Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz ExpertEndre #164 üzenetére

    Azért ez csak és kifejezetten Magyarországra igaz. A Nagyvilágban sajnos nem így van.

    Hol rontotta el?

    (1) Olcsó: Az 5 nagy business notebook szállító ból a Lenovo a Legolcsóbb. Úgy világviszonylatban (Lenovo, HP, Dell, Fujitsu, Toshiba). Az hogy nem kell komolyan foglalkozni a Dokumetáció írással, a software supporttal. vagy a komoly szoftver fejlesztéssel nagyon sok pénzt meg lehet spórolni. Nem beszélve a helyi képviseletek felaszámolásával amivel megint sok pénzt lehet megspórolni, Magyarországon van, de elég gyatra. A Nagykert-t meg a sales letojja, hogy mi jó vagy nem, ebből lehet sokat eladni, mert olcsó, ezt fogják eldani.
    Komoly helyen nem vesznek Lenovo-t. De sok hely van ahol igen. És ez elég hogy első legyen a piacon, de ez nem a minőség miatt van.
    (2) Design: szeretem az üzleti gépeket, de véleményem szerint a ThinkPad-ok rüszmetegek. Szerintem kifejezetten ócska az új design.
    (3) Support: A nagy tételben vásárolt ThinkPad-ek esetében sajnos előfordul, hogy a magyar szervizek nem tudják kiszolgálni. Adott számú notebook esetén nincs magyar szerviz. Hiába ThinkPad.
    (4) konkurencia: A Dell a nagyvilágban elég gagyi szolgáltatást nyújt. Világviszonylatban a HP a nyerő. Az, hogy Magyarországon éppen a Dell jó, az csak valami véletlen lehet, máshol szidják mint a bokrot, pl GB-ben utálják (Kivétel Latitude 6000). A minőség tekintetében csak a Latitude 5000 felett képes a Dell valamit is nyújtani a Vostro, és a Latitude 3000 a hulladék netovábbja NBD ide vagy oda. A Dell a Latitude 6000 széria esetén a legjobb, ami alatta és felette van nem igazán nyerő.
    (5) Windows 8: Üzleti szegmensben és ezeknél a gépeknél elvárás a Windows 7 100 %-os támogatása így ez nem okozhat problémát.
    (6) Tablet: A Business világban a tablet nem játszik, de a Lenovo sem.
    (7) Ultrabook: A komoly bisiness világban az Ultrabook nem gép. Egy helyen játszhat a dísz managereknél, sales-eseknél, stb. Mérnök, programozó, uzemeltető, és aki dolgozik vele nem hiszem, hogy szívesen használ ultrabookot.

    Ennyi...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Francia91

    veterán

    válasz ExpertEndre #164 üzenetére

    Valakinek bejon a ThinkPad design, valakinek nem. Nekem igenis tetszenek a ThinkPad-ok egeszen a T20-tol a T420/520-ig bezarolag, na meg a W szeria W520-ig. Most miert is ronda? Nem csili-vili, ujjlenyomatgyujto muanyag recsego boritasa van? Igy jo, ahogy van (volt...). Nekem T500-asom van, ezelott pedig wide T60p-m volt, na meg rengeteg T40/42/61 megfordult nalam, teljesen rendben van az anyaghasznalatuk es minoseguk. Ott cseszte el a Lenovo, hogy sullyed lefele a konzumer szintre, mert a divatot marhara fontos kovetni :U...
    Miert nem lehet egy T60, T400/500 vazzal, ahhoz hasonlo kulsovel kesziteni ujabb hardvert.... Nem volna tul bonyolult szerintem. De hat a divat fontosabb, mint a hasznalhatosag....
    Akarcsak a 16:10-es kepernyok esete. Sokkal hatekonyabbak munkara, mint a formedveny 16:9-es kepernyok. Tudom, mert sokat Excelezek es CAD-ezek a T500-asomon, melohelyen meg szar volt a 16:10-es kepernyo utan 16:9-esen rajzolni, sokkal kevesebb fer el rajta.

    [ Szerkesztve ]

    "Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

Új hozzászólás Aktív témák