Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Szerintem az sem lenne haszontalan, ha esetleg felárasan lehetne kétfajta optikával kapni egy projektort.
    A trapézkorrekció a legtöbb projektornál olyan tág határok közt szabályozható, hogy simán lekezel egy csere- vagy rátétoptikát.
    Épp a tegnap állítgattam be és kalibráltam néhány e-táblát. Azokon is efféle 40cm-s vetítési távolságú projektorok vannak. csak sajnos nem fHD. (Ez gáz a szövegmegjelenítésben)

    Az azonban mindenképpen ellene szól a rövid vetítési távolságnak, hogy a közelről vetített kép fényeloszlása nehezen balanszírozható.
    A vetítéshez közel eső felület sok fényt ver vissza merőleges a fény beesési szöge, a legtávolabbi pedig a fizika szabályai szerint jóval kevesebbet, mivel 20-30 fok a vetítési ponttal bezárt beesési szög.
    (a ferde megvilágítás miatt)
    Ezt a vászon tónusával és az optika áteresztésével meg a digitális tartomány béli fényerő szabályzással megoldható.
    Hogy a legtávolabbi ponton is legyen elég fény, erősebb lámpa kell, mint a majdnem merőleges vetítésnél, azonos képátmérő esetén..

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák