Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Hoplitész #13 üzenetére

    A magas ló duma jó, csak kicsit magyaros , gondolom nem sikerült elolvasni amit előttem írtak. Vagy....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz Hoplitész #123 üzenetére

    Na akkor az nagyon egy trehány banda, ha két hét kiesést tudott okozni. Én úgy láttam mindenféle wsus-pókusz nélkül is megoldható, ha ahogy máshol is említették, egy-két hétre elhalasztja az ember a frissítéseket csoportházirendből, akkor már komoly gixer nem jöhet. Valamint manapság már jól belőtt Office365/OneDrive esetén (régebben meg roaming profilokkal vagy legalább központi meghajtóra felcsatolt dokumentum mappákkal) már az se feltétlen gond, ha a júzer gépét (nem a júzerrel együtt ;] ) kilapítja az úthenger. Ekkor egy másik gépet elő kell szedni felcsatolni és viola mehet a munka tovább. Újratelepíteni se sok idő, ha van megfelelő lemezkép, vagy pl az AD jól be van lőve, hogy ha becsatolta az ember a gépet és bejelentkezik, akkor már sok dolga ne legyen.

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Gargouille

    őstag

    válasz Hoplitész #123 üzenetére

    "Egy ingatlanközvetítő iroda informatikai rendszere két hétre leállt egy Win10 update miatt úgy, hogy IT cég felügyeli a rendszert. Láttam."

    Ezért nem kidobott idő "kísérletezgetni" a frissítéssel, mert ez mondjuk havonta max fél óra (de lehet sokat mondtam) munka az IT-nek (ez a dolguk) és nincs két hét leállás. De ha még ennyit sem akar valaki tenni a saját érdekében, akkor például felraknak egy tök ingyenes Veeam agentet a gépekre, ami minden nap automatikusan ment, és egy ilyen anomália esetén 2 kattintással visszaállítja az előző állapotát az adott PC-nek, de akár hardver hiba esetén is simán egy másik vasra is helyre tudod állítani vele az egész PC-t tokkal-vonóval. Egy perc munkába sem kerül havonta, egyszer beállítod és többet nem kell vele foglalkoznod és védve vagy. De még lehetne mondani egy rakás egyéb módszert amivel - minimális energia befektetéssel - mindez elkerülhető.

    Azért azt is megkérdezném, hogy ennél a cégnél mi van akkor, ha nem egy hibás MS patch jön, hanem mondjuk a könyvelő rendszerűkhöz jön egy hibás frissítés, vagy egy driver update vágja haza a gépeket, netán az ügyviteli szoftverhez érkező update, vagy csak benyalnak egy ransomware-t. Akkor vajon meddig fog állni a munka?

    Persze mindig könnyebb mérgelődni, mint tenni is valamit ellene. Ahol van egy rendszergazda, vagy szakember, ott ezeknek a dolgoknak magától értetődőnek kellene lenniük.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák