Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polllen

    nagyúr

    válasz niklebi #28 üzenetére

    ott is sokszor angolul gondolkodik.

    Itt van a lényeg, amit a fórumtárs mondott. A gondolkodásmódot befolyásolja a beszélt nyelv.

    Amúgy nem kell kitalálni közös nyelvet. Az angol és a spanyol kezd elég univerzális lenni.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • Polllen

    nagyúr

    válasz niklebi #47 üzenetére

    Nem igazán érted, mit próbálunk elmondani. Minden nyelvnek van egy saját logikája. Ahhoz, hogy helyesen tudd használni, ezt el kell sajátítani. Ettől akaratlanul is képesé válsz másképpen gondolkodni. Ennyi. Nem kell túlmisztifikálni.
    Szerintem mindenki értette, hogy a német logika helyett az angolt használja. Pont erről beszélünk, hogy képes másképpen gondolkodni. Leírod hogy így van, de ha mi mondjuk nem fogadod el. :F

    Amúgy az anyanyelvünk annyira meghatározó, hogy fejben az emberek zöme örökké az anyanyelvén számol, hiába használ több nyelvet akár napi rendszerességgel.

    A világnyelvvé váláshoz az kell, hogy általánosan elfogadott legyen. Nem kell megkérdezni senkit. Amivel világszinten elboldogulsz, az világnyelv. Amivel 1-2 országban, az nem.
    India és Kína hatalmas ország, mindkettőnek van kb. 1,4-1,4 milliárd lakosa (vagy még több), de egyik ország nyelve sem lesz világnyelv, hacsak nem erőltetik rá a világra. Hiába ezeket beszélik a legtöbben. Az általam említett angol és spanyol csak utánuk jön (az arab is megelőzi őket) hatalmas lemaradással. Mégis több országban elboldogulsz vele.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Új hozzászólás Aktív témák