Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz genlog #75 üzenetére

    Hol írtam én általánosságot??? Valószínűleg neked sem sétált még senki, mikor autóval elhaladtál. De a szavaiddal élve engedjük el nagyvonalúan azt az apróságot, hogy én az itthoni KRESZ-ről beszéltem, és kezdtem firtatni a szülők felelősségét a rengeteg figyelmetlen, zenét hallgató, telefonját bújó idiótáról. Erre Te mondod nekem, hogy nincs igazam? Drága egyetlen, tanult, világlátott barátom! Ezennel szeretnélek megkérni, hogy mutass rá nekem arra az ÍROTT szabályra a KRESZ-ben ami azt taglalja, hogy nekem meg KELL állnom, ha valaki a járdán közelít a zebrához. Nem tudom végig olvastad e a többit, és a véleményemet adott esetben az írott szabályokat illetően. Nem fogom megint leírni.
    De, ha sikerül a végére jutnod, netán rá keresel a jelenleg hatályos jogszabályokra a témát illetően, akkor kénytelen leszel belátni, hogy DE, igazam van. Ugyanis egyetlen írott szabály sem tér ki sem ráutaló magatartásra, sem semmi egyébre( zebra mellett álló, várakozó, dumáló, olvasó, stb). Viszont kitér az úttestre való lelépés szabályaira a gyalogosokra vonatkozóan. Féktávolságon kívül lelépsz? Bravó, elsőbbséged van, nincs ezzel gond. És itt csatolnék vissza arra az apróságra, hogy ami elindította ezt a vihart egy biliben( nem mellesleg kiderült, hogy ámbár én vagyok a hülye és renitens, mégis sokaknak lövésük nincs a KRESZ vonatkozó szabályairól), az az volt, hogy szabályosan jár e el egy gyalogos, ha a körülmények mérlegelése nélkül lelép egy zebrára, vagy bárhol az úttestre.
    Nem az autósok felelősségét vitattam, hanem azt a tényt közöltem, hogy a gyalogosokra IS vonatkoznak szabályok.
    A zebrán előzők meg egy külön állatfaj.... Legalább valamiben egyet is értünk.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák