Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Fitzgerald #258 üzenetére

    A swapelésből is eredhet ez a nézet, régi gépben ritkán látsz 4gb-nál több RAM-ot, aminél manapság egy os+böngésző is képes többet enni. Ezért is kap szárnyakat egy régi gép.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Frawly

    veterán

    válasz Fitzgerald #258 üzenetére

    Akkor javaslom tedd vissza a HDD-t, nézd meg milyen SSD után használni. SSD-nél nem csak a betöltési idők csökkennek drasztikusan, illetve szűnnek meg, hanem a mikrolagoknak (az mindegy, hogy swap vagy más miatt) is vége. Plusz az egész gép csendesebb is lesz (feltéve, hogy a HDD kikerül belőle, főleg laptopnál jelentős, ahol fogyasztásban is kedvező lesz, kímélve az akkut). A SSD Win10 alá egyenesen kötelező, nagyon lemezintenzív OS, HDD-vel csigalassú. Linux még egész tűrhetően fut HDD-ről, mivel nem lemezintenzív annyira (főleg a kisebb disztrók, a nagyobbak között már akad Windows-szintű lemezintenzitásban), de az SSD-t az is durván meghálálja.

    Abba viszont egyetértünk, hogy egy olcsóbb SATA3 SSD (Samsung 850 EVO pl.) és egy drága M.2 NVMe-s között nincs nagyon különbség átlag felhasználás során, ezért pénzkidobás az utóbbira költeni. A játékok meg azért nem annyira profitálnak SSD-ből, mert egyrészt nagy fájlokat húznak be szekvenciálisan, ami a modern HDD-knél sem olyan rossz tempójú már, másrészt várni kell, míg a CPU, videókártya feldolgozza a kapott adatokat, addig meg az SSD kényszerül várakozni, mivel nem ő lesz a bottleneck, addig meg nem tudja kifutni azt a sebességet, amit egyébként tudna menni. Ennek ellenére tudni olyan játékokról, ahol HDD-nél késve megjelenő textúrát és lagok vannak, amik SSD-vel megszűnnek. De pl. egy sima böngészés is gyorsabb lesz SSD-vel, gyorsabban rendereli a böngésző az oldalt cache-ből, ha valaki nem hiszi, és még nincs SSD-je, tegye át a böngészőcache-t RAM-ba, vagy RAM diskre, és próbálja ki.

    HDD-s gépben hiába bővítesz procit, RAM-ot, szinte semmivel sem lesz gyorsabb, minden a lassú háttértárra fog várni. Még akkor is megéri az SSD, ha csak böngészel és pasziánszozol a gépen. A HDD már csak archiválásra való. Emiatt én már extra low budget gépet sem építenék SSD nélkül, akármilyen olcsó, kis tárterületű SanDisknek, Kingfastnak vagy valami hasonló szutyoknak vagy használt SSD-nek (akár csak SATA2-esnek) szorítanék helyet a költségvetésben.

    [ Szerkesztve ]

  • kolopele

    nagyúr

    válasz Fitzgerald #274 üzenetére

    Az ebben a fura hogy nekem csak SSD - im vannak a gépben a gyerekeknek viszont van egy-egy 5400RPM - s HDD is, nekik azért még nem éreztem szükségét két 1TB - os SSD - nek, viszont a 7200RPM - esek meg képesek a házat is búgatni akármit csinálsz, ezért ment be nekik 5400 - as (persze a rendszernek náluk is egy-egy SSD felel a gyorsaságért). Na most a lényeg az annyi hogy ennél az új Assassinsnál kb. ugyanúgy szaggat olykor nálam az SSD - n is mint náluk a HDD - n, de még kipróbáltam pár játékot ami náluk kicsit szaggatott és ugyanúgy szaggatott nálam is. Ebből azt tudtam levonni végül hogy a töltési időn kívül szinte semmi előnye nincs játékok terén egy SSD - nek, persze én nem csak arra használom őket, más célokra használva nagyon megnő a szerepük, de játékra még egy halk 5400 - as HDD is megfelel ha nincs SSD - re keret vagy csak feleslegesnek érzi az ember hogy áldozzon rá sokat.

Új hozzászólás Aktív témák