Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kapanyél

    őstag

    válasz negyedes #3 üzenetére

    Még mindig menő fikázni egy újabb TN-es monitort? :C Jár a kockacukor.

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

  • Kapanyél

    őstag

    válasz Zanik #12 üzenetére

    Ne haragudj, de oltári nagy hülyeséget mondtál. Tudom, hogy divat ócsárolni a világon leginkább elterjedt TN technológiával gyártott monitorokat, meg übermenő S-PVA monitorra szomjazni (netezéshez), de azon talán érdemes elgondolkodni, hogy vajon hány embernek felel meg a kompromisszumos technológia? Ugyanis egy TN-es 22"-os monitor már 30e körül fogható, míg a nem olyan szuper IPS-es a duplájától indul.
    Tökéletes kompromisszum a képminőség és az ár között úgy, hogy a TN-es is teljesen élvezhető tud lenni. Évek óta notebook-okat használok, de az asztali gépeimhez is csak TN-es monitort vettem (egy kivételével) és boldogan állítom, hogy a célnak tökéletesen megfeleltek. Netezek, buzerálom a WinAMP-ot, sőt néha még filmet is néztem rajta, esetleg játszottam. Sőtsőtsőt, sokszor PhotoShop és CaptureNX is nézett rám vissza és sikerült hibátlanul megoldanom a feladataimat velük. Néztük már ketten is a monitort, belefutottunk a változó kontraszt problémájába is, természetesen. Oda tettem már a PVA monitorom mellé is és tényleg szarabbul nézett ki, de attól még jó és szarért-hugyért vettem meg őket. Pláne 24-es méretben.
    Én inkább azokat a marhákat jelölném meg, akik nem látják be, hogy mire is van szükségük és 3x annyiért vásárolnak eszközt maguknak. Nem mondom, egy X5-ös tényleg jobb, mint egy Vitara, de ha csak bevásárolni járunk velük, akkor igazából tökmindegy.

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

  • Kapanyél

    őstag

    válasz Ulkesh #26 üzenetére

    Van egy 26-os HannsG-m, TN-es. Azért vettem meg, mert az Auchan-ban ki volt rakva és működött is. Konkrétan meglepett, hogy ekkora méretben homogén képet adott.
    Egyébként ne aggódj, nem dolgozok senkinek, de arra az évi 1000db képre, amit megszerkesztek magamnak, tökéletesen megfelel.
    A CAD-et elfelejtettem, 1920x1200-ban egy ekkora TN-es monitor csodás, sokkal könnyebb vele dolgozni, mint egy 19-esen. Igaz, látványtervet nem készítek. :)

    Én aszondom, meg kell nézni vásárlás előtt. Nem olyan gáz, mint amennyire ciki...

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák