Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orion1025

    őstag

    Pont a napokban gondolkoztam el egy gyengébb gépre valamilyen disztró felvarázslásán, de én már hányok az egész linuxtól ennyi év és verzió után, így hamar elhessegettem az elgondolást.Egy adott funkcióra szánom csak a gépet, de képtelen vagyok már rávenni magam a parancssoros, meg az átláthatatlan menürendszer kotorászására.Nem érzem kezdőknek jó választásnak egyik kiadást sem, mert aki egy winfoson nem ismeri ki magát, az ezen sem fogja.Aki pedig megszokta a win-t, az nem fog lemondani a kényelemről, például a driver telepítgetésénél.Még a mai napig micsoda szenvedésekbe botlok bele, nem is tudom mi lenne a pingvinen ilyenkor, de az amúgy is kitéphetetlen hajam tényleg kiszabkodnám.Engem valahogy ennyi év után sem tud "elvarázsolni" egyik sem.Számomra pont olyan mint egy OSX, nehogy nyomokban hasonlítson a jól megszokott winre, mert mutatni kell valami újat.Felváltva használva nekem szintúgy szenvedés, de mindenki maga dönti el mi éri meg neki.Mikroszaft termékeket is életben lehet tartani hosszú távon egy normálisan átgondolt routerrel, és pár ingyenes alkalmazással.Ettől függetlenül bevédhető oprendszer, csak körültekintőnek kell lenni.
    Az pedig, hogy mennyibe kerül pénzbe, az más kérdés, de nem látom értelmét egy kis pingvinezésnek, majd amikor az ember kezdi megszokni, de mégsem megy neki vagy kényelmetlen használni, akkor meg visszavált a megszokottra.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Új hozzászólás Aktív témák