, hogy illene körül nézni).
    A kijelölt gyalogos-átkelőhelyet a jármű vezetője olyan tempóval kell megközelítse, hogy a gyalogos részére egyértelmű legyen, ha a zebrára lép, akkor a jármű vezetője meg fog tudni állni, elsőbbségadási kötelezettségének eleget téve. A megközelítés tempójának mértéke jól kell mutassa az elsőbbségadási szándékot. A gyalogosok kötelesek a lelépés előtt az áthaladás veszélytelenségéről meggyőződni. A jármű vezetője, ha kell, megállással ad elsőbbséget a kijelölt gyalogos-átkelőhelyre lelépett gyalogos részére.
    Örülök, hogy segíthettem hazánk közlekedési szabályait illetően :R

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz genlog #75 üzenetére

    Hol írtam én általánosságot??? Valószínűleg neked sem sétált még senki, mikor autóval elhaladtál. De a szavaiddal élve engedjük el nagyvonalúan azt az apróságot, hogy én az itthoni KRESZ-ről beszéltem, és kezdtem firtatni a szülők felelősségét a rengeteg figyelmetlen, zenét hallgató, telefonját bújó idiótáról. Erre Te mondod nekem, hogy nincs igazam? Drága egyetlen, tanult, világlátott barátom! Ezennel szeretnélek megkérni, hogy mutass rá nekem arra az ÍROTT szabályra a KRESZ-ben ami azt taglalja, hogy nekem meg KELL állnom, ha valaki a járdán közelít a zebrához. Nem tudom végig olvastad e a többit, és a véleményemet adott esetben az írott szabályokat illetően. Nem fogom megint leírni.
    De, ha sikerül a végére jutnod, netán rá keresel a jelenleg hatályos jogszabályokra a témát illetően, akkor kénytelen leszel belátni, hogy DE, igazam van. Ugyanis egyetlen írott szabály sem tér ki sem ráutaló magatartásra, sem semmi egyébre( zebra mellett álló, várakozó, dumáló, olvasó, stb). Viszont kitér az úttestre való lelépés szabályaira a gyalogosokra vonatkozóan. Féktávolságon kívül lelépsz? Bravó, elsőbbséged van, nincs ezzel gond. És itt csatolnék vissza arra az apróságra, hogy ami elindította ezt a vihart egy biliben( nem mellesleg kiderült, hogy ámbár én vagyok a hülye és renitens, mégis sokaknak lövésük nincs a KRESZ vonatkozó szabályairól), az az volt, hogy szabályosan jár e el egy gyalogos, ha a körülmények mérlegelése nélkül lelép egy zebrára, vagy bárhol az úttestre.
    Nem az autósok felelősségét vitattam, hanem azt a tényt közöltem, hogy a gyalogosokra IS vonatkoznak szabályok.
    A zebrán előzők meg egy külön állatfaj.... Legalább valamiben egyet is értünk.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz genlog #77 üzenetére

    Ha vissza olvasol én sem írtam olyat, hogy ez így feltétlen jó. Igazából csak azt nem értem, miért fáj mindenkinek, ha le merem írni azt az egyszerű tényt, hogy a közlekedés társasjáték. És mivel a szülők( elvileg) vizsgáztak, nem igazán értem hogy a f@szba nem verik a gyerek fejébe, hogy nézz körül.... Biztosan velem van a baj, amikor egy nyilvánvaló problémáról beszélek. Lehet ezt csavarni a végtelenségig, de a tény attól még az marad írott és íratlan szabályok szerint is, hogy figyelni kéne egymásra. Mindegy mivel veszel részt a közlekedésben. Gyalogosként is vannak szabályok, pont úgy mint járművel.
    Engem gyerekként még a szüleim arra tanítottak, hogy mindig nézzek körül, ha át kell mennem az úton. Nem nagy dolog, nem tudom, hogy ugyanez valami légből kapott agymenés alapján miért nincs így most is. Lehet, hogy a f@szbúk meg az insta nem tanít meg tiszteletben tartani a szabályokat?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz genlog #79 üzenetére

    Szerintem mindkettő szélsőséges és középen van az igazság. : /

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • hunluki

    senior tag

    válasz genlog #77 üzenetére

    +sok. Határozottan szigorítani kéne a kreszt és a sok pénzbünti mellé fix időre jogsielvételt plusz durva esetben letöltendőt, kevésbé durváért kötelező közmunkát vagy bármi mást aminek valóban visszatartó ereje van. Így a sok pénzes gyökér kifizeti és folytatja tovább, semmi visszatartó ereje nincs.

  • nuke7

    veterán

    válasz genlog #87 üzenetére

    törökországban "bukókeret" van minden robogón, (körbe vannak csövezve) mert az autósok folyamatosan nekik mennek :DDD
    Ott a zöld lámpa azt jelenti a gyalogosnak, hogy átmehet, ha nem jön semmi:))
    (legalábbis pár éve ez volt)

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • Tapsi

    addikt

    válasz genlog #91 üzenetére

    Azért ne essünk túlzásokba! Nem jellemző, hogy teli piroson, zöld gyalogos jelzésnél tömegével hajtanának át autók. Elég sokat közlekedek a városban, dinamikus a tempó, de az emberek nagy része az ilyen szabályokat betartja.

Új hozzászólás Aktív témák