Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIC20

    őstag

    válasz Bici #19 üzenetére

    Igen, egyszerűbb példákat mondani, mint képernyőképeket mutatni.

    Számomra a Windows 7 felülete jó, de már túl mosottak (túlontúl színátmenetesek), jellegtelenek az ikonok. Mondjuk az XP lehetett a legjobb ebből a szempontból.

    Ez a Szkájlék meg hogy is mondta? Éééédes. Kitalálja az ember gondolatait, ízlését. Meg hogy mit is fog majd csinálni nemsokára. Vagy legalábbis azt hiszi magáról. A lottószámokkal se megy, ugye?

    Merthogy nemcsak ízlésről van itt szó: arról, hogy pl. az ember szeme nemcsak körvonalat lát, hanem színeket is. Én szeretem ezt a képességemet is használni tájékozódásnál. Nem szeretem, ha színvakságra akarnak kényszeríteni.

    Az ablakkeret is mennyi helyet foglal. (A szalagkorlát az út mellett is micsoda fémpazarlás...) Egyébként vicces belegondolni: már a 14 hüvelykes monitorokon, 640x480-as felbontásnál (Win3.x alatt) is voltak rendes keretek, most meg a huszonhüvelykes, FullHD (vagy afölötti) felbontásokon már túl sok helyet foglal...
    Talán az lenne inkább a megfelelő megközelítés, ha azt vizsgáljuk, hogy mi a szerepe a keretnek: a keret elválaszt, hogy ne folyjon össze a tartalom. Nem hiszem, hogy egyedül vagyok ezzel a problémával, hallottam már mástól is.

Új hozzászólás Aktív témák