Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz brumi1024 #63 üzenetére

    Nem Ti-ről beszéltem hanem sima 1080-ról. Így is egy vagyon most új gépet összerakni, sajnos az már nem fér bele. :(

    bulletstorm: a webshop-okban a decemberi beszállítás az 2 hónap(!) múlva van. Ez mi ha nem bizonyítéka annak hogy a nagy kapkodásban arra már nem jutott idő, hogy hetekkel előtte feltöltsék a boltok raktárait? [Intel 8th Gen Coffee Lake Processors Will Be Hard To Get - Availability Dramatic]
    Ez semmi más, csak mesterséges visszatartás. A fenti cikkben már a Kaby Lake-es készletek kisöprését is pedzegetik oknak. Akárhogy is, szívassák az öreganyjukat.

    b.: senki sem beszélt itt "mindenholról". Jelenleg sehol nem kapható. De sebaj, ha az Intel-nek nem kell a pénzem, ám ők tudják :U

    Már augusztusban akartam gépet újítani, de akkor mindenki azt mondta várj a CL-re októberben. Megvártam. De ne nézzenek már marhának hogy még 2-5 hónapot várjak azért hogy itthon megvegyem. Nem is fogok. Vagy i7-7700k lesz vagy Ryzen 7 1700, de azt hiszem inkább az utóbbi mellett döntök.

    lemusz: hát ja. :D Elvégre 2020-ban új Intel architektúra jön. Nem értem miért nem vár mindenki addig. Ja hogy most akarsz játszani? Szentségtörés, gyalázat, hogy akarhatsz ilyet. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz brumi1024 #69 üzenetére

    Alig 3 éve vettem az 1440p-s Acer-emet ami nem tud 60Hz-nél többet. Egy ideig tuti nem lesz új monitor, szóval nem igazán érdekel ez a 144Hz-es őrület. :N Tippre ha játszok is e-sport játékokkal, sose fogok én olyan szinten játszani, hogy a különbség megérje a felárat.

    Igazából mi a legrosszabb ami történhet ha a Ryzen-t veszem? A játékok még 3 év múlva sem használják ki a több mint 4 szálat (de biztosan elindul a fejlődés, max. az 1700 16 száláig nem jut el) és a plusz magokat semmire sem hasznosítom mert csak játszom. Ekkor az R7 1700 van legalább olyan gyors mint a Core i5-6600k ami alapvetően még mindig egy erős processzor, és kb. 63 ezerbe kerül jelenleg. 30 ezer forintom bánta ebben az esetben hogy rosszul fektettem a jövőbe. Az összeállítás alatt lévő konfig 450 ezer forintos árához képest ez a kockázat talán belefér. Mellesleg a Ryzen-e setup-ba még bele tudok majd tenni egy erősebb CPU-t, ellenben a i7-7700k-nál gyorsabbat a B250-be már nem fogok rakni.

    Amúgy nehogy azt higyjétek hogy nem örülök már lassan bele melyiket vegyem. A CL-re várakozás alatt kb. csak fel alá azt sakkozom mit rakjak össze. Az i7-8700k tök jól kiütötte volna a dilemmámat. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák