Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    Meg bizony, és nem csinált már annyi galibát, mint tavasszal, meg tavaly ősszel a nagy csomagok, immár "csak" a Letöltések mappát gyalulta üresre, szerencsére semmi olyan nem volt ott, ami pótolhatatlan, az előző két nagy frissítés sokkal problémásabb volt, illesztéseket és alkalmazásokat nyírt ki,...stb.
    Tavaly ősszel még hajlandó voltam a nagy frissítés utáni problémákat követően újratelepíteni a laptopomon a Windows 10-et, aztán idén tavasszal az ismételt komoly problémák után már nem, áttértem Ubuntura - előtte jött ki a 18.04 LTS, ami már megfelelő számomra.
    A feleségem laptopjára Windows 10 kell, mert itthonról is dolgozik néha, amihez muszáj Windows, Office...stb., így ezt az őszi nagy frissítést már csak az övén eszközöltem és a fent leírtakat tapasztaltam, ami nem a világ vége, de ez sem normális dolog, hogy szó nélkül üresre törli a Letöltések mappát...

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz Németh Péter #199 üzenetére

    Így igaz, most nem lett külön fiók és nem is minden mappából törölt mindent a frissítés, a feleségem laptopján például a Letöltések mappát üresre gyalulta, de a Dokumentumok...stb. érintetlen maradt.

  • kali

    legenda

    válasz Dr. Akula #203 üzenetére

    Másik témában kitárgyalva már ez rendesen...
    Nem voltak ott pótolhatatlan adatok, minden fontosat elmentünk felhőbe és külső adathordozóra is és amellett sem szoktunk huzamosabb ideig tárolni adott mappákban semmit, de: Maga a Microsoft álmodta meg alapértelmezetten azokat a mentési mappákat, figyeljenek már oda, hogy ne legyen azokkal ilyen probléma!
    Ez nem user error, hanem komoly fejlesztői hiba, ne a felhasználónak kelljen már külön bűvészkedni, mert a Microsoft által alapban adott megoldások hibásan, problémásan működnek!

  • kali

    legenda

    válasz King Unique #207 üzenetére

    Ha lekövetted a kapcsolód hozzászólásaimat, akkor nem értem, miért írod ezeket...
    Írtam már azt is, hogy a tárterületsegéd nincs bekapcsolva.
    A munkaállomástól függetlenül, két külön helyen is volt biztonsági mentés/másolat.
    Hogy ezt sem lehessen rám kiabálni a későbbiekben: Nincs a Windows.OLD mappában - azon belül a megfelelőben - sem a frissítés által töröld adat.
    Nem, ez nem user error.
    Ne a felhasználónak kelljen már egy fizetős szolgáltatásnál a biztosíték biztosítékáról is gondoskodnia, meg külön (fizetős) alkalmazással adatvisszaállítást eszközölni...stb., mert az operációs rendszer fejlesztői képtelenek jól dolgozni és a frissítés során adatvesztés történik úgy és ott, ahogy és ahol nem lenne szabad...
    A Microsoft egyértelműen elismerte, hogy ő hibázott, hiszen visszavonták a frissítést.
    Jó ideje nincs már olyan nagy frissítési csomag, ahol ne csinálnának valami nagy galibát...
    Eljutunk így oda, hogy ha a feleségem nem ott dolgozna ahol, továbbá nem azt csinálná amit, már nem Windows lenne az ő laptopján sem. (Vagy hurcolássza haza majd szépen a céges laptopját és dolgozik itthonról azzal, a privátra nem kell úgy Windows, szóval megoldható az, ha még jobban felcsesznek ilyesmivel - pedig nem annyira könnyű, a saját munkaállomásomon sem volt elég egy nagy frissítést elszúrniuk tavaly ősszel, akkor még hajlandó voltam újrahúzni, csak a másodiknál sokalltam be annyira idén tavasszal, hogy 20 év után lemondjak a Windowsról.)

    [ Szerkesztve ]

  • kali

    legenda

    válasz King Unique #212 üzenetére

    Írtam korábban, hogy a tárterületsegéd megfelelően beállítva, nincs bekapcsolva, ezt nem kellene félreérteni, azt jelenti, amit.
    A Windows.OLD mappát akkor nem néztem meg, csak most utólag, hogy azt sem lehessen rám kiabálni.
    A Microsoft nyilván nem azért vonta vissza a frissítést, mert csak néhány felhasználónál volt gond.
    Én olyat nem írtam, hogy alapban máshová kellene mentenie a Windowsnak bármit is.
    Annyi, hogy ha egyszer kitaláltak valamit, azt oldják meg jól és működjön, ne a felhasználónak kelljen alternatívákat keresnie, pláne nem egy fizetős szolgáltatásnál.
    Lehet védeni a Microsoftot, de nem sok értelme van, ezek a problémák már annyira nem felhasználói hibák, hogy kár is túl sok szót fecsérelni rá...
    A hardveres hibának ehhez semmi köze, azt ne keverd ide az operációs rendszer problémájához.

  • kali

    legenda

    válasz King Unique #216 üzenetére

    Most komolyan, ennyire a felhasználóban keresed a hibát?
    Más megértette, ami leírtam.
    Az aktuális Windows frissítés (is) problémát okozott a felhasználótól függetlenül, lépjünk túl azon, hogy utána mi mit tehetünk, hogy valamilyen szinten helyre próbáljuk hozni azt, amit a Windows fejlesztői elszúrtak.
    Mint utólag kiderült, ismert volt a hiba a frissítés hivatalos kiadása előtt is, emiatt dupláne problémás a Microsoftra nézve a dolog.

  • kali

    legenda

    válasz King Unique #218 üzenetére

    Részemről okafogyott amit írsz, emiatt nem is lenne mit megértenem, hiszen itt volt biztonsági mentés, ráadásul duplán, amellett nem pótolhatatlan adatokról volt szó, mert olyat eleve nem bíznék csak és kizárólag az oprendszerre.
    Egyszerűen csak bosszant, hogy a sokadik hibát okozza egy Windows frissítés, ráadásul úgy, hogy a hivatalos kiadás előtt már tudtak a problémáról, mégis útjára eresztették, aztán most vissza kellett vonniuk.
    Ilyen szintű hibáknál tényleg kér védeni a Microsoftot, ez már túlmutat az apróbb problémákon.

Új hozzászólás Aktív témák