Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Érdekességként íródott a cikk de:

    - Az alapgép követelményét nyugodtan lehetett volna fix ártényezőként választani. Akinek van konzolja annak minimum ennyit kell(ett) még kifizetnie. Ráadásul a 60-70000 forintos alapár még csak nem is tartalmaz windowst, míg a pc konfigurációkban már szerepel, így még a valós életszerű helyzethez képest még mindig elég szigorú tényezőkkel számolhatna a cikk. Illetve ha feltételezzük hogy adott emberkénél már volt egy ilyen alapgép akkor sem változik a kép, konzol mellett nyilván megtartja, pc vonalon meg átmenti belőle az alkatrészeket.

    - Az 57 ezer forintos 270x bántja a szemet. 61 ezer forintért már 280-as vga kapható. 270x meg már 52-től indul. Az árfolyamok a pc árakban azonnal jelentkeznek és most elég szerencsétlen időszak van, persze aki most vásárol annál korrekt az összehasonlítás és lehet még rosszabb lesz a helyzet. De az új konzolok megjelenése óta gyakorlatilag a pc szemszögéből legrosszabb árszinteken történt a hasonlítás. Ez persze a konzolok előnye is, ott általában nem érvényesítik az árfolyamingadozás hatásait.

    - Játék árak: konzol oldalon vannak megoldások arra hogy csökkenteni lehessen a magasabb árakat megosztással, használt játék kereskedelemmel ami plusz munkát kíván meg. Ha ezzel nem számolunk akkor a játékárak árkülönbözete éves szinten is ijesztő. A konzol és a pc más fajta piacstratégiát képez. Amennyiben számolunk azzal hogy a konzoltulaj hajlandó tenni a magas árak ellen, akkor a pc oldalon is lehet számolni a használt piaccal alkatrészek tekintetében. Ez hatalmas blama a cikkben.

    - Minden gép el tud romlani. A pc alkatrészekre jellemzően több garancia van mint a mostani konzolokra. Ezt még nem lehet összehasonlítani mert több év után derül ki a mostani konzolok hibaaránya, jelen állás szerint a pc-n a garanciaidők és alkatrészek cserélhetősége miatt kisebb a kockázat.

    Nekem voltak konzoljaim és valamit megtanultam: az hogy olcsóbb mint a pc egy nagy hülyeség. Én is ezzel nyugtattam magam, de be kell ismerni hogy a konzol egy luxuscikk és nem arról szól hogy minél kevesebbet költsön az ember. A mostani generáció véleményem szerint árban kevésbé versenyképes mint az előző generáció, nálam is azért csücsül pc és nem ps4, xbox one.

    Árban összességében felesleges a hasonlítgatás mert annyi tényező van, hogy bármelyiket ki lehet hozni jobb megoldásnak a másik kárára. A fentieket azért írtam mert alapfelvetésként él a fejekben hogy a konzol olcsóbb mint a pc kép. Inkább az igényeknek kell meghatározónak lenniük, nagy boltot egyik megoldással sem csinál senki a másikhoz képest, de a kínálat ha most nagyon is hasonló idővel más lesz, mindkét megoldásnak megvannak a maga saját játékstílusai és szerintem ez lesz a fő döntő tényező. Jelenleg még kevés az exkluzív konzolokra, valószínű mert még pc szerűen programoznak és ezért jön szinte minden pc-re is, de idővel ez változni fog valószínűleg.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák