Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Inkább állítanák vissza a többsávos SZJA-t! Hogy ****** ezek a ******, ******, ******, ******, stb politikusok!
    Nincs jobb dolguk, mint az átlag munkavállaló és azok családjainak szívatása? Emeljék a nettó minimálbért a duplájára, csökkentsék tízedére a munkanélküliséget és még akkor sem lehet szó több adóról. Illetve akkor többen adóznának, többet költenének az emberek, növekednének a vállalkozások, több külföldi befektető jönne, stb. De ezek inkább mindezt megakadályozzák? Így is túl sok pénzzel tömjük már a tisztelt vezetőink zsebét indokolatlanul. Mit akarnak kirobbantani? Ha nem lenne ennyire birka a magyar, kaphatnának olyan valódi forradalmat a nyakukba, hogy még a dédunokáik sem mernének emberek közé menni testőrök nélkül.
    Szidják a kommunizmust, de ez még rosszabb lesz hosszú távon. Ott legalább éltek és dolgoztak az emberek, amíg megbukott, de utána volt esély az újrakezdésre, egy igen jó esély, de ezek úgy tönkreteszik az országot, hogy még az EU-ból is ki fogunk esni 10 éven belül, aztán örülhetünk, ha majd talán Románia küld segélyeket. Tisztelt vezetőink meg majd élvezik a nyugdíjas éveiket a Bahamákon.
    Lassan elér az angoltudásom egy megfelelő társalgási szintet, azt hiszem megpróbálom inkább külföldön újrakezdeni, mert szánalmas, ami itt folyik és senki nem tesz ellene semmit, hiába tépjük páran a szánkat mindenhol, hogy ébresztő magyar!
    Magyar Köztársaság: Béke Poraidra!
    Magyarország... :(

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz fordfairlane #129 üzenetére

    Az egykulcsos meg azoknak kedvez, akik miatt most új adókat kell bevezetni. Egyébként nem, a többsávosnak pont az a lényege, hogy minél többet keresel, annál többet adózhatsz, hisz lényegesen több is marad. Én szívesen adóznám el a fizetésem akár 40%-át is, ha maradna utána még 250.000, cserébe jóval kevesebb lenne az egyéb adó és kisebb lenne az ÁFA, de ma mennyit is adózik, aki fél millió körül vagy afelett keres? Ha jól tudom semennyit (Tisztelet a kivételnek, ha létezik), bár hivatalosan 16%-ot. Mindezt miért találták ki, pontosabban mi volt az ürügy? Hogy a középvállalkozások több embert vegyenek fel. Vettek fel több embert? Ló****t! Örülnek, hogy több jut nekik saját zsebbe anélkül, hogy bármit tenniük kéne érte.
    Aki meg korábban kijátszotta az adórendszert, az most is ki tudja. És ki szívta meg? A sok minimálbéres, akiknek szintén változott a fizetése, csak épp a rossz irányba. Sőt, a 3-4 műszakosok fizetése is csökkent, pedig ők pár éve még kaphattak kézhez akár 90.000-t is, ma örülhetnek a 75-80.000-nek. Mindezt úgy, hogy egyre kevesebben vannak, a legtöbbet fizető 4 műszak talán már meg is szűnt a cégeknél. Ami ugye kirúgásokkal járt.
    Most meg mi van? Itt is egy új adó, ott is egy új adó, amott is egy új adó... ki is járt akkor jobban?

    (#151) opeter87: Felteszem vagy megszüntetik az ilyen csomagokat vagy kiszámolják, hogy arra mennyi adót kell külön tenni, esetleg ami miatt én aggódom, hogy úgy módosítják, hogy a havidíjért 2 Ft lehet a percdíjad. De sajnos ez utóbbi a legvalószínűbb forgatókönyv.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz fordfairlane #162 üzenetére

    Csakhogy a kereslet adóztatása a társadalmi rétegek közti szakadék növekedésével jár. Így eljutunk oda, hogy a középső és a felső rétegek kivételével az embereknek szimplán nem lesz elég pénze a megélhetéshez, rosszabb esetben munkájuk sem lesz, ami mit eredményez? A bűnözés ugrásszerű növekedését. Az kinek jó? Többen kerülnek börtönbe, még több adó kell a börtönök fenntartására, még kevesebben fizetnek adót, stb.
    De az egészségügyi ellátásban is jelentkezik a probléma, hisz akinek nincs munkája és nincs elég pénze, hogy az egyre magasabb egészségügyi járulékot kifizesse saját zsebből, az nem jogosult orvosi ellátásra, csak magánorvosnál, de az meg luxus.
    És ott van még a gyerekvállalási kedv. Itt is két dolog lehetséges, vagy szimplán nem vállal gyereket a legszegényebb réteg, ergo a legtöbb ember, ami az ország szimpla elöregedéséhez vezet, vagy lényegesen több gyereket vállalnak (kisebb túlélési esély mellett több utóddal több esély van a genetikai vonal fenntartására, szimpla állatvilági törvény), ami meg a bűnözést fogja növelni megint.
    A legértelmesebb, ha a társadalmi rétegek közel maradnak egymáshoz és nincs se alul- se túlfizetett ember. Nem kell, hogy a szegény is gazdag legyen, de hogy a gazdag túl gazdag legyen, miközben a szegény túl szegény.. az ellen tenni kéne. Most ugyanis ezt érték el. Mindegy mi volt az ürügy, a cél ez volt.
    A feketemunkát és a vállalkozások adócsalását meg semmivel sem tudod kivédeni közvetlenül.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz gtasystem #185 üzenetére

    "hihetetlen ez a sok nyavajgás..mégis mit gondoltatok ki fogja kifizetni azt a rahedli pénzt amit az előzőek felvettek? a húsvéti nyúl?"
    Én személy szerint azt vártam volna, hogy először megteremtik a lehetőségét, hogy vissza lehessen fizetni azt a hitelt, ergo munkahelyeket teremtenek, olyan gazdaságpolitikát választanak szakemberek bevonásával, amivel többek közt csábítóvá tehetik az országot a külföldi befektetőknek, hogy még több munkalehetőség legyen és csak utána kezdenek bele ebbe a nagy hitel-visszafizetésbe. De ezek pont fordítva csinálják, amikor a legtöbb embernek épp csak van pénze, akkor vesznek ki hétről-hétre többet a zsebünkből és még csak halvány reményt sem lehet látni annak érdekében, hogy esetleg a hitelt visszafizetők bevétele több legyen. Mellesleg nem feltétlen kéne az egészet az állam nyakába varrni, utána kéne járni, hogy hova is ment el az a pénz és ami olyan zsebekbe ment, ahol semmi keresnivalója, onnan venni vissza azt és elhatárolódni azok kifizetésétől. Nyilván lehetetlen megmondani, hogy mennyit tett zsebre az előző kormány és a Fidesz (mert ők nyilván kimaradtak a buliból, persze), de biztosra lehet venni, hogy kevesebb lenne az állam terhe, ha felelősségre lehetne vonni a vezető politikusokat és a nagyobb vállalkozókat is.
    Most gyakorlatilag sokkal több pénzt költenek el, mint ami van. Nem az állam, a kormány. Az állam mi vagyunk, a kormány meg a Fidesz. Csakhogy a kormánynak nincs pénze, a pénz az államé. Már ami eljut az államhoz és nem teszik útközben zsebre a kormányban, a többi pártban úgy általában vagy a bármelyik fél által megbízott vállalkozásokban.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz MCGaiwer #311 üzenetére

    Akinek egy fix összeg szétosztása ki tudja mi alapján jobb, mint a pénz egy részének biztonságban tudása, a másik részének pedig befektetése, hisz kockázat nélkül nincs nyereség... azt úgysem tudom meggyőzni, az ne is olvassa tovább.
    Azért azt is tudni kell, hogy három kérésre választható portfólió volt. Valószínűleg nálatok mindenki a pénzének 50%-át engedte át befektetésre, idő közben azonban volt egy gazdasági világválság, aminek még mindig nem tűnt el a hatása Európában. A magán-nyugdíjpénztár nem csak gyűjtögetés, hanem befektetés is volt, ami mindig kockázatos. Ezt érdemes szem előtt tartani, mielőtt bárki leszólja. Viszont, hosszú távon még így is több garancia lenne annak a kifizetődésére, mint hogy a kormány majd eltart minket az állami pénzből, ha megérjük. Én például nem néztem utána az egyenlegemnek (2 évvel felesleges is, de szerintem 11 is kevés, főleg egy világválság után, inkább további 30 év után lett volna értelme), de maradni akartam, nyilatkoztam is róla tavaly, de nemrég ugye meg is jött az ultimátum mindenkinek, hogy vissza lehet menni az államihoz vagy vissza kell menni az államihoz. Most majd eltűnik szépen a pénzem adott része, ha végre ismét találok munkát, de hogy 40 év múlva sem fogom viszontlátni, abban biztos vagyok.
    Így marad a bank, vagy ha elég pénzt gyűjtök össze, megpróbálkozhatok egyénileg befektetni a megtakarításom. A magán-nyugdíjpénztár ezt a terhet vette le az emberek válláról és lehetőséget adott a lényegesen nagyobb haszonra, de ha valaki elolvasta a papírokat láthatta, hogy nem árulnak zsákbamacskát és csak arra van garancia, hogy az odajutó pénz meghatározott hányadát biztosan megőrzik.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák