Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz anulu #98 üzenetére

    Mondj már példákat

    Köszönöm.

    (#104) paljani

    Akkor bármilyen gépre feltehetem, és legális lesz, tegyük fel egy 40000 Ft-os használt PC-re? Nem? Akkor ez nem ingyen van! :)

    (#117) paljani

    Szerintem Tedd hozzá, hogy akkor van ingyen, ha Mac-et használsz, és az nem egészen ugyanaz, mint a Linux esetében, mert a Linux-nál nincsenek megkötések, hogy csak akkor ha, hanem mindig, nagy különbség. Tehát a MacOSX csak megkötésekkel ingyenes.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz FіkuszKukіsz #125 üzenetére

    A Linux Kernel mióta operációs rendszer? Ezt a táblázatot milyen dilettáns hozzá nem értő Microsoft alkalmazott állította össze?

    Aztán mikor felteszel egy Windows-t 0 alkalmazással bekapcsolod a tűzfalat, akkor a Windows-od mire is lesz jó?

    akkor ez mitől is lesz biztonságosabb, mikor ugyanezt megteszed egy Fedora Linux-al ugyanúgy bekapcsolva. Azzal az pró és nem mellékes különbséggel, hogy a Linux-ba lesz egy office, egy értelmesebb böngésző, egy halom segédprogram.

    Aminek a Windows-os megfelelőit felteszed, akkor a Windows azonnal a lista elejére ugrik.

    Ferdítés?

    Itt egy hasonlóan kiválló Microsoft által erősen támogatott cikk:

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz FіkuszKukіsz #129 üzenetére

    Igen lejött a lényeg, Egy Windows mióta használható, csak önmagában úgy általánosan sokmindenre, akár egy irodai rendszernek is, olvasd el amit írtam esetleg megérted mire gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #65675776 #36 üzenetére

    Azért ugye ez nem egészen ugyanaz, mint, ha felteszed a rendszer, nem veszed meg és illegális lesz a vérbe :N

    Aztán a mediwiki mint platform ingyenes még mindig, mennyi teljes értékű Microsoft terméket tudsz mondani ami ingyenes, ha nem vetted meg a Windows-t?

    A vérbe hirtelem egy sem jut eszembe.... :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz rt06 #136 üzenetére

    Ezek szerint e Linux Kernel egy operációs rendszer?

    Wikipedia első sor:

    The Linux kernel is a Unix-like computer operating system kernel. The Linux kernel is a widely used operating system kernel world-wide;

    http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_kernel

    A kernel mióta egyenlő az operációs rendszerrel?

    Felvilágosíthatnál! :)

    (#137) rt06

    Tehát ezek olyanok mint az Office, vagy a Windows, vagy az Openoffice stb?

    Ezek neked Teljes értékű szoftverek? Komolyan? Nem megvett Windows-ra is? :)

    Ajjajj? :)

    Na ja a skype egy jó példa kár hogy köze nincs a microsoft-hoz azon felül, hogy megvette.

    (#133) bwooster

    1. Elolvastam csak éppen pontosan az van, hogy az Update után az állítás nem igaz. 2. Ha a windows-ra rátelepíted ami a Linuxon már ott van, akkor a Windows pontosan az első helyre ugrik.
    3. A Linux Kernek nem operációs rendszer, tehát a táblázatban hülyeség van.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #140 üzenetére

    Igen, csak az a baj, hogy az Adobe, és más gyártók szoftverei keresztül vágják a biztonságot, amiről nem a Microsoft tehet, de a végeredményen nem változtat.
    Az iexplorer nem a legbiztonságosabb böngésző, szóval alaphelyzetben érdemes lehet cserélni. Egyéni preferenciák vannak, de nem nagyon láttam olyan akár otthoni Windows-t ami alaphelyzetben hagytak volna programok szempontjából. De igen ha csak alap Windows-od van, akkor az valóban biztonságos lehet. :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz rt06 #143 üzenetére

    Kedves rt06!

    a kernel szerves reszed az os-nek,

    És akkor mitől is lesz egy operációs rendszer? Valahol elvesztettem a fonalat... :)

    Egyelőre Te nem hoztál fel érveket nem én ugye azt Te is érzed. A fogalmatlanságot meg nem hoznám fel a helyedbe mert aki nem tudja mi a Kernel pontos fogalma és hol a helye a fogalomnak, az ne akarjon mást alázni.

    Ezek szerint ha a kezedbe adok egy kernelt, akkor Te elindítod azt valahol? Érted mi a baj remélem. :N

    Harmadrészt:

    viszont azt hiszem itt feladom veled kapcsolatban, fogalmatlanul dobalod be egymas hegyere hatara a hulyesegeket

    Hát a fogalmakat sem hoznám fel a helyedbe... :N

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz FіkuszKukіsz #145 üzenetére

    Igen csak éppen érdekes, hogy az Update résznél valahogy azonnal cáfolja a hatalmas biztonságot, nézd arra jó volt, hogy a Windows wilág hasonló "szak" újságok reklámot csináljanak belőle. De másra nem.

    Azért abban szerintem egyetértünk, hogy tökéletes rendszer nincs, mindennek megvan a helye. A Windows-nak is meg a Linux-nak is.

    Aki ebben a szakmában dolgozik ezzel tisztában van.

    A Biztonság meg relatív fogalom.

    "Aki ért hozzá fel tudja fogni a Linux kernelt."

    Igen fel azért is kérdeztem rá, hogy ezzel akkor most ugyan mit kezdjek, mert eleve nem értelmes a megfogalmazás.

    Az update rész értelmes, csak éppen ott pontosan ellentétjét állítja mint a táblázatban!

    (#146) King Unique

    Szerintem ebben az is benne van. hogy a Windows-t rengetegen használják ezért is tud célpont lenni. A Linux sem teljesen OK sok esetben, de átlag felhasználónak sztem teljesen mindegy aki nem ért egy picit ehhez, annak mindkettő lehet kockázati tényező, és biztonságos is ha jól kezeli.

    Én a Linux-ot szeretem jobban, de ez az én magán bajom. A környzetem meg a Windows-t preferálja.

    Az Adobe, meg a Java dolgokkal én is vigyázok, de az a baj, hogy sok esetben a Java verziók meg tudnak szívatni, így ahove nem kell fel nem rakom, mert felesleges is.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Dhampir #166 üzenetére

    Ja Tanenbaum mint szaktekintély, mint szakember kiválló, csak éppen azt nem tette, hozzá hogy a vita alatt nem létezett olyan operációs rendszer, ami mikro kernelt használt volna, és elterjedt is lett volna világszinten, de nem baj.
    Ma sem létezik, mert mint a Windows, mind a MacOSX hibrid kernelt használ, nem mikrokernelt, ugyan a hibrid kernel egy módosított mikrokerdnel, de mint tudjuk a Microsoftnek is röpke 15 évébe telt ameddig sikerült egy olyan operációs rendszert összelapátolni, ami működött is, mégha 40 GB helyet foglal teljes telepítéssel, és döglasső, macerás is a frissítése, nem kényelem idő és hely szempontjából. De igen alapvetően elavult..... :D

    (#196) anulu

    Ez en igaz, inkább a Microsoft és a hardvergyártók kicsit megint összefogtak, és megint jobb lenne egy új gép, most vett meg a cégünk egy Latitude 6500,6510-el felszerelt céget olyan 60 van ezekből a Windows 8.1 mint a lótetű, ha meg kiküldöm a system centerrel a frissítéseket a sime 5400-as hdd-kkel szerelt notikra egy évezred meg egy év ameddig lefrissülnek. Szóval én értem, csak éppen a Microsoft, és a haverok nem mindig gondolnak USA és a jobb módú államokon kívül senkire. Ezek a gépek ennél a cégnél addig fognak menni, ameddig fel nem dobják a pacskert, de a Win 8,1. meg az összes szarjához ez nem lesz elég, mert lassú lesz mint a fenem akármnit magyarázol it.

    És nem ilyen jancsika baszta el telepítésről van szó, hanem system center pxe, és win update, system centerrel kiküldve software centeren keresztül .

    Szóval én értem de én Linuxot használok, de ha ezt a Win 8,1-et kellene használni egy ilyen 5 - 6 éves géppel tuti a kukába kötne ki az első kiküldött frissítés után...

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz buherton #218 üzenetére

    Ez hagyján, de a csodálatos Windows mikor feltelepíted egy idősebb gépre, akkor 5 - 6 órán át semmit nem csinál mint frissít, de jó érzés is az, amikor délután 5 órakkor közli a Windows, hogy ja már csk 4 GB-nyi frissítés, és 8 újraindítás vár rád, és fenn is van a rendszer. Mert a gép másnapra kell ugye, kulcsrakészen. Gyak hogy rohadna meg a M..... 30 év alatt sikerült megutáltatni a Windows-t mert már a telepítése is egy rémálom.

    Most hogy nekem is ezzel kell dolgznom sajnos. A VMware ehhez képest űrtechnika.

    Microsoft support felhív mert a cégnek van ilyen supportja, Hyper-V desktop Soros, port, direct path pass-through ,használat, persze a Hyper-V tudja mindent tud....
    Nem beszélve a driverekről, mert a Windows-on minden megy ugye persze ha sikerül leszedned a drivert. Pont a múltkor szívtam mert a Hyper-V Desktop az aztán hú de jó. (Egy szar). A Kedves Microsoft support szerint nincsenek fenn a soros port driverek, és nincs fenn a megfelelő PCIHUB driver ezért nem mennek a direct path pass-through. (USB, RS232, MobilTelefon hardver, Visual studio virtulizáció. stb).
    Majd a Microsoft azzal, hogy a hardver lehet, hogy régi: HP ZBook 15 G2 (i7 4810)
    Majd egy hetet szívtam vele mire kiderült, hogy a Hyper-V desktop ez nem is tudja. Harmadszorra is felhívtuk a Microsoftot, hogy ugyan magyarázzák már el hogyan kellene ezt, mert kb nem működik sehogyan sem, és mint kiderült rohadtul nem is támogatott a művelet, e Hyper-V ehhez buta, erre akkor használj VMware Workstationt, mert a Microsoft nem mondhatja, hogy használj VMware Workstation-t, mert az tudja. De ráment úgy 200 munkaóra, meg mi más.
    Szóval ennyit a Microsoftról, meg a hatalmas támotaásukról.....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz anulu #220 üzenetére

    #95: már bocs, de ha látod, h merül le, akkor miért nem úgy kapcsolod ki, h ne telepítse a frissítéseket? :U

    Pláne ha a policy nem engedi, mert már a system center tolja ki a policy-t akkor aztán bármit is tud tenni a user, semmit, csak esetleg picit ideges, a 30-adik ilyen eset után. :U

    #16: szerintem az ár tükrözi a használhatóság és kényelem közti különbséget. de ezt nem mondom hangosan :P

    Szerintem:
    Mikor havonta 10* dobálja el a Windows a hálózatot, mert a Windows-on a driver egy hulladék, amiről tudjuk, hogy nem a Microsoft tehet, csak éppen ez engem nem vígasztal.
    Arról meg ne beszéljünk, hogy sebességben a Windows 8.1 csak akkor ok, ha nem régebbi a géped 3 évesnél, ha régebbi, az Isten mentsen meg tőle. Pláne 5400-as HDD-vel.

    #43: nem fejtem ki a véleményem az Atomról... nem tekintek PC-ként az azzal szerelt gépekre. sok sikert a használatához.

    Szerintem.
    Azért ez egy elég elvetemült kijelentés volt olyan Microsoftos mondhatnám, ha csak erre van pénzed, akkor rohadj meg, ha meg nincs pénzed olyan gépre, hogy a Windows 8.1 gyorsan menjen, az meg nem a Microsoft Baja nem. :U

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz anulu #222 üzenetére

    Köszönöm szépen a felajánlásod, de az a Helyzet, hogy én VMware-es vagyok sajnos Hyper-V-znem kell mostanában és érezhetően a Hyper-V sehol nincs a VMware-hez képest.
    A Hyper-V funkcionalitása a balta szintjén van egy VMware ESXi-hez képest akár. De sajnos a SCVMM is csak egy balta a vCenter-hez képes.

    Egyedül az SCCM az az egész nagy Hyper-V környzetből, ami előre mutataó, a többi egy rosszul sikerült másolatnak tűnik nekem, és a 2012 R2 -ről beszélek nem a többiről. Innen onnan összelopkodták az ilyen olyan megoldásokat, és lett egy ilyen rendszer.

    A DPM ami még elmegy, hozzáteszem egy NetBackup, vagy egy TSM szintén űrtechnika a DPM-hez képest, pláne a Tape kezelése, az valami kritikán aluli. Arról nem beszélve hogy az MS szerint most forrt be a DPM.

    Nekem van úgy 5 évnyi VMware tapasztalatom ,eg 3 év TSM, de sajnos az MS hatalmas csalódás eddig.

    Remélem letesznek valamit az asztalra a következő verziókba,

    Arról nem beszélve, hogy alapvető dolgokat nem tud a Hyper-V, de még komoly tervezési problémák is vannak benne. Ez érvényes a SCVMM és a Hyper-V manager kapcsolatára is.

    Ez csak magánvélemény.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz anulu #228 üzenetére

    Szerintem az a helyzet, hogy a gyártók a Notebook-ok , mert mostanában lassan átveszik a PC piac jó részét még mindig jó esetben is SSHD-val adja a gépeit, ami még mindig lassú mint a dög.

    Az új Windows-ok csak SSD, vel mennek jól semmi mással. Ezt nem mindenki engedheti meg magának akkor meg pláne nem ha most vette meg a gépét esetleg hitelre. Szóval az a helyzet, hogy ez szerintem valamilyen nem is értem kinek jó dolog.

    Egyértelmű, hogy a Windows azért dög lassú sima HDD-n mert 35 - 40 GB a rendszer (Értem ez alatt, nem csak a Windows könyvtárat, hanem a komplett Program file-st, és a User profilokat, levelezés stb. )

    Egyszerűen a Windows akkora, hogy nem lehet sima HDD-vel kiszolgálni értelmes idő alatt.

    Ez is magánvélemény.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz CPT.Pirk #231 üzenetére

    Az a helyzet, hogy a sima 750-es WD Black agyonütötte, pláne ha Virtualizálok rajta. Gyorsabban indul a rendszer, de ennyi, minden másban egy 7200-es jobb hdd lecsapja.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz anulu #229 üzenetére

    Hát az a helyzet, hogy a VMware alaphelyzetben valóban drága, de ez csak az Enterprise, és az Enterprise Plus-ra igaz.
    Az a helyzet, hogy a VMware alaphelyzetben annyival részletesebb és használhatóbb környezetet kínál, amivel ma nem nagyon tud semmi versenyezni.
    A Másik komoly probléma, hogy ami megjelent most a 2012 R2-ben a site site védelmet. (Ezt a VMware 2008-ban tudta (Site Recovery Manager, Streched Cluster), és működött is, a Microsoft azt mondja hogy működik, én erre nem innék mérget.)

    Kiindulva a DPM-ből 5 évre volt szükség arra, hogy olyan legyen amire rá lehet mondani, hogy működik.

    Azok a válaszok, amiket kapunk úgy általában = Nem tudjuk hogy működik, ha megnyomod ezt ez lesz (Vagy nem, de ez igazából már nem tartozik a support hastókörébe).

    Szóval ha majd a Hyper-V azon a szinten lesz mint azok a Microsoft termékek amik valóban működnek már (pl: AD, GPO, DNS, DHCP, Exchange, MSSQL), akkor lehet majd érdemes visszatérni erre.

    Az a helyzet, hogy komoly éles környzetbe, ahol valóban számít, hogy 1 - 2 perces leállás is gondot okozhat nem tennék be Hyper-V-t. (Gyár, Tőzsde, Katonai létesítmény stb. Ez persze nem érvényes a jól működő MS termékekre. )

    Persze ez is magánvélemény, mert azt is tudom, hogy a Hyper-V terjed, és vannak több ezres Hyper-V clusterek, csak épp, VMware-es szemmel ez kevés komolyabb helyre.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz King Unique #237 üzenetére

    Nekem vállalati gépekkel van tapasztalatom, ott csak az van felpakolva amit engedünk, mert a Usereknek nincs joguk telepíteni. A Megfelel igen, mit takar a megfelel ebben igazad van. A nagynénmnek megfelel, de Ő nem dolgozik rajta és az ideje is végtelen. Szóval neki valóban mindegy. Ezeket nem én találom ki hanem a userek mondják. Én alaphelyzetben csak Virtuálisan futtatok Windows-t, meg telepítek és konfigurálok. Már ott bajok vannak, ha 4 - 5 hónap után meg odaülök egy olyan Windows-hoz ahol roaming profile van, és fenn van egy oracle kliens is, akkor azért érdekes, hogy fél órán át bootol a Windows, mert nem tudja lekezelni az Oracle 80 - 100 könyvtármélységű megoldását. Szóval otthonra rendben, de úgy általában SSD nélkül kínlódás sok esetben.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz schawo #314 üzenetére

    Szerintem ez inkább az ízlések és pofonok kategóriája. Nálam a Linux annyi előnnyel rendelkezik a "Jól" kinőző Windows-al szemben, hogy a Windows a világból ki tudna kergetni, kezdve a sebességével, a hulladék, de éppn működő update rendszerével.
    A Mindig mikor mennék haza és akkor akarna még fél órát elhúzni az életemből ,mert csak épp akkor jut eszébe frissíteni, de mondhatnám, azt is, hogy 40 GB helyet foglal egy szutykos operációs rendszer a programbaival. Ezek mind olyanok, amik a Windows-t nem hogy fejlett, de inkább kényelmetlenné teszi használat szempontjából, de mondhatnám a telepítés nagyszerű egy napos szakkör szintű menetét is.
    Ha éppen sikerült a jó WiFi drivert kiválasztani megy, ha nem akkor szívat a Windows ameddig bír, mert eldobálja a hálózatot ha akarod ha nem. A Linuxnál elször kell vele szívni, ha nem ismeri fel, ha felismeri, akkor kb 200* stabilabb, mint a Windowsoké úgy általában. Egyszerűbben jobban meg van írva.

    Szóval a Windows azoknak akik nagyon ráérnek ilyen a tipikus átlag user... :) Engem már idegesítene, ha mindennap használnom kellene, a napi hülyeségeivel együtt.

    A Linux egyszerűen logikusabb, értelmesebb, használhatóbb, és stabilabb is a frissítése.

    Megérte megtanulni a Linux-ot 13 évvel ezelőtt.

    Ami kell az megy rajta (VMware Workstation, CiscoVPN, remmina, OpenVPN, Office, ilyen olyan VPN kliensek).

    Nem szépek a fontok? :U Na ez legyen a legnagyobb probléma ha működik rendesen, Szerintem márpedig a Linux működik, a Windows meg ha sikerül akkor igen, ha nem akkor meg aztán jöjj rá, hogy mi lehet a baj.... :(

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz FіkuszKukіsz #343 üzenetére

    Segítsél magadod, hogy a vérvörös f.... ütemezel Egy SCCM-el megtámogatott Windows kliensen mint user, na meséld el, mert kezdek kíváncsi lenni :(

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz mefistofeles #345 üzenetére

    Neked is vállalati környzetben TE semmit nem állítasz nem a frissítést, de ha fingani akarsz azt sem fogja engedni a rendszer, nem hogy álligasd a Vezérlőpultot, most erről beszéltem, ha Te tudod állígatni egy vállalatnál ezeket, akkor az a vállalat pont annyit is ér....

    Nem barkács béla bt Windows 8-áról beszéltem, hanem arról, hogy kényelmetlen a rendszer használata, ha nincs benne SSD, és nem újabb típus a gép. Erről beszéltem

    Köszi a gondolatmeneted értem én, de akkor is lassú a Win8.1 egy 5 - 6 éves gépen pont, mondhattok itt bármit... Pláne 5400-as hdd-vel....

    A Frissítés meg egy évezred, nem beszélve a folyamatos újraindítgatásokról :)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz FіkuszKukіsz #436 üzenetére

    Igen de azért kérlek az mond el, hogyan állítod be azt, hogy egy notebook, amit hazavisz a felhasználó, hogyan állítod be, hogy mondjuk reggel indítsa el a frissítést, mert éjjel nincs ott a notebook.
    Az rendben, hogy a felhasználó kijelöle a frissítéseket és feltelepíti magának, de a legtöbb felhasználó ezt nem fogja megtenni, cserében a rendszer a türelmi idő után ad a felhasználónak 15 percet, hogy leállítsa a gépét, mert ha akarja ha nem újraindul a Windows.

    Nem viccelek, kémyelmeten! :)

    Mert ezek nincsenek megoldva ebben a rendszerben.

    Sajnos én voltam SCCM tanfolyamon kb 10-et kérdeztem, VMware-es háttérrel az oktató makogáson felül nem nagyon jutott tovább, pedig Anglia egyik legjobb szakembere! (Mondjuk pont így Jártam a Magyar szakemberrel is.)

    Ajánlom, hogy mielőtt ilyeneket állítasz próbálj ki egy rendes virtuaálizációt, mondjuk (VMware, vagy AIX rendszert).

    Tudod ez olyan, hogy az egész Hyper-V addig nagyon fasza ameddig nem láttál egy VMware-t, vagy egy AIX-t, mert ezekhez képest, ha a VMware a láncfűrész, akkor a Hyper-V Balta....

    Ez a Microsoft ezt is tudja meg olyan mint a Microsoft, hol tudja hol nem.... :(

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz FіkuszKukіsz #451 üzenetére

    Nekem csak az a bajom vele, hogy nem tudom pl beállítani benne, hogy ekkor induljon adott collection-ban a frissítéss, a másikban meg ekkor, csak azt tudom megadni milyen időintervallumban.
    Ott a Microsoftnak a VSUS mióta megy már az a cucc olyan stabil, és működik mont a beton nem lett volna nagy dolog beletenni ezt is az SCCM-be. De kimaradt van ilyen. :)

    Nekem a Hyper-V nagy csalódás! :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #40553216 #602 üzenetére

    Zseni, géniusz :D :D :D Egy igazi polihisztor :D :D Kós Károly, vagy Nikola Tesla csak pislogna.... :D :D :D

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pushalias #604 üzenetére

    írd már le hogy azok a rövidítések amiket felsoroltál mit jelentenek, mert mi ilyen hülyék vagyunk, a Linux oldalon... :N

    Meg azt is hogyan oldottad meg mert tényleg érdekel... :F

    Meg azt is, hogy miért jössz ide, mikor ez egy kezdő Linux topik. :R

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pushalias #607 üzenetére

    Ugyan nem tudom miért nekem címezted mikor nem is írtam ilyet valamint nem is én állítottam ilyeneket, De Te mint Windows szaki aki azt sem tudja kinek mit válaszol inkább rádhagyon.

    Alaphelyzetben ha már fikázol tennéd úgy, hogy nem másokat fikázol ráadásul úgy, hogy nem is állított (Én biztos nem) amiket írkálsz.

    Amikor az efféle Nagyon Nagy Linux Szakértők eljutnak odáig, hogy a másik biztosan hülye, hát igen, akkor az emberben kicsit megmozdul az, hogy igen barátom te tuti Nagyon Nagy Szakértő vagy,

    Na ezt ki állította magáról és mikor? Mert pl GT ilyen nagy arc a Microsoftnál, csak ne kérdezz tőle től mélyet mert akkor már makogás jön.

    Én elég őszinte vagyok,

    Ez már megbukott.... :)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés