Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #112 üzenetére

    Velem aztán biztos nincs tele egy windows topik sem. Az office-os topikba anno leírtam a véleményem, ami nagyon sokaknak fájt, hát ez van.
    Az hogy van pár gyökér mindkét oldalon az igaz, de egyébként amit írtam ide, az sem feltétlen neked szólt.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #140 üzenetére

    Igen, csak az a baj, hogy az Adobe, és más gyártók szoftverei keresztül vágják a biztonságot, amiről nem a Microsoft tehet, de a végeredményen nem változtat.
    Az iexplorer nem a legbiztonságosabb böngésző, szóval alaphelyzetben érdemes lehet cserélni. Egyéni preferenciák vannak, de nem nagyon láttam olyan akár otthoni Windows-t ami alaphelyzetben hagytak volna programok szempontjából. De igen ha csak alap Windows-od van, akkor az valóban biztonságos lehet. :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Snoop-y

    veterán

    válasz King Unique #146 üzenetére

    Aki adminkent kattintgat winen az meg is erdemli...

    Ctb ellen egesz jol lehet vedekezni csak jol kell konfiguralni a gepet.
    Naiv dolog azt kepzelni hogy ha linuxot raksz fel akkor nem tortenhet semmi baj.
    Egy atlag user kezeben semmivel sem biztonsagosabb mint egy windows.

    New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #140 üzenetére

    Ha nem, vagy adott user rétegnek nem megfelelő, akkor adott esetben a másikat, adott esetben a fizetőset kell választania.

    Ez tökéletesen így van. Én magam is ezt írtam. A feladathoz kell eszközt választani. Baj akkor van, ha fordítva történik.

    Elég csak az Office kérdésre gondolni.

    Ez egy roppant érdekes kérdés. Személyes tapasztalatom az, hogy a felhasználók egy igen jelentős része a megszokások miatt képtelen váltani nem csak office -t, de semmi mást sem. Egy adott cégnél, ahol dolgozik mondjuk 10 ember olyan beosztásban, ahol valamilyen ms office funkcióra nagy szüksége van, meg dolgozik mellette 500 gizike, akik napi leveleket, és szerződéseket gépelnek le, akkor ebben az esetben a 10 embernek érdemes office licenc -t venni, a többieknek pedig libreoffice -t telepíteni. Ez működő modell, valós példa.

    Van olyan is, amikor valaki adatbázis kezelőnek akarja használni az excel -t. Ettől hülyét kapok mindig, mert erre a feladatra egyszerűen nem alkalmas se a libre calc, sem az excel. Az viszont tény, hogy az excel nagyobb sorszám után döglik csak meg, tehát egy darabig becsaphatod magad, és hiheted azt, hogy jó ötlet azzal turkálni nagyobb adathalmazon. De még az excel 2013 -is beledöglik egy 50 000 soros táblába, ha autószűrőzni próbálsz vele. Gondolkodik kicsit, aztán megdöglik. Vagy próbáld ki egy olyan táblával, ahol feltételes formázást is alkalmaztál, mert fontosak az értékhatárok. Vagy tegyél be két oszlopnyi képletet valahova, és nézd meg mi történik.... Egyszerűen baromság ilyenre használni. Ez egy számoló tábla. 1000 sorig még oké, utána kínszenvedés, meg értelmetlenség. Olyat is láttam, amikor valaki 4 termetes táblázat adatait akarta összerakni úgy, hogy kereső képletekkel pakolta tele az ötödiket, és szétcsúszott az egész. Egyszerűen nem bírta kezelni. A képlet pedig nem volt hibás, mert kicsiben még működött. Persze én említettem neki egy sokkal egyszerűbb megoldást, amihez képlet sem kellett volna, de nem érdekelte... így járt. :D

    Az ms office valóban rendelkezik olyan funkciókkal, amiket a libreoffice (még) nem tud. Ezeket viszont csak a felhasználók töredéke ismeri/használja, így igazából legtöbbjüknek nincs szüksége rá. Én magam is tanítottam már felhasználókat ezzel kapcsolatban. Leültem mellé, és megkértem, mondja el a problémáját részletesen, hogy lássam, mit nem sikerült megoldani. Elmondta, megmutattam hogy miként kell megoldani. kb negyed óra után megköszönte, és dolgozott tovább. Ennyi az egész. Nem talált meg pár dolgot, ami régen nem ott volt.
    De ugyanezt mókát eljátszották 2007 -es ms office, és 2013 -as ms office -al is. Ugyanis ezek között is vannak különbségek, amiket nem ismertek, és pont ugyanúgy tanulni kellett nekik.

    Adatcserére pedig az odt, és ods tökéletesen alkalmas. A többféle szabványként létező ooxml -nél mindenképpen alkalmasabb. Volt már élményem, amikor a 2013 -as office -nak nem igazán tetszett a 2007 -es által mentett állomány. Még az xls -el is jobban jár az ember adott esetben....

    Olyan élményem is volt, amikor az excel csak egyetlen egy tábla miatt kellett valakinek, amit telemakróztak valamikor 10 évvel ezelőtt, és nem megy semmivel sem rendesen. Sőt, még az újabb excel -el is kell kicsit kézzel gányolni, hogy működjön. Na az ilyeneket kell kiváltani, átírni, akár libreoffice basic -re, és akkor minden megy tovább.

    Itt még az is felmerülhet, hogy ha excel táblákat küldesz mondjuk egy partnerednek, akkor kényszeríted rá, hogy vegyen office licenc -t, de lehet hogy az neki nem is kellene semmi másra, csak erre. Mondjuk vállalkozó, aki véletlenül sem számítástechnikával foglalkozik...
    Ha neki ods -t adok, akkor meg csak le kell töltenie egy linkről egy programot, és dolgozhat vele... Egész más a helyzet.

    De ha valamit nem tudsz megoldani libreoffice -al ami nagyon kell neked, akkor szívesen segítek.. :)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #237 üzenetére

    Nekem vállalati gépekkel van tapasztalatom, ott csak az van felpakolva amit engedünk, mert a Usereknek nincs joguk telepíteni. A Megfelel igen, mit takar a megfelel ebben igazad van. A nagynénmnek megfelel, de Ő nem dolgozik rajta és az ideje is végtelen. Szóval neki valóban mindegy. Ezeket nem én találom ki hanem a userek mondják. Én alaphelyzetben csak Virtuálisan futtatok Windows-t, meg telepítek és konfigurálok. Már ott bajok vannak, ha 4 - 5 hónap után meg odaülök egy olyan Windows-hoz ahol roaming profile van, és fenn van egy oracle kliens is, akkor azért érdekes, hogy fél órán át bootol a Windows, mert nem tudja lekezelni az Oracle 80 - 100 könyvtármélységű megoldását. Szóval otthonra rendben, de úgy általában SSD nélkül kínlódás sok esetben.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • camillus

    tag

    válasz King Unique #237 üzenetére

    Sok vállalatnál, főleg Excel és Outlock

    Tőled ez Istenkáromlás! Vezeklésül .ods kompatibilis makrókat kell átírnod excel kompatibilis formátumba (n+1 szabvány)!

    Szerintem az Office témát továbbra sem kell ragozni, mert a megszokás és kényelem nagyon nagy úr.

    Jó hogy mindig ugyanazt írod le.

    http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

  • camillus

    tag

    válasz King Unique #242 üzenetére

    Nem térítés, tény. Én tudom használni és kész. Ha igazad van, akkor 10 fogorvosból 11 MSO-t használ, nem libre, gapps, vagy bármi mást. Viszont így különösen szánalmas a "térítésed". Kb. mintha gyerekekkel verekednél, majd mész a kocsmába sztorizni, hogy milyen kemény vagy. Úriember nem csinál ilyet, de ha valakinek az a hobbija, hogy mások munkáját csak fikázni tudja, arra csak a már régebben említett klasszikust tudom idézni:

    Your sense of the possible is in no sense pure: sometimes you want
    the same thing you have, but wish you had done it yourselves; other
    times you want something different, but can't seem to get people to
    use it; sometimes one wonders why you just don't shut up and tell
    people to buy a PC with Windows or a Mac. No Gulag or lice, just a
    future whose intellectual tone and interaction style is set by Sonic the
    Hedgehog. You claim to seek progress, but you succeed mainly in
    whining.
    (Dennis Ritchie)

    http://i.imgur.com/Ea58ASu.jpg

  • spammer

    veterán

    válasz King Unique #370 üzenetére

    "Kit érdekel a mai több 100 GB-os és TB-os HDD-k korában, de egyre olcsóbb nagykapacitású SSD-knél, hogy mennyit foglal...?"

    Engem például érdekel. Nem akarok teljesen felesleges (hely)pazarlást. :U Amúgy az ilyen "kit érdekel" hozzáállás miatt tartanak ott a fejlesztések, hogy egy szaros böngésző zabálja a sok memóriát (üresben), ahol egy játék alap telepítés min. 20 GB (és lehet, hogy keveset mondtam), ahol egy patch több GB, hogy már lassan egy böngészéshez is 4 mag kell majd, és hasonlók. Pazarlás, hozzá nem értés, hanyag fejlesztések. Persze valamivel pörgetni kell a piacot, el kell adni a hardvereket is. :U

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz King Unique #376 üzenetére

    6 GB-ot eszik az Ubuntum, belakva, beállítva mindent (igaz, nem Unity-s, hanem saját telepítés, de nem kötelező "heavy" (alapból telerakott) Desktopokat (DE) telepíteni). Ez nem igazán fog jelentősen nőni. :N

    "Ennyi erővel azt is lehetne szidni, mért X GB egy FHD film. "

    Nem igazán jó összehasonlítás: ott van egy kép és hangminőség, amit tartani kell, adott egy x264 tömörítés, megvan, hogy adott beállítások mellett mennyit lehet kihozni belőle. Nyilván játszanak is ezekkel a beállításokkal, hiszen ugyanabból a filmből van 4 vagy 8 GB-os változat is, de akár 1 GB-os is, kinek mi az igénye... Meg vannak már x265-ös filmek is, szóval próbálnak minél kisebb méretben minél jobb (illetve a nagyobb mérethez hasonló) minőséget elérni.

    Ezzel szemben a programok/rendszerek: fejlesztenek, telerakják már őket n+1. felesleges funkcióval, egyre jobban híznak, egyre inkább leszarják az optimalizálást, és még lehetne sorolni. Nyilván a Linux sem tökéletes, főleg nem az Ubuntu/Unity, de a rengeteg disztró miatt nagy sok a lehetőség, mind szoftver mind a célhardver tekintetében, és bizony nagyon sok olyan gépre alkalmas _lehet_, amiről nem is gondolná a júzer.

    Az egész cikksorozat és szájtépés lényege az lenne, hogy megmutassa, hogy van alternatíva, jelenleg ilyen, így néz ki, ez csinálható vele. Továbbá az, hogy bátorítsa a júzereket, hogy tegyenek vele (vagy akár másik disztróval) egy próbát. Akinek kell a Windows HC gamerkedés miatt, vagy Photoshop miatt, vagy egyéb speckó program miatt, azok nyilván annál fognak maradni (kénytelenek is). De attól még ne fájjon senkinek az, hogy készül egy-egy cikk arról, hogy van élet a Windowson túl is.

    A cikkben lévő Windows irányába történő odaszólogatások viszont szerintem sem kellettek volna. Reméljük, hogy legközelebb az ilyen flame indító részletek kimaradnak és nem kell majd lefutni ezredszer is ugyanazokat a köröket/vitákat. :U

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz King Unique #435 üzenetére

    "globális szinten a marketing ---> kb.0,"

    Mert itt nincs is olyan, hogy globális szintű marketing. A Linux mögött nem áll egy darab cég (és a részvényesek), aki mindenáron nyomtatni akarja a saját termékét. ;) (Ja meg nincsenek állami szintű, stratégiai megállapodások, vagyis khmm.. mutyik.)

    "van egy sok éves kialakult szokás és igény"

    Persze, hogyne. Változni meg sosem lehet. Ha egyszer Windowst használtál, akkor azt is fogsz örökké. :D

    Ti egy páran ugyanannyira szívügyeteknek tekintitek megmagyarázni, hogy márpedig a linux alkalmatlan, nem alternatíva stb. Miközben sokaknak teljesen megfelel. És a kutyát nem érdekli, hogy hány % a részesedés, van-e globális marketing meg hasonlók. Az emberek megelégedve használják és kész, nem remeg senki a százalékokon, nincsenek részvényesek, nem kell erőlködni. Senki nem mondta azt sem, hogy a Linux célja az, hogy globálisan, rövid időn belül leváltsa a Windowst. Ezeket ti magyarázzátok be magatoknak.

    Van egy cikk, benne szó XY disztróról, leírva hogy ilyen és ilyen, ezt és ezt tudja. Ha felkelti a júzer figyelmét, kipróbálja, ha működik, használja. Van egy ingyenes oprszendszere. Továbbá az sem elhanyagolható, hogy megismer új dolgokat (más rendszer, más filozófia, más szoftverek) és tanul belőlük.

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • spammer

    veterán

    válasz King Unique #448 üzenetére

    Majd terjed, lassan, vagy amilyen tempóban tud. Nem sürgős senkinek. Kifogásolod a marketinget, meg a terjedést, közben meg ennél a cikknél, aminek pont az a lényege, hogy egy kis "reklámot" csináljon (vagyis inkább ajánló, mint reklám), itt akarod megmagyarázni, hogy a linux alkalmatlan, mert így, mert úgy, meg a szokások... A saját igényeid, szokásaid alapján próbálod megmagyarázni, hogy nem alternatíva másoknak sem (ezzel pedig gyakorlatilag "akadályozod" is az "terjedést", amit ugye eredetileg kifogásoltál. Miért nem örülsz akkor, hogy íródott egy cikk?)

    Én Windowst használtam, váltottam, működik, tehát alternatíva. Környezetemben is váltottak páran, megelégedéssel használják. A Linuxos topikokban is folyamatosan vannak új emberek, akiknek minden rendben működik. Ugyanígy van ez nyilván globális szinten is. Akkor miért akarjátok folyamatosan megmagyarázni, hogy nem jó az úgysem?

    A felhasználói szokásosról annyit, hogy a Windows terjedt el, azt ismerik a legtöbben, azt oktatják (és azt is fogják itt Mutyisztánban). És akkor ez mit bizonyít? Hogy a Windows jobb/alkalmasabb mindenre? Amerikában meg az Almát nyomatják orrba-szájba, egyetemeken, a médiában, mindenhol. Akkor ez mit bizonyít? Hogy az Alma alkalmasabb/jobb, mint a Windows? Nem, csak annyit, hogy ezek mögött milliárdos cégek állnak, akiknek érdekük tolni a saját terméküket.

    Neked a munkádhoz Win kell, ennyi. Le lett írva 1000x, hogy akinek muszáj a Win valami miatt, az annál marad, kész. Sok más embernek meg nem biztos, hogy szükséges Windowst használni, mert nincs szüksége Windows-only programokra. Ezt csak az adott személy tudja, majd Ő eldönti magának, hogy megfelel-e neki az adott disztró. Ha kipróbálja.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • justaview

    őstag

    válasz King Unique #452 üzenetére

    Már nem emlékszem, hol olvastam a 1.7%-ot, ez maradt meg. :)

    [ Szerkesztve ]

  • spammer

    veterán

    válasz King Unique #547 üzenetére

    Lehet, hogy nem zavar senkit, de azért nem kell összehasonlítani a valódi ingyenes és legálist a warezolt Winnel. :P

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz King Unique #550 üzenetére

    "ingyenesen és legálisan használható OS és programok, ami ok is, csak ott a gond, hogy ha a másik megoldás is lényegében free otthonra, akkor máris elveszti ezen előnyét..."

    A linux, mint platform már régen kinőtte magát abból hogy ez legyen a legnagyobb előnye, ez csak egy a sok közül.

    "+ ezen felül egy átlag rétegnek és azok már kialakult igényeinek más olyat nem tud felmutatni, ami miatt utána informálódni és sürgősen váltani akarnának."

    Na és mégis, mik azok az igények...
    Az a helyzet, hogy linuxszal az átlagember nem találkozik, mivel már általános iskolában is kizárólag ms platformokon oktatnak, a középsulin át még talán a fizetős iskolákig is. (Na jó, középsuli után én mondjuk OSX-et használtam Mac gépeken, de az most mindegy.)

    Így gyakorlatilag nem is alakulhat ki benne másféle igény, hiszen nem is tudja, hogy egyáltalán létezik ilyen, max amikor IT oldalakat látogat. Az mondjuk segít a helyzeten, hogy internet most már mindenhol van, és alap hírek is tartalmaznak néha már nem MS based cuccokat.
    Ezt persze az is tovább szűri, hogy az emberekbe gyakorlatilag bele van nevelve, hogy csak a windows.

    Kiszúrsz az utcán száz random pistit, 99, ha nem 100 azt fogja mondani, csakawindóz.

    Persze ha valaki játékozni akar komolyabb címekkel az tényleg kénytelen windozt használni, de lassan már ez is el fog mosódni. 10 évvel ezelőtti állapotokhoz képest már elég komoly az előrelépés.

    Az mondjuk meg a másik, hogy én nem igazán támogatom, hogy a random pistik is átjöjjenek.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz King Unique #552 üzenetére

    El fog jutni a játékok terén a változás híre. Ma írta Abu, hogy pl. a Source Engine 2 nem is kap DX12 támogatást, csak Vulkant.

    Ahogy bejönnek a Vulcanos címek, már csak a DRM kérdést kell helyre rakni, hogy egy szinten legyen játék téren a Linux az OSX-el, az meg az új Wayland DRM-el folyamatban van. Sőt, a Vulkan miatt ha a DRM probléma eltűnik, akkor mindhárom rendszer azonos szintre kerülhet. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • spammer

    veterán

    válasz King Unique #552 üzenetére

    "csak erre lesz igénye, viszont arra már nem, hogy mást is kipróbáljon és használjon."

    Te honnan tudod, kinek mire lesz igénye? Gyakran még saját magáról sem tudja az ember, mert annyit változik az idők során. A játék téma is lehet olyan, hogy egyszer valaki HC gamer, később meg már egyáltalán nem is játszik, tehát akkor nem lesz szempont később.

    A "fiatalabb" generáció (mondjuk < 35 ) tagjai elég sanszos, hogy Winnel kezdték a pályafutásukat, most meg sokan közülük linuxoznak. Tehát volt igényük másra. Ahogyan azoknak is van, akik nap mint nap felkeresik a linuxos topikokat.

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák