Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz fordfairlane #129 üzenetére

    Az egykulcsos meg azoknak kedvez, akik miatt most új adókat kell bevezetni. Egyébként nem, a többsávosnak pont az a lényege, hogy minél többet keresel, annál többet adózhatsz, hisz lényegesen több is marad. Én szívesen adóznám el a fizetésem akár 40%-át is, ha maradna utána még 250.000, cserébe jóval kevesebb lenne az egyéb adó és kisebb lenne az ÁFA, de ma mennyit is adózik, aki fél millió körül vagy afelett keres? Ha jól tudom semennyit (Tisztelet a kivételnek, ha létezik), bár hivatalosan 16%-ot. Mindezt miért találták ki, pontosabban mi volt az ürügy? Hogy a középvállalkozások több embert vegyenek fel. Vettek fel több embert? Ló****t! Örülnek, hogy több jut nekik saját zsebbe anélkül, hogy bármit tenniük kéne érte.
    Aki meg korábban kijátszotta az adórendszert, az most is ki tudja. És ki szívta meg? A sok minimálbéres, akiknek szintén változott a fizetése, csak épp a rossz irányba. Sőt, a 3-4 műszakosok fizetése is csökkent, pedig ők pár éve még kaphattak kézhez akár 90.000-t is, ma örülhetnek a 75-80.000-nek. Mindezt úgy, hogy egyre kevesebben vannak, a legtöbbet fizető 4 műszak talán már meg is szűnt a cégeknél. Ami ugye kirúgásokkal járt.
    Most meg mi van? Itt is egy új adó, ott is egy új adó, amott is egy új adó... ki is járt akkor jobban?

    (#151) opeter87: Felteszem vagy megszüntetik az ilyen csomagokat vagy kiszámolják, hogy arra mennyi adót kell külön tenni, esetleg ami miatt én aggódom, hogy úgy módosítják, hogy a havidíjért 2 Ft lehet a percdíjad. De sajnos ez utóbbi a legvalószínűbb forgatókönyv.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák