Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    válasz Scholes9 #15 üzenetére

    Nem volt még szerencsém nagy frissítésű LCD-hez (CRT volt, de az teljesen más tészta), viszont TN-re nem mennék vissza IPS után, az hétszentség. Elég hogy most a legutóbb kapott munkahelyi HP Elitebook TN paneljét kell bámulnom naphosszat, rendesen kivagyok tőle.
    Inkább a lassú IPS, mint a gyors TN.

    Szerencsére van ilyen is, csak egyelőre nagyon alacsony a proritása...de ott van a listán, ezek szerint bővül a kinálat és az árak is javulnak, szóval lehet hogy hamarosnan én is benevezek egyre...de mondjuk ahhoz olyan VGA is kell (mert állóképnél kb tökmindegy hogy 60 vagy 144HZ, játéknál viszont érdekes lehet, de csak akkor ha megvan hozzá a megfelelően magas FPS, különben a fene megeszi az egészet...szóval akkor már gépfejlesztés is kell), amivel gondolom ezzel nem vagyok egyedül (nem elég csak a monitort lecserélni, kell hozzá vas is ami ki tudja használni - gondolom ez is lassítja a magas frissítésű monitorok terjedését)

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz nemlehet #20 üzenetére

    ööööö, nem. Nagyon nem. Volt TN panelem, nem egy, nem kettő. Nem vallás, tapasztalat. Egyszerűen jobban szereti a szemem. Nem hiszti meg placebo: az egyiktől jobban fárad, és nap végére kifolyik, a másiktól nem fárad annyira, és estére sem vagyok bandzsa. Sorry, ez van. Ennyi erővel én is mondhatnám hogy a nagy frissítés egy vallás, mégsem teszem, mert biztos van aki meg arra érzékeny. Szerintem ez ilyen egyszerű... :U

    Szerkesztés: az mondjuk igaz, hogy IPS panelből is van jobb meg rosszab, és abből is láttam már sz*rt. Egyedi kivétel, de volt olyan is, szóval az hogy IPS egy panel még nem 100% garancia, de én már lapost sem veszek TN panellel, nekem kizáró OK (4-5 TN paneles saját, meg fene tudja hány munkahelyi lapos után)

    [ Szerkesztve ]

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz nemlehet #24 üzenetére

    OK, a hisztiellenes erzeseidet megertem, es abban is igazad van hogy egy beallitas tenyleg sokat segit. A legutolso TN paneles monitorom egy 22-es ACER volt, azt nagyon szerettem (igaz napokig tartott amig belottem rendesen es megtalaltam a szamomra (!) idealis beallitast - nem vagyok profi), utana jott a mostani IPS-es Dell (ezt hamarabb sikerult beloni). A kulonbseg nem volt olyan mellbevago mint egy vacakabb TN eseteben, de azert igy is ereztem (sot meg a nosteny is azt mondta hogy "ennek valahogy jobb a kepe", pedig o egyebkent egyaltalan nem orult a monitorcserenek, mivel Acer-manias a lelkem (ne menjunk bele... :) ) )

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák