Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baly81

    aktív tag

    válasz Raymond #26 üzenetére

    Tiszta sor, érthető.
    El is ismerem, hogy amit kissebb méretben kell megoldani (pl. burkolat, hűtés, súly, stb.) az nagy valószínűséggel drágább is. De szerintem nem ennyivel, mint ahogy ezek; például az általad említett gépek is vannak árazva...

    Hogy számszerűsítsük, a mostani konfigom:
    Asus ROG Strix Scar GL703GE
    (i7 8750H; 32Gb HyperX 2666 Cl-15, 500Gb Samsung 970Evo NVMe, 1Tb SSHD, 17,3 FHD 120Hz/3ms.) A ház 2,4 cm vastag Alu/Műa és 2,95 Kg.
    Alap konfigot vettem, úgy bővítettem a fentebb említettre. Így kb. 540EFt környékén vagyok (az ugyan ilyen gyári konfig is ennyire jön ki, ám gyengébb perifériákat raknak bele, de ez most mindegy). Szóval a két gép között 300EFt a különbség, holott az MSI-ben feleannyi a RAM és csak 2400MHz-es. Nincs HDD/SSHD. A kijelzők felbontása ugyan az, de a frissítési ideje jobb az MSI-nek. Továbbá "csak" MaxQ-s 1070 van benne; -amit lehet csak én gondolok-, de szerintem nemigen tud sokkal többet az én 1050Ti-omnál...

    A súlyt nincs értelme hasonlítani, mert eltérő méretű a két laptop, de az a 2,95 Kg sem sok amit az Asus nyom 17,3 colban. A vastagság számomra nem igazán volt létfontosságú. Úgy gondolom inkább legyen pár millivel (ebben a konkrét esetben 6mm-rel) vastagabb, cserébe jobb hűtéssel és normális csatlakozókkal lássák el.
    Azért abban (is) gondolom egyetértünk, hogy a hűtés nagyon fontos, ha az alkatrészek élettartamát veszem figyelembe...

    Az én véleményem, hogy a funkcionalitásnak nem szabad elvesznie a dizájn és vékonyítási lázban. Hiába van egy pillekönnyű és vékony gépem, ha pont arra nem tudom használni amire kitalálták...
    ----------
    Kiemelném, senkivel sem szándékozom vitatkozni, jó irány a vékonyítás, csak ezzel a MaxQ-s dologgal nem vagyok kibékülve. Szerintem átestünk a ló túlsó oldalára... Ja és nem, nem fikázom az MSI-t, szerintem dizájnban (alakban) odaver mindegyik gyártónak. Én is ilyen gépet akartam venni..(fentebb olvashatod).

    [ Szerkesztve ]

    Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

Új hozzászólás Aktív témák