Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    Szerintem sokkal elegánsabb, hogy a vetítőkészség nem a kép alatt csücsül, hanem mögöttem, valahol fenn.
    A zaj szerintem is sarokpontja a projektorok használhatóságának.
    Vásznat nem használok. A fal fehér és litoponnal fel van javítva a vetítési oldalon. A nedves felületet 200-as smirglihengerrel érdesítettem. Ez segít a pixelek határának "elmosásában".
    Saját megoldásom a hangszigetelt gipszkarton doboz, ami szinte töknéma és kiválóan szellőzik, mint egy kémény.
    Erős fényű, olcsó acer fHD projektorom van, amit rendesen bekalibráltam eco módban és kész. Rajt az iPad és mehet a mindig tv. Vagy a nagygép, ha minden kötél szakad.
    No meg a hang sem lényegtelen.


    Ez asszem a döntő volt...

    A projektoros tévézés visszahozza azt, hogy az ember nem kapcsolja be reflexesen háttérnek a tv-t, hanem csak ha tényleg időt akar tölteni valamilyen műsorral.

    Aktuális kedvencem a Berlini filharmónia élő, hibátlan képű-hangú közvetítéseiből mazsolázni, vagy a régebbi koncertfelvételekből esténként valamit műsorra tűzni.
    Ha majd megtehetem, biztosan egy hangtalan 4K-s projektor fog teljes falfelületet vetíteni.

    Auratech Field Recording

  • Auratech

    őstag

    Szerintem az sem lenne haszontalan, ha esetleg felárasan lehetne kétfajta optikával kapni egy projektort.
    A trapézkorrekció a legtöbb projektornál olyan tág határok közt szabályozható, hogy simán lekezel egy csere- vagy rátétoptikát.
    Épp a tegnap állítgattam be és kalibráltam néhány e-táblát. Azokon is efféle 40cm-s vetítési távolságú projektorok vannak. csak sajnos nem fHD. (Ez gáz a szövegmegjelenítésben)

    Az azonban mindenképpen ellene szól a rövid vetítési távolságnak, hogy a közelről vetített kép fényeloszlása nehezen balanszírozható.
    A vetítéshez közel eső felület sok fényt ver vissza merőleges a fény beesési szöge, a legtávolabbi pedig a fizika szabályai szerint jóval kevesebbet, mivel 20-30 fok a vetítési ponttal bezárt beesési szög.
    (a ferde megvilágítás miatt)
    Ezt a vászon tónusával és az optika áteresztésével meg a digitális tartomány béli fényerő szabályzással megoldható.
    Hogy a legtávolabbi ponton is legyen elég fény, erősebb lámpa kell, mint a majdnem merőleges vetítésnél, azonos képátmérő esetén..

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák