Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Abu85 #22 üzenetére

    Amennyiben a böngésző támogatja. Na de a gpu az tiszta, nem az a kérdés, hanem hogy a számítási teljesítménye az 1GHz-es Ontarionak hozza-e a másfélszer akkora órajelű Atom N550 teljesítményét. Azzal tisztában vagyok, hogy az órajel megtévesztő lehet (lásd atom), de nem tudom erősebb-e az Ontario az Atomnál ezen az alacsonyabb órajelen. Normál, hétköznapi felhasználás szempontjából (gördülékeny multi tasking meg hasonlók).

  • DBob

    őstag

    válasz Abu85 #22 üzenetére

    Én kicsit tartok ezektől a gpus gyorsításos jövőtől. Ugyanis a rendelkezésre álló erőforrások nem arra fognak elmenni hogy az eddigi megoldások gyorsabban, jobban működjenek, hanem hogy legyen mivel kitölteni azt megint a működés határáig.

    Amíg a 90-es évek közepén-végén az animgifes "eyecancer" oldalakkal töltődött meg a memória, ezredforduló elején a flash megjelenése vitte el a sávszélességet, ami addigra már egészen megfelelő volt, utána a flash elvitte a maradék erőforrásokat megint, lassan már kevés volt a p2 az átlag böngészéshez. Majd elkezdődött a videók flashbe ágyazódása, aminek köszönhetően már a p3 se volt elég a "felhőtlen böngészési élményhez". Mára eljutottunk oda, hogy szinte bármilyen lap főoldalának a hasznos információ csupán töredéke az egyébként jelen lévő adat mennyiségnek, mert úgy nézz ki minden mint 10-15 évvel ezelőtt, csak az animgif szerepét átvette a villogó, zenélő, videós flash bannerek tömkelege (valaki vette a fáradtságot, nem tudom már ph-n vagy valamelyik levlistán, és megnézte mennyi az index főoldala adblockkal és anélkül..előbbivel 400-500kB, majd több mint 6MB).

    Személy szerint én azt prognosztizálom, hogy a böngészőgyorsítás ha beválik, pár éven belül megint kötelező lesz váltani akár az igp-s p4ekről is, nem csak az atomokról, mert használhatatlan lesz a web ha nincs egy legalább aktuális viszonylatok közt alsókategóriás, játékra is korlátoltan alkalmas gpu a gépben / cpuban....pedig én (és sokan mások) beérném egy rendes html/css kombóval :U

Új hozzászólás Aktív témák