Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zanik

    addikt

    válasz patex1983 #243 üzenetére

    Na most ez tipikus esete annak, mikor valaki személyes tapasztalatokból kiindulva általánosan ítéletet hirdet valami felett. Képzeld, nekem is volt már rossz tapasztalatom Intel procival, és ezek után vettem-e vajon Intel procit? Bizony hogy vettem, és valószínűleg fogok is még! Ugyanígy van az alaplap márkákkal is. Egy nagyon kedves barátom - aki viszonylag gyakran cseréli az alkatrészeit - évekig csak Asus alaplapokat vett, míg bele nem futott egy hibás szériába, kb. 2 hónapon keresztül szívott különböző problémákkal több cserepéldánynál is, végül MSi-re váltott, pedig egész addig meg volt arról győződve, hogy egy Asus alaplap csakis jó, kifogástalan minőségű lehet. Ezért mondom, hogy saját pozitív ill. negatív tapasztalatból soha nem szabad messzemenő, általános következtetéseket levonni, sőt, a fórumokon megjelenő kritikákat is érdemes némi fenntartásokkal kezelni (a csalódott vásárlók ugyanis sokszor képesek túlzásokba esni), de még akár a sokak által ajánlott hardverekből is bárki kifoghat egy-egy hibás példányt!

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • 3ye

    tag

    válasz patex1983 #243 üzenetére

    Azért ez elég érdekes, mondjuk nem tudom mire számítottál....
    300 Mhz-el gyorsabb proci, játékoknál nyílván nem fogsz akkora különbséget észrevenni, hiszen valszeg mindkettő kihajtotta a 4850-et. Az hogy fájl kezelés meg ilyenek, azért eléggé közrejátszik a winchester is, nyílván alaplap is, de nem hiszem hogy a 770-es giga annyira szar lap lenne, sőt, elég jókat írtak róla.

    Szerintem túl sokat vártál, egy kb. 20-25 ezer forintos upgrade-től.

  • Jared

    aktív tag

    válasz patex1983 #243 üzenetére

    Tapasztalatom szerint egy lassú vinyó igencsak vissza tudja fogni egy rendszer teljesítményét (érzésre). Én nemrég váltottam AM3-ra egy ahlon XP után. Ja meg persze a memoria mennyisége sem mind1. ;)

    Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz patex1983 #243 üzenetére

    Mégis miféle áttörést vártál egy 2800MHz-es kétmagos után egy 3100MHz-essel? (PH-s tesztekben divat volt lehúzni a K8-at, de egyáltalán nem volt az annyira rossz) A c2c difit is beleszámolva ez nagyjából 30%-os teljesítménynövekedés, ezt nyilván nem érzed. (az akadozás meg valami user error lesz)
    Már azt hittem a bugos Giga BIOS-ok miatt fogsz itt fikázódni, de ugyanilyenbe Intel oldalon is simán belefuthattál volna, ha hasonlóan ész nélkül vásárolsz. (bár ha pl. Coppermine Celeronról váltasz i7-re erről senki sem fog meggyőzni :D)

    Az ANUS-hoz meg fogadd őszinte jókívánságaimat, remélem valami frankó MX vagy SE végződésű lapot veszel tőlük, hogy a maradék hajad szála is kihulljon. ;)

    #245 3ye: Ez meg a másik, HDD-csere nélkül szintén nem értem hogy várt gyorsulást. :F

    [ Szerkesztve ]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • Bluegene

    addikt

    válasz patex1983 #243 üzenetére

    vegyél egy core2-es alapú gépet

    olcsó és jó, és mivel igen elterjedt tuti h az összes program rá van optimalizálva

    mondjuk nekem volt S939 AMD X2-esem is azzal se volt bajom, igaz mikor egy E2160-ra(most E5200 van az nagyon jó :K , igaz tesztekben nem villant mert alaccsonyabb az órajele, de húzva majdnem ott van a nagytesóknál ráadásul harmad-negyed annyiért, az enyém 3,6-3,7ghz-et tud de kisérletképp a 4 gigát is tudta, egy ilyet egy Szent Isvánért kapsz az aprókban, és valóban mindenre elég) cseréltem azért glattabb volt minden

    szal én a helyedben core2, és nem kizárt a fejlesztés se, mert quad

    abba igaza van Oliverdának meg a többieknek hogy a kétmagos i5/i3 túl drága a tudásához képest, könyörgöm ennyiért már Q6600-ast 4 giga ramot és minden földi jóval ellátott core2-es lapot veszel, vagy Athlon II X4-est(ha új kell)

    egyébként ez a szaggatott játék alatt sztem a túlmelegedés miatt lehetett, mert profi tesztelők nem említik, volt is egy ilyen eset h megigazította vki a hűtőjét az Athlon2 X2-esen és elmúlt

    Eleinte örültem is neki, mint majom a farkának... Athlon X2 5600+... Dupla mag, gyorsabb ram, huhúúú, teljesen jó volt, örültem...Egy darabig látod teljesen jó volt, akkor mégse rossz az az AMD, ráadásul adott pénzért erősebbet kapsz sok esetben(leszámítva az alsókategóriát pl E5200, E3200, celeron)

    [ Szerkesztve ]

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • Bluegene

    addikt

    válasz patex1983 #243 üzenetére

    Alaplap: csakis Asus ha találkoztál volna az Asus A8N-E alaplapommal, nem ezt mondanád, volt a chipseten egy zajgenerátor(értsd visító kis ventillátor)

    sztem ez hülyeség h csak ASUS, én pl a gigabyte lapokban hiszek a mostani nagyon jó és ráadásul annak ellenére h öreg lap viszi a legújabb 45nm-es Intel procikat(adtak ki rá új BIOS-t), azért törődnek ők a régiekkel :))

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • Bluegene

    addikt

    válasz patex1983 #250 üzenetére

    mindjárt rádvetődik Oliverda és kioktat :DDD

    Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz patex1983 #250 üzenetére

    Márpedig ha ilyen probléma létezne, akkor tele lenne vele a fórum, tehát akár user error volt, akár nem, ott nálad volt valami gebasz.

    Ha valóban lassabb lett a rendszer, és nem csak bebeszéled magadnak, akkor azért a Giga BIOS felel (pl. nálam is érzésre gyorsult valamennyit a rendszer, mikor az MA69G-S3H-t egy ASRock A785GMH/128M-re cseréltem, pedig minden más maradt a régiben), sajnos elég gyakran bugosak, nagyon utána kell járni egy-egy típusnak, mielőtt megveszed. (AMD oldalon legalábbis így van, Intelessel nincs tapasztalatom) Viszont legalább maga a lap igényesen van összerakva, ez 20-25k alatt egyik ANUS-ról sem mondható el.

    A K10(.5) architektúra behozta a Core 2-t, az L3-asok adott esetben gyorsabbak is, de eleve a K8-nak sem volt c2c nagyobb a lemaradása 20%-nál, jellemzően ennél kevesebb volt, néha csak 5-10 (főleg a csonkított E2000-ekkel összevetve), azért vártál csodát, mert divat lett fikázni a K8-at, mivel az Intel végre összetákolt egy rendes architektúrát, ami c2c erősebb volt, aztán persze jöttek a 30-40-50%-os különbségekkel. (szétfeszelős tuning mellett vagy SuperPI-ben esetleg :P)

    Ennyi tapasztalattal nem kéne ilyen átfogó véleményt alkotni, láttál két db. AMD-s alaplapot, CPU-t közelebbről életedben, ez így elég soványka.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz patex1983 #254 üzenetére

    Nem mondtam, hogy vegyél AMD, pusztán azt szerettem volna elérni, hogy ne terjessz hülyeségeket, de látom nem fogok célt érni. :U

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • #98593280

    törölt tag

    válasz patex1983 #243 üzenetére

    "Proci: csakis Intel
    Alaplap: csakis Asus
    Úgyhogy jövő hónapban boldog tulajdonosa leszek egy Core i3-nak és egy H55-ös Asus lapnak"

    i3 csak fizikailag 2 magos, nem hiszem hogy túl jó választás hosszabb időre. Az Asus lapjairól meg meg van a véleményem, melegednek, sokat fogyasztanak és drágák is. Ezenkívül tuningban sem a legjobbak.

    Persze azt veszel amit akarsz:)

    Én egy AMD vevő vagyok, aki ezidáig intelt használt, de pár hónapja AMD-t teljes megelégedettséggel.

    ddekany: Aki sok alkalmazást futtat egyszerre, annak kifejezetten előnyös. Nélam a sok progi eseténe Core 2 behasalt annyira, hogy már taszkot sem váltott, vagy 2 percbe teleltt neki. 4 maggal most pikkpakk, a reakcióidő realtime.

    (#271) [CS]Blade2: Nálam meg minda 4 mag dolgozik, általában a 3-as és a 4-es a lgjobban, az első magot a Win7 a legutolsók között osztja ki. Van úgy hogy 50-80%-ban terhelt a 2-3-4 mag, mi lenne ha csak 2 magom lenne? Proci limit? LOL.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák