Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • patex1983

    őstag

    Gondoltam, hogy lesz itt anyázás, meg okoskodás minden szinten, hiszen ugye itt vannak az AMD meg az Intel fanok...Ami az egyiknek hiperjó, az a másiknak hiper sz*r... :))

    Saját tapasztalat alapján: Valahogy mindig is jobban vonzódtam az Intelhez, talán a megbízhatósága miatt, de ennek ellenére a múlt évben lecseréltem az akkor már igencsak koros Inteles konfigomat egy AMD-s rendszerre, mivel akkor csak arra volt keret... Olvasgattam teszteket és úgy gondoltam, nem lehet az annyira rossz :)
    Eleinte örültem is neki, mint majom a farkának... Athlon X2 5600+... Dupla mag, gyorsabb ram, huhúúú, teljesen jó volt, örültem...Egy darabig...Elkezdtem fejleszteni, mondom akkor maradunk az AMD vonalon, mert olcsóbb... Beszereztem egy új 770-UD3-as Gigabyte lapot és bele egy Phenom II X2 550 BE procit. A lap akkor volt kb. 17 000 Ft, szóval majdnem a legolcsóbb kategória. Hatalmas csalódás volt az egész, jobb lett volna, ha bele sem kezdek ebbe az egész AMD mizériába...Érdekes módon semmiféle gyorsulás nem volt tapasztalható az új lappal és az új procival...sőt...Hiába pár pontszámmal többet mutatott minden teszt (Everest, Cinebench 10...) játékok és fájlkezelés közben semmi különbséget nem észleltem, sőt egy-két játék valahogy el kezdett akadozni is, olyanok, amik a korábbi cuccal (5600+, Asus M3N-H, ATI 4850) simán jobban mentek... :( Próbálgattam sokmindent, BIOS-t frissítettem stb stb, de semmi nem segített, úgyhogy 3 hónap sz*rakodás után meguntam és eladtam a Phenomot, meg a Giga lapot és jobb híján most a régi 5600+-t nyomom a régi Asus lappal. A fentiekből az alábbi kép született meg bennem és akármilyen fikázásokat is fogok olvasni az Intelről, akkor sem fogok AMD-t venni, soha,de soha, hiszen egyetlen korábbi Inteles konfigom sem produkálta azt, hogy a nagyobb, drágább, elméletileg jobb hardverelemei nem nyújtanak semmi pluszt (egyrészt az idegrendszerem, másrészt a pénztárcám bánta :) ) :
    Proci: csakis Intel
    Alaplap: csakis Asus
    Úgyhogy jövő hónapban boldog tulajdonosa leszek egy Core i3-nak és egy H55-ös Asus lapnak :DD

    Köszöntem a figyelmet!

    [ Szerkesztve ]

    X

  • patex1983

    őstag

    válasz VaniliásRönk #247 üzenetére

    Nem MX és nem SE végződésű lesz az az Asus lap :)
    Az, hogy az akadozás user error lenne, hát nem hiszem...Eléggé rég foglalkozok már informatikával ahhoz, hogy tudjam, hogyan kell egy oprendszert, vga drivert bekonfigurálni, illetve egy játékot telepíteni, állítgatni és indítani...

    A vinyóm egy Samsung HD322HJ, ami szerintem nem nevezhető lassúnak...nem is a leggyorsabb, de az előző konfigban is ez volt és azzal érezhetőbben jobb volt az egész rendszer.

    Nagyobb teljesítményt pedig azért vártam, mert mindenhol azt lehetett olvasni, hogy a Phenom II-k milyen faszányosak lettek, nézegettem teszteket, kommenteket, mindenhol dícsérték...na meg ugye ott az L3 cache is, ami Athlon X2-ben még nem volt... Gondoltam, csak jobb lehet...

    Tudom, hogy Asus-ban is lehetnek hibás termékek, BIOS-ok, de eddig ezek úgy látszik elkerültek engem, ellentétben más gyárók lapjaival... :)

    De mindegy is, a korábbi hsz-mmel nem akartam senkinek sem tanácsot adni, sem észt osztani, egyszerűen csak leírtam a saját tapasztalataimat és a véleményemet, erről szólt az egész.

    X

Új hozzászólás Aktív témák