Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    Korai ez még, mint a villanyautó. Amíg kergetőző pixelhalmazokat nézek a drótfonaton+tanulmányozom az optikai hibákat miközben rá vagyok drótozva a gépre/konnektorra, valahogy szórakozásra nem sok marad.

    Tudom, van jobb a Gear VR-nál, de az Oculus felbontása se jobb+ott is hozzá vagy kábelezve a géphez.

    Pár éve már mondom, ha akarnak a technológiából valamit, akkor ez kell:

    #1: normális felbontás. Virtuális VALÓSÁG-ról van szó, nemigaz? Az életben se centis pixelekből áll össze az utcakép, nem vagyok légy... A vakfolt és környéke által megfigyelt területen ~8-16k-nak megfelelő részletesség kell, a perifériákra elég jóval kevesebb, 720p is.

    #2: vezetékmentesség: A fejhallgatót se mindíg kötöm kanócra, VR-eszközzel se tenném. LÉTEZIK a szükséges technológia, 802.11ad-s wifinek hívják, tippre még egy jól tervezett szemkövető, lokálisan 8k részletességű adatfolyamot is át tudna ereszteni.

    #3: szabványok, kompatibilitás, sőt mi több, meglévő eszköz, pl okosteló PC-ről streamelve elég legyen rá. Utálom, hogy a kislábujjvakarástól a macskamelegítésig mindenre külön kütyüt kell venni, ami aztán ha nem válik be, 3 hónap után kuka + bukta.

    #4: értelmes tartalom+saját tartalomkészítési lehetőség - ez mondjuk alakul.

    Ha ezeket nem képesek a gyártók felfogni, garantált a bukta. Nagyon szűk az a réteg, aki 1000+$/€-t kiad egy prototípus technológiáért.

    #31: természetfilmek alakulóban vannak - nomeg persze azoknak egyik válfaja, amiben pucérkodó Homo Sapienseket mutogatnak :D

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák