Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • baly81

    aktív tag

    Szép és biztosan jó is... De szerintem túl van árazva; akárcsak az összes MSI laptop.
    Ugyan ilyen procival Asus és Acer gépek vannak; amikben még gyorsabbak a memóriák is (2666MHz-től). Az 1070 MaxQ meg ebben a vékony házban egy 1050Ti teljesítményét fogja leadni.

    Nemrég vettem laptopot, és legalább két hétig voltak álmatlan éjszakáim, mert egy "megfelelő" gépet szerettem volna vásárolni... Sokáig szemeztem az MSI GE73 8RF Raider típussal, de az ára miatt az asszonypajti pár ajtócsapás után igencsak visszaköltözött volna az anyjához. 😃

    Szeretem az MSI termékeit, szerintem jó gyártó, -bár a garanciához való hozzáállásukat nem ismerem-. Viszont ha az árát nézem, más gyártótól olcsóbban veszem meg ugyan azt a teljesítményt.

    Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

  • baly81

    aktív tag

    válasz Raymond #26 üzenetére

    Tiszta sor, érthető.
    El is ismerem, hogy amit kissebb méretben kell megoldani (pl. burkolat, hűtés, súly, stb.) az nagy valószínűséggel drágább is. De szerintem nem ennyivel, mint ahogy ezek; például az általad említett gépek is vannak árazva...

    Hogy számszerűsítsük, a mostani konfigom:
    Asus ROG Strix Scar GL703GE
    (i7 8750H; 32Gb HyperX 2666 Cl-15, 500Gb Samsung 970Evo NVMe, 1Tb SSHD, 17,3 FHD 120Hz/3ms.) A ház 2,4 cm vastag Alu/Műa és 2,95 Kg.
    Alap konfigot vettem, úgy bővítettem a fentebb említettre. Így kb. 540EFt környékén vagyok (az ugyan ilyen gyári konfig is ennyire jön ki, ám gyengébb perifériákat raknak bele, de ez most mindegy). Szóval a két gép között 300EFt a különbség, holott az MSI-ben feleannyi a RAM és csak 2400MHz-es. Nincs HDD/SSHD. A kijelzők felbontása ugyan az, de a frissítési ideje jobb az MSI-nek. Továbbá "csak" MaxQ-s 1070 van benne; -amit lehet csak én gondolok-, de szerintem nemigen tud sokkal többet az én 1050Ti-omnál...

    A súlyt nincs értelme hasonlítani, mert eltérő méretű a két laptop, de az a 2,95 Kg sem sok amit az Asus nyom 17,3 colban. A vastagság számomra nem igazán volt létfontosságú. Úgy gondolom inkább legyen pár millivel (ebben a konkrét esetben 6mm-rel) vastagabb, cserébe jobb hűtéssel és normális csatlakozókkal lássák el.
    Azért abban (is) gondolom egyetértünk, hogy a hűtés nagyon fontos, ha az alkatrészek élettartamát veszem figyelembe...

    Az én véleményem, hogy a funkcionalitásnak nem szabad elvesznie a dizájn és vékonyítási lázban. Hiába van egy pillekönnyű és vékony gépem, ha pont arra nem tudom használni amire kitalálták...
    ----------
    Kiemelném, senkivel sem szándékozom vitatkozni, jó irány a vékonyítás, csak ezzel a MaxQ-s dologgal nem vagyok kibékülve. Szerintem átestünk a ló túlsó oldalára... Ja és nem, nem fikázom az MSI-t, szerintem dizájnban (alakban) odaver mindegyik gyártónak. Én is ilyen gépet akartam venni..(fentebb olvashatod).

    [ Szerkesztve ]

    Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

Új hozzászólás Aktív témák