Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Ez a cikk olyan benyomást kelt hogy az új konzolokhoz, vagy dx12 nem tudom, de valami nagyon újhoz van alakítva ez a csoda, amiből ugye a konzol adott leginkább. Alacsony szintű slágerszöveg, megspékelve rajzolási paranccsal meg miegymással. A cikk nem is említ eredményeket, csak annyit hogy a dx11 bizony már leszolgálta idejét.

    Az eredményeket viszont úgy gondolom sokan ismerik, akkor is ha a cikk nem említi. Számomra már nevetséges az hogy mennyire elméleti síkon mennek a cikkek a ph! oldalain, teljesen méltatlan ahhoz amit ez a hírportál felépített jó sok évvel ezelőtt. Pont a gyakorlatiassága, igazságtartalma miatt szerettem meg anno, vagy 10 éve már 15 inkább. Nekem nagy csalódás az ami hullámzóan megy itt, néha visszafogottan, néha olyan elánnal mint ezen a héten. Nem techpolitikára vágyom, hanem ha már van kézzel fogható dolog akkor annak magyarázatára a cikkíró széles tudásával, és nem a széles tudásával való megtévesztő cikkekre. Ott vannak az eredmények tessék beleírni a cikkbe, úgy korrekt, úgy informatív. Akkor is ha csak béta van.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz CsonkaImo #14 üzenetére

    Rohadtul nem az a fontos, hanem a végeredmény. Engem és sokan másokat az érdekel amit látok és az ez mögé felállított technikai magyarázat. Nem az hogy technikailag mit kéne látnom amit nem látok. Ne a farok csóválja már a kutyát.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz Abu85 #24 üzenetére

    Én meg azt látom hogy dx11 módban a "nagy váltást" hozó Frostbite motor gyönyörűen és gyorsan fut. De a konzolon az "alacsony eléréssel" (meg nem tudom mivel), ami a jövő nem kimondottan jeleskedik. Akkor milyen komplexitás növekedésról van szó, ha van egy konzolra átírt motor ami így megy ahogy. Jóval inkább már megint egy rózsaszín felhőbe álmodott jövőképről van szó. A cikk meg maximálisan partner ebben mint mindenben ami konzol, amd, vagy új api. Megszólal valaki és te lehozod, így, miközben ott a valóság.

    Mindegy vagy átmegy vagy nem amit mondok, szerintem a jelenlegi grafikával sincs sok gond, belbeccsel többet van probléma. De nem is én nyomom a grafikát, hanem ők és már így nyomatják akkor a különbségnek szembetűnőnek kellene lennie, nem pedig azzal alátámasztani a fejlődést hogy ki tud több technikai megnevezést leírni egységnyi idő alatt, mert elnézve sok fejlesztő ebben találja meg az örömet.

  • Peat;)

    veterán

    válasz Döglött Róka #34 üzenetére

    Én az a fogyasztó vagyok aki a beígért, vagy tényként kijelentett "programozási virtuóz cselekedeteket" számonkéri. A jelenlegi programozások látható eredményei kis és nagybetűk halmazai a marketinghírekben/cikkekben, többnyire fekete és fehér színek elérésével, igaz élsimítás van néhol, gondolom windows 10 alatt még simábbak a karakterek! Illetve pár kamu video amik a megjelenés előtt hirtelen ködbe vésznek.

    Amit te képviselsz -a reakciód alapján- az a programozói munka eltunyulásának támogatása, az által hogy amit állítanak azt veszed ténynek, amit látsz azt meg valaminek. Én inkább a másik véglet vagyok, hiszem ha látom típus. Ha ez nem ment át hát nem ment át.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák