Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Érdekességként íródott a cikk de:

    - Az alapgép követelményét nyugodtan lehetett volna fix ártényezőként választani. Akinek van konzolja annak minimum ennyit kell(ett) még kifizetnie. Ráadásul a 60-70000 forintos alapár még csak nem is tartalmaz windowst, míg a pc konfigurációkban már szerepel, így még a valós életszerű helyzethez képest még mindig elég szigorú tényezőkkel számolhatna a cikk. Illetve ha feltételezzük hogy adott emberkénél már volt egy ilyen alapgép akkor sem változik a kép, konzol mellett nyilván megtartja, pc vonalon meg átmenti belőle az alkatrészeket.

    - Az 57 ezer forintos 270x bántja a szemet. 61 ezer forintért már 280-as vga kapható. 270x meg már 52-től indul. Az árfolyamok a pc árakban azonnal jelentkeznek és most elég szerencsétlen időszak van, persze aki most vásárol annál korrekt az összehasonlítás és lehet még rosszabb lesz a helyzet. De az új konzolok megjelenése óta gyakorlatilag a pc szemszögéből legrosszabb árszinteken történt a hasonlítás. Ez persze a konzolok előnye is, ott általában nem érvényesítik az árfolyamingadozás hatásait.

    - Játék árak: konzol oldalon vannak megoldások arra hogy csökkenteni lehessen a magasabb árakat megosztással, használt játék kereskedelemmel ami plusz munkát kíván meg. Ha ezzel nem számolunk akkor a játékárak árkülönbözete éves szinten is ijesztő. A konzol és a pc más fajta piacstratégiát képez. Amennyiben számolunk azzal hogy a konzoltulaj hajlandó tenni a magas árak ellen, akkor a pc oldalon is lehet számolni a használt piaccal alkatrészek tekintetében. Ez hatalmas blama a cikkben.

    - Minden gép el tud romlani. A pc alkatrészekre jellemzően több garancia van mint a mostani konzolokra. Ezt még nem lehet összehasonlítani mert több év után derül ki a mostani konzolok hibaaránya, jelen állás szerint a pc-n a garanciaidők és alkatrészek cserélhetősége miatt kisebb a kockázat.

    Nekem voltak konzoljaim és valamit megtanultam: az hogy olcsóbb mint a pc egy nagy hülyeség. Én is ezzel nyugtattam magam, de be kell ismerni hogy a konzol egy luxuscikk és nem arról szól hogy minél kevesebbet költsön az ember. A mostani generáció véleményem szerint árban kevésbé versenyképes mint az előző generáció, nálam is azért csücsül pc és nem ps4, xbox one.

    Árban összességében felesleges a hasonlítgatás mert annyi tényező van, hogy bármelyiket ki lehet hozni jobb megoldásnak a másik kárára. A fentieket azért írtam mert alapfelvetésként él a fejekben hogy a konzol olcsóbb mint a pc kép. Inkább az igényeknek kell meghatározónak lenniük, nagy boltot egyik megoldással sem csinál senki a másikhoz képest, de a kínálat ha most nagyon is hasonló idővel más lesz, mindkét megoldásnak megvannak a maga saját játékstílusai és szerintem ez lesz a fő döntő tényező. Jelenleg még kevés az exkluzív konzolokra, valószínű mert még pc szerűen programoznak és ezért jön szinte minden pc-re is, de idővel ez változni fog valószínűleg.

    [ Szerkesztve ]

  • Peat;)

    veterán

    válasz haddent #239 üzenetére

    A drága pc alkatrész a cpu és vga, mindkettő minimum 2 év garanciával kerül értékesítésre. Egy egy éves garanciális hardwaren pont annyi a kockázat mint egy új ps4-en. Ezek tények a magyar fogyasztói törvénykeretek között és én ebből indultam ki.

    A 30$ meg igy leirva megtévesztő és az hogy abban nincs kockázat hogy egy másik emberrel közösködsz az szerintem már az egyéni véleményed haddent, nem pedig szabályozott jogi kapcsolat.

    Én leírtam mindent feljebb, gondoltam hogy meg fogsz jelenni mert nem bírod ki hogy ha felvetődik valakinél a pc létjogosultsága :) , igazi ps4 fighter vagy :) Ezt nem kekecből írom, jó hogy vannak lelkes tulajok, én is ilyen akarok lenni, de ezt most nem ez a generáció adja meg nekem.

  • Peat;)

    veterán

    válasz mrhitoshi #460 üzenetére

    Illetve jól körbejártad, hogy csak a saját írásaidat linkelted be :D

  • Peat;)

    veterán

    válasz Khelben #467 üzenetére

    Főleg hogy ez inkább hátrány sokaknak, pl nekem. Ha az xbox one házában lenne egy ps4 agyonhalkítva úgy hogy külön van véve a táp akkor még el is hinném hogy elketyeg a gép 5 évet és sokkal szimpatikusabb lenne(bevallom lehet már lenne is), de már ezt is sokat leírtam hogy hátha majd átállnak a kisebb csíkszélességű chipekre és marad a mostani méret ami jótékony hatással lesz szegény gépre. Persze állítani nem tudom hogy ne lennének akár örökéletűek a mostani ps4-ek, nem olvasni azért sok panaszt, megpróbálták rendesen megtervezni a gépet ez érződik. Csak szerintem akinek volt pc-je és időnként szétszedte annak a fejében él egy kép méretarányokról, mi az amit jónak tart, függetlenül attól hogy mennyire van igaza. Egy zsúfoltabb házban a por sokkal makacsabb dolog tud lenni. Meg él és kísért a másik gyártó blamája a 3 leddel, amire fel aztán kiterjesztette a garanciát...na ha most is kiderülne egy sorozathiba és 2-3 év garanciával adnák a gépeket máris szimpatikusabbak lennének :) x360-at is azért mertem bevállalni. Az egy év pofátlanul kevés.

Új hozzászólás Aktív témák