Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz mepet #7 üzenetére

    "streamel" = filmet néz. Nem hiszem hogy olyan elrugaszkodott gondolat, hogy egy 3 szintes házban 5-en élnek legalább. Persze ha nem használod semmire és csak 2mail megy át rajta meg értesítés, akkor tök jó. Még egyszer mesh oda kell ahol használják is. Nem 5-10MB-s ADSL-re kell kötni, ugye akár GBit-es internet világát éljük már.
    5GHz nem fele, hanem akár jóval kevesebb, attól függően mennyire árnyékolt. Mondjuk vagy 5éve nem láttam 2,4-only WiFi-t...

    Amennyiben nem tudsz elrugaszkodni saját helyzetedtől, azzal nem tudok mit kezdeni. 99%-ban megint csak szolgáltatói routerről vált valaki valami másra nem meglévőről.
    Elég sok ismerősnél probléma a lefedettség és sok helyen megoldás a mesh, mert nincs másra lehetőség, vagy hozzáértés.

  • SaNyEe

    aktív tag

    válasz mepet #7 üzenetére

    Az, hogy van jel, pont nem mond semmit.
    Az, hogy mondjuk a jelerősség príma és a kézben levő kütyü vissza is tudja küldeni a jelet az már inkább lényeges.
    Megpróbáltuk 1 wifi routerrel lefedni a házat úgy, hogy a lépcsőházba tettük a routert ... hát szar volt lent is, fent is. 40Mbit/s-nek már lehetett örülni, távolabb nem volt ritka a 20. (2.4GHz ja és ha már ketten néztünk egy HD streamet vége volt a világnak wifi ügyileg)
    Feltöltésnél volt igazán siralmas, mert a packet loss eszköztől függően elég nagy is lehetett.

    Most egy Asus aimesh-el minden tökéletes, a leghurkább le/feltöltési tempó 80/60Mbit/s, legjobb meg 380-400Mbit aránylag nem messze az eszközöktől. Lent 1, fent 1 router azt jóidő, egy darab cat5e-vel összekötve.

    -- end of transmission --

  • arnyekxxx

    veterán

    válasz mepet #7 üzenetére

    Téglaház vasbeton födémpanellel és máris épphogy látja az egy szintel lejjebbi routert az eszköz közvetlenül fölötte. Egy szobával arrébb meg már csak a szomszédot látja.

  • szabifotos

    senior tag

    válasz mepet #7 üzenetére

    Kicsit le vagy maradva. :)

    Igen, 5Ghz-nél jóóóval kisebb a hatótáv. Viszont a sebesség többszöröse és a mai gigabites neteknél ez már elkél.
    "Elég ha rendesen megy a Youtube tableten" Ehhez elég 20Mbps is, akkor neked nincsenek nagy igényeid. Én meg amondó vagyok, ha fizetek valamiért, és megoldható, akkor mindenhol használni akarom maximális sebességen.
    Esténként ha beül egy család punnyadni: Youtube+ IPTV, vagy hálózatról fimezés, gyerek torrentről játékot húz le + a külföldi rokon is felhív videóval, akkor elkélhet wifin a sávszél. Manapság simán elképzelhető, ha gáz, ha nem.

    Panel rengetegben szinte csak 5Ghz használható, mert a 2.4-es sáv tele van zsúfolva a legtöbb helyen.

    Nálunk 2 szintes nagy kertes házat vidéken 3 AP-val sikerült full lefedni. Igaz, szinte nincs gyenge pont. A kert végében is fullos a jel.

    A cikkhez: Én továbbra is úgy vélem, hogy a mesh a hozzá nem értő, gazdagok játszótere, akik nem akarnak konfigolni, csak bekapcsolják, leteszik és működik. Még egy Ubiquiti is majdnem kijön olcsóbban, ami profi, enterprise megoldás. Persze konfigurálni nem egyszerű...

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Oid

    aktív tag

    válasz mepet #7 üzenetére

    Akkor az én esetem:
    Tégla ház, 2 szint, kb 170nm. Jelenleg 2 WiFi router van és egy repeater, valamint 2 gigás switch. Utóbbi csak a végpontok számának érzékeltetése végett.
    Nos, a ház nem egy Fort Knox, mégis csak ennyi WiFi eszközzel tudom megoldani a megfelelő lefedettséget, erre a setupra egy mesh ezerszer jobb lenne, nem kéne heterogén eszközpark és több SSID, bár amire én lövök, az egy használt, kisebb Cisco switch szintén Cisco WAP-okkal :)

  • Friczy

    senior tag

    válasz mepet #7 üzenetére

    Kétszintes házban lakom, és ellentétben veled, elég sokat nyűglődtem a wifi beállításával, a normál repeater elég használhatatlan volt (jó, olcsó TP-link, hagyjuk), egy AP elhelyezése esetén a ház végében az ebédlőben (ahol még egy külön vastag fal is takarta a jelet) már esetleges volt a jel, sajnos a TV helye pont ott ideális, vagy tudtunk rendesen filmet nézni a NAS-ról, vagy nem (sose lehetett előre tudni).

    Nálam a megoldást egy Unifi UAP-AC-LR jelentette, ami tud wireless uplinket, így a második AP gyakorlatilag ugyanúgy viselkedett, mint ez a mesh rendszer, összességében hasonló áron (listaáron kb. 30eFt egy darab).

    Azóta sikerült egy vezetékes gerincet is kiépíteni, így már megy a backhaul :)

Új hozzászólás Aktív témák