Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Abban egyetértek, hogy a csökkenés oka a nagyképű telók elterjedése. 5" felett egy fHd erőtelefon sok mindent megold, amit korábban tablettel lehetett. Rendes web, olvasás, filmnézés játék.. főként a 7" az áldozat, mert avval nem lehet telefonalni.
    Bár azért más 10"-on filmet nézni hanyattvágódva. Továbbra is várom, hogy normális háttértárú, passzív hűtésű, rendes teljesítményű wines tabletek kerüljenek piacra elérhető áron. Azokban jó esetben van némi extra lehetőség. Egy notinál a billentyűzet, a zsanér, drótok.. sokba vannak. Egy tableten meg szoftveres a billentyűzet. Kevesebb az anyagköltség. Jóformán egy képernyő. Már nem világújdonság, ami feláras az új technológia miatt. A tablet kiváltja a korábban laptopon folytatott olvasást, webezést. Sok olyan terület is van, ahol előnyben van, mivel sokkal hordozhatóbb, néma és sokáig bírja. Egy príma szubnoti persze kérdésessé teszi a nagyobb tabletek létezésés, főként a pro fantázianevűeket.
    Talán azt kell megszokni, hogy az eszközök használati területei közt eltűnik a térköz és azok átfedésbe kerülnek. Minden mindenre alkalmas lassan, csak egyénenként változó, milyen méret, konfig a megfelelő adott életvitelhez adott embernek. Nekem van desktop gépem, laptopom, tabletem (anmin épp írok) es még mobiltelóm is. Nem tepelődök, mit mire használjak. Kiválasztom.
    Csak a kocsiknál van az, hogy minden eshetőségre vesz kocsit, aki teheti. Emiatt van sok kéttonnás terpjáró a plázák parkolóiban, meg a panelek közt..

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Auratech #50 üzenetére

    A macska bizdergál, azért ütök annyit mellé...

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz DigitXT #56 üzenetére

    A tabletpiac zsugorodásának további oka, hogy nem fő kommunikációs eszköz, hanem kiegészítő, kényelmi funkciókat lát el. A telefon ugye alapértelmezetten okos. Benne van a kapcsolattartás minden formája, navigáció, és arra célzottan alkalmas. Nincs érdemi előnye tableten csevegni, videotelefonálni.
    Ráadásul az árak mérséklődése mellett az adott feladatkőrre jutó teljesítmény megnőtt. Ma már a 30-40 ezres eszközzel is úgy netezik a kisiskolás, mint pár éve a csúcskészülékekkel. Az átlagos webes környezet teljesítményigénye elég állandó. Nem véletlen hogy még mindig sok snap410/5 és hasonló szívű eszköz, mondjuk 2Gb rammal.
    A VR nyilván hoz fejlődést de egyelőre a telefonok oldalán látszik felhasználhatónak egy desktop szintű apu teljesítmény. A tabletek menekülési iránya az érintessel is vezérelhető desktop oprendszerek használata lenne. Ha otthon a nagygép tulajdonképpen csak egy dokkoló/ billentyűzet, háttértár, nas.. 2. képernyő lenne, amit kiszolgál a tablet egy desktop móddal és ezt olcsón tenné, túlélné.
    Ezt kéne a Apple-nek hoznia, mert a Ms. nem érti a nem üzleti, irodai, beállítottságú felhasználókat és nem is próbálkozik. De nem fogja, mert achitektúra cserét nem igyekszik meglépni, bár én látok erre némi esélyt 3-4 éven belül. Akkor az Ios egy mobil felhasználói felületként él tovább, munkakörnyezetben meg osx felület látható. A pro tabletek, de már az Air2 is eléri az oxs notik alsó szintjét (coreM).
    Az android piac meg annyira fragmentált eszköz oldalon, szoftveresen, hogy eleve gátja garantáltan profi igényű felhasználási területeknek, amik nem tűrik a bizonytalanságot.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz orion1025 #68 üzenetére

    Én egéralátétnek használom:

    Vagy stúdiónak:

    Az Air2 nekem elég sokban volt anno. Mikor megjelent, alaposan átgondoltam mire adok ki 200e Forintot.
    Azóta kitűnően szolgál. Megtaláltam azokat a területeket, ahol egyértelmű előnnyel bír laptop subnoti, telefon, desktop gép használata mellett. Megkerestem.
    Az, meg, hogy nem alkalmas olvasásra, nettó hülyeség. Kiválóan alkalmas.
    A felbontása remek, betekintési szög remek, fényerőt, színtónust illeszthetem. Formátumokat kezeli.
    A 40deka nem töri le a kezemet, ahogy a "Nagyindiánkönyv" se törte le 35 éve, meg egy félkilós könyv se.
    Szemüveges is vagyok. Sosem fárasztotta a szemem annyira, mint neon mellett (alatt) félnapokat jegyzetelni a könyvtárban (analóg).
    Kiválóan teljesít fotós munkáknál azonnali ellenőrzésre, mint megjelenítő. Meg még a jó ég tudja mikor.
    Ott az asztalomon. Ha értelmét találom, azt használom. Ha más kell, azt. Sajt is legalább négyféle van a hűtőben. Pedig mind csak sajt..
    Újságot nem vettem, mióta megvan. Már abból bejött az ára...

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz Auratech #69 üzenetére

    Amúgy a tabletekkel semmi gond. Azok nincsenek mélyrepülésben. aki akarja, használja.
    Csupán az eladási mutatóik gyengülnek. Az meg ki a francot érdekel? Olyan dolog jelenik meg felhasználók számára is jelentéssel bíró ? problémaként, ami gyártói-forgalmazói oldalon értelmezhető egyáltalán.
    Nézik a grafikonokat: Hú, csökkenő a tendencia fújjunk riadót! :)

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz lappa86 #71 üzenetére

    Az a szoftver, ami az iPadon 50 dollár, pc-n 500. Auria Pro A profi Eq 30 dollár. FabFilter ProQ2, Pc-n 200. Azonos funkcionalitással. Különben rá se hederítenék. Semmi hülye sznobizmus. Letojom a márkabuzikat. Warez? Ja bocs nem. Abból kinőttem.
    A tablet befér bármilyen kis tatyóba. A fatok mellett (ami én faragtam) egy neoprén zacsija van.
    Egész nap elvagyok vele. Meg se gondolom, hol a konnektor. Instant on.
    A laptopnak egyedül a billentyűzete ad jobb hozzáférést az alkalmazásokhoz, helyette nincs érintésérzékenység, ami gyakran kiválóan működik.
    Használom az iPadot touchpadként is pc-s progik, keverők távvezérlésére.
    Megtehetem, hogy nem kell döntenem, mi az épp megfelelő. Ez az én luxusom.
    Ha kell tablet, ha kell desktop, Ha kell, lokal grid. Meg van egy házam nagy tóval. De itthon vagyok, ebben a honi nagy szaftban.
    Másnak 10-es BMW-je van meg iPhone 8x-je..

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz kenwood #79 üzenetére

    Erre jó sok ellenpéldát tudnék hozni. de szerintem ne erőltessük. Más egy pc-s környezet, más a tablet.
    Például pc-nél pont az volt életidegen, ahogy egy virtuális keverő potiját egérrel kellett megfogni, egyesével, vagy kötegelve. itt egyszerre 10 is megy, ha akarom. Mint a hardveren.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz kenwood #81 üzenetére

    Ha bántó volt a hangsúly, elnézést! A tízéves fórumozgatásom során ritkán kardoskodtam. Most se evvel a szándékkal írtam. A csatatér inkább a lelkünkben van.. Pont azért írok, mert a fórumban érezhető hangulattal, miszerint a tabletek használata leáldozóban van, nem tudok őszintén azonosulni, az szerintem átmeneti. Talán épp most közelít a normális felé, amikor annyit ér az eszköz, amit használatával az életemen gazdagíthat.... A kezdeti hype van múlóban, mikor egyfajta divat volt egy ilyen kütyü használójának lenni. A fejlődő appok viszont egyre jobbak és ez életben tartja a használatot.
    A magam igaza mellett érvelésben nyilván azok a tapasztalatok erősítenek, amit 2012 óta, a iPad 4-gyel töltött két év, majd az Air2 használatával érlelődött ki. Meg az 1982 óta számítógépközelben töltött idő..
    A Vic20-ba bepötyögött zeneprogramtól a mai állapotokig..
    Csak azt nem igazán értem, mi az oka, hogy az egyik eszköz használata a másaikat eladásra kényszeríti.
    Szerintem elfér egy noti, tablet, teló, esetleg desktop gép, nas,.. egymás mellett.
    Nálam nem olyan igénnyel "kallódik" egy eszköz, hogy lehetőleg minden használati területre unikális megoldást kell nyújtania. Átfedésben vannak használat szerint, de az átfedés nálam nem okoz kognitív disszonanciát.. szerintem másnál sem. Az ilyen törekvés inkább kivetülése egyéb vágyakozásoknak.
    Más kérdés, hogy belátom, bizonyos szempontból öregesen viszonyulok a mobikütyükhöz. Az iPadomat nem jailbrékeltem, hanem csak használom és megveszem, ami kell. A telómat se piszkáltam, mert egy sapi 410 giga rammal nem érdemli meg, hogy időt pazaroljak rá..(Huaw..y550) Nokiás stílusú black téma van rajta és néha újraindítom.. Szemezek egy RedmiNote3proval. Na azt majd romolgatom..ha kell.
    Amire a tabletet használom, az itt látható. Használati területek szerint csoportosítottam a progikat.
    tabi
    Igazad van, hogy rengeteg a ballaszt a store-ban, de minden store-ban így van sőt a többiben sokkal több a gaz, főleg a win-áruházan, amit ne is emlegessünk.
    A sok ramaty mellett a nagy számok törvénye miatt mégis sok jó alkalmazás van, ami miatt érdemesnek tűnik a tablet használat. Akkor is, ha mobilon sok párhuzamosan telepítve van.
    Gyakran látogatóban van egy-két újdonság, aztán törlöm, mert nem válik be.
    Itt egy csokor, ami nálam indokolja a tablet használatát, a többi kütyü mellett:
    - Auria Pro- fullos stúdióprogi mindenre, ami zene,
    Kép-videós progik:
    - Instaflash Pro, Pinnacle-Pro, Cortex Cam, Movie Pro, FastCamera, Cambush ...
    - Tanuláshoz:
    - Scribd, TediSub, Paralell text, Liquid text, ESS Anatomy5, Khan Academy...
    - Hangszerek - SynthMaster Player, JamUp Pro, DrumPerfect, iTuttle, Sunrizer (az Auriában is van egy 3GB mintakönyvtárú Sampler..)
    - Tools: FondFont, NetmasterHD, Workflow, FineScanner, Prey, 1Password, Jump...
    - Navi: Spyglass, Google Earth, HERE WeGo, Skyscanner, TRVL.. Vonatifo...
    - Iroda: Word, Excel, 2Do, Pdf PROvider, Bindle, Outlook, OfficeSuite Pro, Orderly...
    - Streaming: Mixlr, Livestream, Vimeo, Ustream, SoundCloud...
    - Masteringhez: Final Touch, Mastering, AudioReverb, Silq Eq, Stereo Designer meg egy rakat príma audiobus effekt..
    Aztán még.. iFiles, Dropbox, AmpMe, Basic Calc, Sound Bite..
    A 10% elég jó, az 5 is, ha egybevág az igényeimmel.
    Például van olyan terület, ami nincs iPadon (JB nélkül), az pedig a wifi hálózatok scannelésére droidon kiváló Wifi Analyzer és társai... de emiatt nem töröm meg..

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz hunluki #90 üzenetére

    Amit írtál, avval nagy vonalakban egyetértek.
    A phablet témájában viszont azt gondolom, hogy a meglévő telóm
    133 x 68 x 9,5 - 153 Gr kiterjedése 4.5" kép mellett a kinézett Redmi Note3 Pro
    150 x 76 x 8,65 - 164 Gr 5.5" nem nagyobb annyival, amivel többet nyújt.
    Ha még keskenyebb kávájú készüléket választanék, az még pár mm-t adna minuszban.
    Ez egyrészről azt jelenti, hogy a meglévő telóm igen vacak az aktuális kínálatot tekintve de A 4,5" teló után a phablet nem gigász. A vastagkávás 6"-os olcsó kinai darabok, az más tészta. Az már szerintem is költői túlzás..

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    válasz hunluki #97 üzenetére

    Nyilván egyéni igény, kinek mekkora teló a megfelelő. Szerencsére mindenre van termék.
    A megszokott kis méret új szívvel merész de láthatóan sikeres találat az Apple-től.
    Magam részére azt a méretet preferálom, amit jó tokban a bicajomra fel tudok tenni gps/bringacomp... funkciókkal. Ehhez a nagyobb készülék a megfelelőbb. Gondolkoztam kisebb iPadon, de ahhoz új sim és net előfizetés kellett volna a gpshez :(, így félretettem az ötletet.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Vettem egy fHD képű 5,5" telot 3Gb rammal, hat maggal. Kiválóan lehet vele netezni, meg minden, de megváltás volt, mikor újra kezembe vettem a tabletet. Nálam nem fogja kiváltani a phablet a tabletet, csak fotozáskor, ha hamar kell kattintani.

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák