Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kapanyél

    őstag

    válasz Zanik #12 üzenetére

    Ne haragudj, de oltári nagy hülyeséget mondtál. Tudom, hogy divat ócsárolni a világon leginkább elterjedt TN technológiával gyártott monitorokat, meg übermenő S-PVA monitorra szomjazni (netezéshez), de azon talán érdemes elgondolkodni, hogy vajon hány embernek felel meg a kompromisszumos technológia? Ugyanis egy TN-es 22"-os monitor már 30e körül fogható, míg a nem olyan szuper IPS-es a duplájától indul.
    Tökéletes kompromisszum a képminőség és az ár között úgy, hogy a TN-es is teljesen élvezhető tud lenni. Évek óta notebook-okat használok, de az asztali gépeimhez is csak TN-es monitort vettem (egy kivételével) és boldogan állítom, hogy a célnak tökéletesen megfeleltek. Netezek, buzerálom a WinAMP-ot, sőt néha még filmet is néztem rajta, esetleg játszottam. Sőtsőtsőt, sokszor PhotoShop és CaptureNX is nézett rám vissza és sikerült hibátlanul megoldanom a feladataimat velük. Néztük már ketten is a monitort, belefutottunk a változó kontraszt problémájába is, természetesen. Oda tettem már a PVA monitorom mellé is és tényleg szarabbul nézett ki, de attól még jó és szarért-hugyért vettem meg őket. Pláne 24-es méretben.
    Én inkább azokat a marhákat jelölném meg, akik nem látják be, hogy mire is van szükségük és 3x annyiért vásárolnak eszközt maguknak. Nem mondom, egy X5-ös tényleg jobb, mint egy Vitara, de ha csak bevásárolni járunk velük, akkor igazából tökmindegy.

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák