Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • g@bo

    nagyúr

    válasz t256 #100 üzenetére

    wii u-n nincs pokemon /értelmes/ harvest moon, animal crossing, és még sok más.
    pont a nintendo cimek.

    a hw ezekre talán alkalmas lett volna.... tehát hiányuk nettó aljas lustaság /biznic/

    egyelőre =/= egyenlőre

  • RyanGiggs

    őstag

    válasz t256 #100 üzenetére

    "A Nintendot, pont a Mario és a Pokemon adja el."
    Teljesen igaz, viszont a NAGY kérdés az, h mennyiért és mely régiót érdekli?!
    Előbbire meg is adtad a választ saját magad :
    "A játékok árai borsosak ez tény."

    Na és bizony itt van a kutya elásva! Nem is az, h maga a gép 280£-ba kerül (persze ez sem elhanyagolható tényező) amit ugyan "csak" 1szer kell megvenni. Hanem tényleg a lényeg, a játékok árai és a felhozatal. Előbbi viszont nagyon sok, 60£ egy Nintendo-s game-ért irdatlan sok pénz! 20 lepedő egy Pokemon-ért, hát nem is tudom. De nyilván biztos lesz akit érdekel ennyiért, csak a kérdést amit fentebb is feltettem : mennyien lesznek ezek?! Ezen múlik a Switch sikere, amit Én nem látok pozitívan!

  • vhw

    addikt

    válasz RyanGiggs #102 üzenetére

    Most 12-14k körül van 3DS-re a Pokemon Sun&Moon - amelyek akárhogyis nézzük... nem valami grafikai bravúrok. A játékmenet sem változott gyökeresen az első red&blue óta. Állítólag mégis jól fogy...

    De valószínűleg - az előző részekhez hasonlóan - ezeket a cartridge-ket is 8-10k-ért lehet eladni. Az istennek nem akarnak lejjebb menni a nagy N-es címek árai...

    A Switch-nél másképp lenne majd ez?

    "Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

  • keIdor

    titán

    válasz Dr. Akula #97 üzenetére

    A Skyrim az egy nagyon jó játék, én is imádom, több száz órám van benne, de 2011-es cím, aki akarta már rongyosra játszhatta, 5 platformon elérhető. Ráadásul Steam-en már 2-3 ezer forintért beszerezhető volt több alkalommal is.
    Nem húzócím, szerintem.

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • g@bo

    nagyúr

    válasz vhw #103 üzenetére

    és a webshopban miért ugyanannyi a gém, mint a fizikai létet öltött változata?

    azért az vastag pofátlanság.

  • ldave

    félisten

    válasz g@bo #105 üzenetére

    Melyik szolgáltatónál olcsóbb a digitális játék, mint a lemezes?

    A Slime draws near! Command?

  • RyanGiggs

    őstag

    válasz vhw #103 üzenetére

    "Most 12-14k körül van 3DS-re a Pokemon Sun&Moon"
    "Állítólag mégis jól fogy..."
    Állítólag?! Ez nem valami bizalomgerjesztő! :U

    12-14k körül van 3DS-re?! Switch-re 21-23k lesz, majdnem a duplája!
    Ez itt a fő problematice! ;)

    [ Szerkesztve ]

  • b.

    félisten

    válasz RyanGiggs #96 üzenetére

    Zelda is simán dishonored kategória ám, sőt , számomra jobb. érdemes ezt [link]a cikket azért átböngészned, megnézni, hogy is néznek ki a játékok rá.
    Azért már az elején több exkluzív cím van rá, mint Ps4 en volt.
    És ha már sony, akkor a Vitához kellene inkább hasonlítani . :)
    Pár apróság még Iponos cikkből. ( Ami azért messze színvonalasabb összefoglaló, mint a PH ezen meglepődtem és jó lenne ebből tanulni és legközelebb valami ilyesmit összehozni, nem pedig hatásvadász klikk vadászatot csinálni.)
    - A Bethesda bejelentette, hogy tényleg jön Switch-re a Skyrim Special Edition
    - Új RPG-n dolgoznak a Bravely Default fejlesztői a Square Enixen belül
    - Szintén a Square Enixtől érkezik a Dragon Quest 10 és 11, valamint a Dragon Quest Heroes 1 és 2
    - Az Atlus egy Shin Megami Tensei-játékon dolgozik az Unreal Engine 4-re
    - A Minecraft is megjelenik a konzolra, természetesen
    - Érkezik az Ultra Street Fighter 2
    - A Nicalis megerősítette, hogy jön a The Binding of Isaac: Afterbirth+
    - Suda Goichi elárulta, hogy a No More Heroes-sorozato folytatódik Switch-en
    - A Nintendo-konzolokat sok-sok évig hanyagoló Electronic Arts idén visszatér a FIFA-val
    - A Ubisofttól a következők érkeznek: Steep, Just Dance Unlimited, Rayman Legends Definitive Edition
    - Nem marad a Switch egy jó kis Farming Simulator nélkül sem
    - Öt év után az NBA is visszatér a Nintendo-konzolokra az NBA 2K18 képében

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • khron78

    őstag

    A Zelda Wii U-ra is jön. A Sonic Xbox/PS4-re is jön. A Skyrim nem mai játék.
    Na bumm, jön rá egy Mario (akármelyik olcsóbb Nintendo gépen is gyakorlatilag ott van), amiből már Dunát lehet rekeszteni. Splatoon 2 (a Wii U közönség ismeri). Ennyi, kész.
    Ezért 100eFt-ot nem nagyon fognak kiadni az emberek. Jó nekik a PS4 (jóval olcsóbban).
    Akinek Wii U, vagy 3ds-e van, az meg minek váltana?
    Milyen pluszt ad a Switch? Én nem látom azt, amiért érdemes lenne megvenni.
    Ez tök jó ötlet lett volna 5 éve, mondjuk a Wii U és a 3DS helyett.

  • b.

    félisten

    válasz Cobra652 #112 üzenetére

    Hogyne.Aki megveszi a switchet az sötét.10 évvel ezelötti hardver.Tegra soc maxwell gpu val.Istenem.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz khron78 #111 üzenetére

    Ps4,Wii U asztali konzol.Ez kézi konzol,asztali funkcióval.3DS elavult.Mellesleg itt is [link]felsoroltam még csomó játékot ami csak switchre jön.EA és Ubi is switchre fejleszt csak úgy mint UE4 engine játékok.,Vulkan api és az NV vel kifejlesztett közös API.Minden szinten előrelépés.Mind asztali,mind kézi konzolként.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Polllen

    nagyúr

    válasz b. #114 üzenetére

    Miért küzdesz mindig ugyanazokkal a felvetésekkel. Egyszerűbb lenne egy korábbi válaszod linkelgetni csak. :DDD

    Meg igazából teljesen mindegy, hogy mi itt mit gondolunk, nem mi vagyunk a célpiac. :P

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz b. #109 üzenetére

    Zelda is simán dishonored kategória ám, sőt , számomra jobb.

    Gondoltam beleolvasok a topikba, megnézem milyen flémelés megy, de a fönti mondat az tényleg szíven ütött. Ezt komolyan gondolod, vagy a vita hevében becsúszott egy barokkos túlzás??

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz keIdor #104 üzenetére

    Ebből a listából? Ha ez nem húzócím, akkor mi az? A Pokemon x+1? Vagy a Márió x+1? Az egyetlen olyan játék amit fehér ember a kezébe venne (ezek közül). Hiányolom a GTA-t (telefonon már van SA-ig bezárólag), Diablot, ilyeneket. Mert oké hogy vannak japó only cuccok is, de azért ha Ázsián kívül is akarnak ebből a cuccból eladni, akkor azért a világ többi részének értelmezhető játékok is kellenének. Ahogy PS4 / X1-re is vannak, mert ott már rájöttek. Nem véletlenül bukdácsol a Nintendo folyamatosan. Én pl. megvenném, ha lenne miért. PS4-et is azért vettem mert 1 évig mesterségesen visszatartják a pc-s GTA-t, nem azért mert bármelyik gülüszemű manga cucc érdekelne.

    [ Szerkesztve ]

  • ceia

    őstag

    Nem lepődnék meg, ha Cartman ilyet is akarna. ;)

    [ Szerkesztve ]

            it's more fun to compute

  • b.

    félisten

    válasz joysefke #116 üzenetére

    Mit nem értettél meg ezen?olvasd el mire válaszoltam esetleg.Kollega beleölt X órát abba játékba és szerinte az év játéka és úgy gondolja Nintendon nincsenek ilyen nagy címek,amiért el lehetne kérni azt a pénzt,mint egy mai A kategóriás játékért. Zelda ugyan ezt éri el és éri meg a rajongóinál .Ő is írta,hogy ez egyénfüggő.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • ldave

    félisten

    válasz b. #119 üzenetére

    Hagyd, nem éri meg az energiát. Hihetetlen mértékű előítélet és sötétség van sok emberben a Nintendo iránt, amit nem lehet észérvekkel áttörni.

    A Slime draws near! Command?

  • b.

    félisten

    válasz ldave #120 üzenetére

    Igazad van sajnos,feladom. :(

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • keIdor

    titán

    válasz Dr. Akula #117 üzenetére

    De úgy hogy ott a PS4 meg a PC, tényleg Nintendot vennél a Skyrim miatt, vagy játszanád a másik kettőn jobb minőségben? Ugye hogy az utóbbi.

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Cobra652 #112 üzenetére

    Légy szíves visszafogottabban fórumozni! Köszönöm! :)

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • #20691712

    törölt tag

    válasz b. #114 üzenetére

    Mar nem azert, de ezzel az uzemidovel ez nem asztali konzol?
    De.
    Es szerintem nem a technologiara irta, hogy 10 eves hanem a teljesitmenyre.
    Ami egy hurcika cuccnal remek csak nem hurcika cucc mint ahogy felul irtam.
    Asztali konzolnak EZERT AZ ARERT meg egy nudli.

    A nintendonal ezzel a ket szek koze ultek.

    Ahogy irtam hogy te is megertsd mert latom azert az olvasas ill. a szovegertes nem eros oldalad.
    Vagy ugy ertelmezed a dolgokat ahogy neked kenyelmes. :U

    Asztalinak draga es gyenge. vagy olcsobb kene legyen vagy erosebb.
    Hordozhatonak kivalo lenne, de az aksi fika, ami miatt nem hordozhato.

    [ Szerkesztve ]

  • khron78

    őstag

    válasz ldave #120 üzenetére

    Sötétség és előítélet.
    Nem tudom kire gondoltál, de az esetemben ez tévedés.
    Kedvelem a Metroid, Zelda, Mario részeket.
    Az összes Nintendo konzol megfordult a kezem között. Mindegyik gépük hozott valami pluszt, amiből sok esetben trend is lett.
    Ez a Wii-vel tetőzött be. A Wii U egy ügyes továbbgondolása volt a Wii-nek, amit marketinges és egyéb okokból nem sikerült megfelelően értékesíteni.
    Közben a 3DS azért szépen fogyott és időközben egy elég vastag használói bázisa lett. Dacára annak, hogy a hardvere bőven elavult volt már a megjelenéskor is.
    Viszont a játékkínálat pótolta ezeket a hiányosságokat, ahogy a Wii U kivételével szinte az összes konzolukra ez (volt) a jellemző.
    A Wii U mellett sokáig kardoskodtam, mert éreztem benne a fantáziát.
    Viszont ha nincs rá elég játék, akkor vége. Ha Nintendo, ha nem.
    Önmagában a Nintendo saját címekkel egy gépet nem tud fenntartani.
    Miért? Azért, mert a mai gyerekek már nem Marioban és Zeldában gondolkoznak, hanem abban ami éppen trendi. Japánnal most ne foglalkozzunk, külön világ.
    A mai felnőttek még tudják mi a Mario és mi a Nintendo név. Ezek a felnőttek vesznek maguknak Nintendo-t, vagy adják a gyerekeiknek.
    Viszont ezek a felnőttek látják azt, hogy Mario mellett még mások is futkosnak és ehhez nem kell Nintendo-t venni.
    A lényeg, hogy új gépet akkor vesz az ember, ha látja, hogy ki fogja tudni használni.
    A Wii U-t is ennek reményében vettem meg és részben volt csak csalódás, még most is azt mondom.
    A csalódás része miatt vettem mellé egy PS4-et.
    Itt azt kell észrevenni, hogy egy átlag ember nem két konzolt vesz, hanem egyet.
    A jelenlegi állapotok szerint, az átlag embernek és a gyerekeinek a PS4 a legjobb vétel. A Nintendo Switch ebben tud változtatni? Szerintem nem. Ez a nagy probléma.
    Csak Nintendo fanokra nem lehet építeni. Ha lehetne, akkor a Wii U nem ott tartana ahol.
    Mivel ad többet ez a konzol a Wii U-nál?
    Grafika? A Nintendo-nál pont nem ez a lényeg és nem is vaskos a különbség.
    Játékélmény? Ugyan az, mint a Wii U csak egy picit alakítottak rajta.
    Hordozhatóság? Akinek van 3DS-e minek vegye meg?
    Akiknek van Wii U és 3DS, azok majd az megveszik. Hányan vannak ilyenek rajtam kívül (én nem veszem meg)?
    Akinek PS4-e van, az minek vegye meg?
    Ki fogja így megvenni? Ez a fő kérdés!
    Logikus válasz erre az, hogy a korábbi Nintendo tulajok megvétele életbevágóan fontos, azért, hogy a Switch beinduljon.
    Wii U-ra jön a Zelda. Ezzel azt az egy ütőkártyát is eljátszották, ami miatt elgondolkoztam volna a Switch-en.
    Splatoon 2? Klassz játék, de nekem elég az első rész.
    Skyrim. Aki akarta, már rongyosra játszhatta.
    Új Sonic. Fasza. Lesz PS4-re is.
    Még egyszer kérdezem, ki fogja megvenni? Nem látom azt a piacot, ahol ráugranának erre az emberek (sajnos).
    Régen a Nintendo egyet jelentett a tv játékkal. Minden Nintendo volt, még az is, ami nem. Miért? Azért mert mindenkinek szólt. Nem csak fanoknak, nem csak gyerekeknek, nem csak felnőtteknek. "A" konzol volt.
    Mára egy maradt, ami különbözik a többitől, de valamiért nem akar mindenki konzolja lenni. Na, ez a fő probléma.

  • b.

    félisten

    válasz #20691712 #124 üzenetére

    Igazából annyi hülyeséget írtál itt le és olyan nagy gondok vannak nálad ilyen téren, hogy nincs kedvem az alapoktól elkezdeni magyarázni neked bármit is és mivel megfűszerezted egy kis személyeskedéssel is, amolyan igazi internet hero módon, valószínűleg egy hét bant is kapnék utána, Tehát ez nem a Te konzolod és nem neked készült.mint annyi más dolog a világon.( hurcika ? ) ... omg

    khron78 ( #125) :Amit itt leírtál mind előítélet, mert a konzol még meg sem jelent. ( egyébként olvasd el , mit és hogy ír feletted a kolléga, és megérted mire , kire gondolt)
    Minden hír erről szól, hogy Nintendo nyit sok téren és API-n , hogy visszacsábítsa a játékkészítőket és minél többrétű és színes legyen a felhozatal. Pont az általad felvázolt és egyébként szerintem is valós és létező problémákra próbálnak megoldást találni.( persze nem lesz egy hardcore 18+ kézi konzol, de lesz rá elméletileg bőven nem N cím is.)
    Az általad felvázolt konzolokat egyiket sem lehet hordozni, tehát nem jó összehasonlítási alap, illetve jó is lehet,de ilyen szempontból hátrányban vannak switchel szemben, tehát akinek ez fontos a mobilitás, utazás közben játsszon,, vagy nem akar Tv-n játszani, nem tud éppen, stb, az nem gondolkozik a konkurencia konzoljain.
    Azért jelenik meg zelda WII u ra is és switchre is, mert N sem a konzolon keresi a pénzt, hanem a Játékokon elsősorban.
    Aki meg akarja venni, az úgy is megveszi, aki meg nem az csak a Zelda miatt amúgy nem fogja.( egyébként Seasons Of haven,Beyond Good and & Evil,Fifa2017, NBA, Rayman,Monster hunter új része mind only Switch címek )

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • ldave

    félisten

    válasz khron78 #125 üzenetére

    Nem gondoltam személyesen senkire, egy általános megállapítást tettem az itteni hozzászólások alapján. Nem kell senkinek se magára vennie.

    Szerintem a bemutatón elég egyértelműen lejött, hogy mi is a gép célja, elsősorban milyen játékkínálat várható rá. Persze még vannak nyitott kérdések, de a lényeg adott. Ha ez alapján valaki úgy ítéli meg, hogy számára ez a gép és a kínálata nem éri meg (bármilyen szempontból), az teljesen érhető.

    [ Szerkesztve ]

    A Slime draws near! Command?

  • khron78

    őstag

    válasz b. #126 üzenetére

    Akkor ennyi erővel, amit te írtál az is előítélet.
    Egyelőre mindenki csak a meglévő információk alapján próbál véleményt formálni.
    Azért kérdeztem, hogy ki fogja ezt a gépet megvenni?
    Akkor válaszolj erre a kérdésre, mert a lényeg mégiscsak ez.
    Melyik piac fog rámozdulni?
    Akinek PS4/XBOX van, az nem fog cserélni (szerintem).
    Azért, mert se teljesítményben, se máshogyan nem alternatíva.
    A Nintendo-sok közül van esély arra, hogy rámozdulnak a gépre.
    Viszont őket is meg kell győzni valamivel. Engem (és többeket) nem sikerült egyelőre, API ide vagy oda.. Téged ezek szerint meggyőztek.
    Kár azon is lovagolni, hogy ez nem asztali gép. Akkor micsoda, mert egyértelműen kézi konzolnak se mondanám?
    Természetes, hogy ebben az esetben a meglévő gépekhez hasonlítja az ember.
    Ha a kézi konzolokhoz hasonlítom, akkor ott valóban jobb a helyzete. Viszont ennyi pénzért kézi konzolt nem fognak venni.
    Egy hibás koncepció, de ne legyen igazam.
    Vagy mész és útközben játszol (Nyugaton ez se divat). Ebben az esetben a 2-3 órás üzemidő pont egy erős negatívum.
    Otthon meg, ha leülsz a tv elé, nem elég egy normál kontroller?
    Mindenhol teljesít, de igazából egyik helyen se kiemelkedőt.
    Ez probléma. Szinte csak problémákat látok, amióta jönnek róla az infók.
    Őszintén szólva a fejlesztőket már régen meg kellett volna nyernie a Nintendo-nak.
    A Wii U-nál is ez a szöveg ment, hogy lesznek majd multiplatform címek. Aztán végül a saját címek se úgy érkeztek, ahogy kellett volna.
    Egy normális játék fejlesztése több év, ezt se kell elfelejteni.

    Bemegy az egyszerű szülő az áruházba. Meglátja konzolos részlegen a kirakott asztali gépeket. Melyiket fogja megvenni 100eFt-ért? 80%, hogy a PS4-et és még játékokra is marad pénze.
    Ha kézi konzolos részre téved, akkor mit fog venni?
    A 3DS fele annyiba kerül és van rá elég játék is, VAGY vesz inkább egy telefont ennyiért, ami több fontosabb funkciót is ellát.
    Vegyen egy Switch-et, amiről még az eladó se fogja tudni megmondani, hogy hová szánták valójában?
    Otthon tud vele játszani, de nem olyan gyors és trendi, mint egy olcsóbb PS4. Amire van VR lehetőség is...
    De tud vele játszani útközben is, csak 2-3 óra után ne felejtse el tölteni. Meg vigyázzon is rá, mert azért ilyet egy gyerek kezébe adni, nem egy életbiztosítás.

  • Raymond

    félisten

    Azert van akinek csak kell:

    GameStop's "First Allotment" Of Switch Preorders Have Sold Out

    "Amazon, because it’s sold out there too."

    "Nintendo’s Reggie Fils-Aime told Wired after the event that there would be two million Switch consoles available worldwide at launch."

    A ket legnagyobb retailer a legnagyobb piacon mar "eladta" az osszes nekik jaro launch gepet, ami nem keves. Van olyan erzesem hogy abbol a 2mil launch gepbol legalabb 1mil az USA piacra megy eleve.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • b.

    félisten

    válasz khron78 #128 üzenetére

    Az előítélet negatív hangvételű, az én meglátásom pedig nem az, mivel tetszik a konzol. Amiket leírok a Nintendo rendezvényen elhangzottak, a szaksajtóban leírtak alapján olvasott és látottak alapján írom.
    Én sem tudom igazak lesznek e ezek a dolgok, de mivel szeretem Nintendot és szeretném, hogy igazak legyenek, ezért abban hiszek.
    Ez nálunk kicsit drága, de ha visszaemlékszel PS4 és Xbox One is 120 K-kezdett, Ps Vita 90 K környékén és 3 DS XL mai napig 65 K boltban , majd ez is lemegy 80-90 K környékére előbb utóbb, ami egy átlagos mobiltelefon ára manapság már sajnos.
    Ki veszi meg?
    Az foga megvenni, akinek van 3 DS és szeretne továbblépni.( 60 millió ember fele mondjuk) Akinek nincs lehetősége TV-n játszani vagy számít neki az, hogy néha kimozdulva,, sokat utazva, vagy éppen kollégiumban tudjon kikapcsolódni.
    Aki szereti a Nintendo világot és címeket ( ide tartozom én) és szeretne továbbra is játszani velük.
    Aki multicímekre pályázik és egy hagyományos konzolt keres, annak nem való ez a gép.annak jobb választás bármelyik másik asztali konzol, de nem a WII U.( egyébként sok ember , főleg nyugaton nem egy konzolt tart otthon, megveszik ám ezt a PS4 mellé is)
    Az áruházas dologhoz: azért nagyon sok ember céltudatos tud lenn, főleg egy gyerek, de nem elsősorban gyerekeknek készülnek ma már a konzolok, még a Nintendonál sem :)( ugye tavaly Monster hunter 3DS en 2 nap alatt 300 000 példányban fogyott el, ezzel megdöntött minden rekordot kézi konzol fronton)
    Egyértelműen ez egy hibrid konzol,mindegyik oldalra sorolható, de a dokkoló csupán az összeköttetést adja meg a TV-vel és áramellátást biztosít, amivel így a konzolban lévő hardver teljes értékűen futhat. tehát egy kézikonzol az én meglátásom szerint ,mivel saját kijelzője van. és a hardver magában a konzolban van elhelyezve, amit hordozol.

    Egyébként jogosak a félelmeid, meg is értem őket, nincs ezzel semmi baj, csak lassan úgy érzem, hogy aki hisz ebben a dologban vagy lát benne fantáziát, az az ellenség itt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • khron78

    őstag

    válasz b. #130 üzenetére

    Egy előítélet lehet pozitív is. Nézz utána.
    Szeretnéd, hogy igazak legyenek, ezért abban hiszel.
    Én is szeretném, hogy igazak legyenek, de úgy gondolom attól még nem kell abban hinnem.
    A PS4-hez viszonyítva drága. Ez a lényeg. A Switch skálázva tudja a full hd-t. Ez ciki. 2017-et írunk...
    A kézi konzolhoz képest meg még drágább.
    Annak nézve, ami valójában akar lenni, nem drága, de szerintem ezt nem értik majd az emberek.
    Ahogy te is írod, leginkább a korábbi (hardcore) Nintendosok fogják venni.
    Viszont ez a piac egyre szűkülőben van.
    A Wii-t pl. a családoknak adták, vették is mint a cukrot. Ez meg egy réteg terméknek néz ki.
    Aztán kikapcsolódni egy utazásra, jó a 3DS is.
    2-3 óra töltöttség mégis mire elég?
    Lehet tölteni, meg powerbank.... Igen, de ez mind kényelmetlenség!

    Részemről asztali viszonylatban a felbontás problémás, a hordozhatóságot az akku rövid üzemideje nehézkessé teszi. Mindezt nem olcsón, és nem teljesen egyértelmű koncepcióban teszi.
    Magam részéről nem látom azt az elsöprő játékkínálatot se, amiért az emberek tömegével mennek majd a boltokba. Szerintem az időzítés se teljesen jó. A PS4 még bőven rendelkezik tartalékokkal. Való igaz, a 3DS csoda, hogy idáig bírta, lehet az a tábor fogja megmenteni a Switch-et.
    Mert ebből siker csak úgy lesz, ha az első évben hozza az elvárt eladásokat.
    Nem is haszon, hanem a befektetett vásárlói bizalom miatt fontos ez leginkább.

    Nem látok benned ellenséget. Nézőpontok vannak, majd az idő eldönti kinek a meglátása volt helyesebb.
    Nem bánnám, ha én tévednék.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    Én azt nem értem, miért akarják mindig minden áron feltalálni a spanyolviszat, akkor is ha a végeredmény maximálisan izzadságszagú lesz?

    Miért nem lehetett volna ehelyett a csoda helyett mondjuk a következő koncepcióra építeni:
    -(1) Handheld Nintendo platform Android/iOS alapon, a felsőkatagóriás készülékekre korlátozva (hogy ne legyenek minőségi kifogások a HW gyengesége miatt)
    -(2) Portolják a már meglévő játékaikat a fenti platformokra, amelyek egy a Google Play / Store on keresztül elérhető keretrendszeren keresztül települnek, ott lehet fizetni értük.
    -(3) Készítenek egy saját kontrollert, ami kompatibilis a fenti keretrendszerrel/játékokkal és kiküszöböli a mobiltelefon mint játékplatform egyik nagy gyengeségét, a rossz minőségű/ nem reszponzív irányítást
    -(4) Készítenek egy dokkoló állomást, amibe akkor lehet behelyezni a készüléket/készülékeket, amikor az ember otthon játszik. A dokkoló tartalmazhat egy nagyméretű akksit vagy éppen lehet közvetlenül USB-n keresztül tápolva ami kitolja az üzemidőt, illetve a TV-t HDMI-n keresztül rá lehet kötni, megadva a nagyképernyő élményét.

    Amiért ez jó lenne:
    -Egy ilyen koncepcióhoz tartozó HW és fejlesztési költségek mind a cég mind a játékosok szemszögéből eltörpülnek a egy külön konzol (+1 mobil kütyü) beszerzésének/fejlesztésének költségei mellett. A játékos számára alig lennének beszálló költségek (kontroller+esetleg az opcionális dokkoló), a pénzét egyből költhetné játékokra. A Nintendó meg rendelkezik egy nagy játékállománnyal ami nem túl nagy munkával portolható lenne mobil platformokra.

    -A játékosnak nem kéne +1 mobil kütyüt hurcolnia/töltenie

    -Tök mindegy, hogy mennyi Switch-et adnak el, ezek száma eltörpül a jelenleg is aktív felső kategóriás Android és iOS telefonok mellett. Tehát az installált bázis egy csapásra mindenféle erőlködés nélkül meglenne.

    Ehelyett megy a szokásos Nintendo féle széllel szemben hugyozás.

  • b.

    félisten

    válasz khron78 #131 üzenetére

    Hát mindegy ezt boncolgathatnánk még sokáig, de azért még ennyit szeretnék ehhez hozzáfűzni, hogy Xbox One-n és PS4 en is sok játék nem FHD felbontású ma sem. [link] és nem igen tudok olyan mobiltelefont manapság vagy mobilcuccot, max drága laptopokat,ami 3 óránál tovább bírja 3D játékok futtatását. 2.5 óra a minimum zelda 3 órát bír de ugye ez játékfüggő lesz. Van olyan amiben 4-6 órát is kibír aksiról.Sajnos itt tart ma a technológia ezen a szinten még.
    Többit meglátjuk, ahogy írtad is.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • khron78

    őstag

    válasz b. #133 üzenetére

    A mobiltelefont alapesetben nem játékra van. Az más kérdés, hogy arra is használható.
    Egy célhardvertől többet vár el az ember, mint egy olyan eszköztől, aminek nem ez a fő profilja.
    Mire fizeted ki akkor a többlet pénzt?
    A PS Vita 6 óráig üzemel. Igen, gyengébb a hardver, de nem is mai darab.
    Dupla vastag akkuval a Switch is simán működhetne minimum ennyi ideig. Ez azért elvárható lett volna és ez még fog gondot okozni.

    A lista alapján azért a PS4-nél a legtöbb név tudja a full hd-t, sőt megjelenéskor is sokan fanyalogtak, hogy miért csak 30 frame. Ezek alapján a Switch-től elvárható lett volna a full hd felbontás.

  • khron78

    őstag

    válasz joysefke #132 üzenetére

    1. Hogy a google-nek adja a nyereséget? A minőségi kifogások nem csak a hardver gyengesége miatt alakulhatnak ki. Sőt!
    2. Mert az ilyen egyszerű... Csak úgy portolnak egy játékot egyik rendszerről a másikra. Az se baj, hogy teljesen más a két felület.
    3. Ehhez nem kell Nintendo-nak lenni, bármelyik kínai gyártó holnapra legyárt neked annyit, amennyit nem szégyellsz!
    4.Készülékeket? Mégis milyen dokkoló állomás az, amelyik fogad 20-30 mobiltelefont? Szabadalmak, különféle szabványok? Ezt hogy gondoltad? Aztán 2 év múlva lecserélődik az aktuális mobilflotta, akkor megy a dokkoló a kukába?

    Szerinted, ha ilyen egyszerű lenne, akkor a google nem csinálta volna meg a saját rendszere alá az ideális játékélményt?

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz khron78 #135 üzenetére

    1. Hogy a google-nek adja a nyereséget?

    Totál rövidlátó hozzáállás.
    Az okos ember inkább osztozik a jóval nagyobb nyereségen, mint megelégedjen a picivel ami cserébe csak az övé. Több 10 milliónyi komoly mobiltelefon van jelenleg is kint a usereknél, amiből értelmes játékokkal és kiegészítőkkel handheld gaming platformot lehet csinálni. Ahhoz hogy a Nintendo vagy bárki hozzájusson ehhez a HW bázishoz nyilván tejelnie kell.

    A Nintendo nem egy Jóska-pista garázscég egyszem fingóappal, hanem olyan játékosbázissal és presztizzsel, akinek a kegyeiért _valószínűleg_ a Google és az Apple is engedne valamennyit a sápból. Mert az mindkét nagynak komoly fenyegetés lenne, hogy a Nintendo csak a másik platformra fejlesszen/portoljon.

    A minőségi kifogások nem csak a hardver gyengesége miatt alakulhatnak ki. Sőt!

    Ha a Nintendo elmozdulna Android/iOS irányba, akkor a HW kikerülne az ellenőrzésük alól, ami egy potenciális veszélyforrás és sok gond okozója. Ezen lehetne azzal segíteni, hogy csak a komoly telefonokra települ a Nintendo rendszer.

    2. Mert az ilyen egyszerű... Csak úgy portolnak egy játékot egyik rendszerről a másikra. Az se baj, hogy teljesen más a két felület.

    Általában lényegesen egyszerűbb egy játékot portolni egyik rendszerről egy másik (nyílt) rendszerre, mint egy új játékot írni nulláról. A játék megvan, onnantól kezdve már "csak" programozás. Ha új játékot kell létrehozni, az nem "csak" programozás.

    3. Ehhez nem kell Nintendo-nak lenni, bármelyik kínai gyártó holnapra legyárt neked annyit, amennyit nem szégyellsz!

    Próbáld meg megérteni a gondolatot a sorok mögött :U

    Nyilván nem a Nintendónak kell sajátkezűleg nekiállni kontrollert gyártani, elegendő ha kioutsourceolja a munkát és a végén kap egy Nintendo-branded kontrollert, ami kompatibilis a saját rendszerével. A kontroller lényege, hogy egy esetleges a Nintendo féle Google Play / iOS Store -ra épülő handheld gaming rendszer értelmes irányítást kapjon, ne olyan tapicskolóst, ami jelenleg androidon és iOS-en standard, illetve a régi játékokat egyáltalán lehessen (könnyen) portolni, hiszen azok is kontolleres vezérlési sémára épültek. Ha nincs meg a kompatibilis irányítási séma, akkor sokkal nehezebb portolni a játékokat és a végeredmény is sokkal gyengébb lesz.

    4.Készülékeket? Mégis milyen dokkoló állomás az, amelyik fogad 20-30 mobiltelefont? Szabadalmak, különféle szabványok? Ezt hogy gondoltad? Aztán 2 év múlva lecserélődik az aktuális mobilflotta, akkor megy a dokkoló a kukába?

    Meg lehet azt csinálni. alapvetően annyi kéne, hogy
    1, a dokkoló képes legyen tölteni a telefont -> USB minden telefonon van
    2, a dokkoló megkapja a telefontól a video/audio kimeneti jelet, amit aztán HDMI-n átnyom TV-re. -> szintén USB /bár adott esetben alacsony a sávszél/ vagy valami WLAN-ra épülő stream átvitel.

    Szerinted, ha ilyen egyszerű lenne, akkor a google nem csinálta volna meg a saját rendszere alá az ideális játékélményt?

    Nem, nem csinálta volna meg, mert
    1, A Google az nem Nintendo
    2, A Google nem játékfejlesztésből él, nem az ő dolga/profilja/kompetenciája ilyenekkel foglalkozni
    3, A Google-nak nincsen zsíros, kiaknázásra váró game portfóliója, ami csak arra vár, hogy milliónyi játékoshoz elvigyék. Az adu a Nintendonál van, nem a Googlenál, de a Nintendo láthatóan nem tudja hogyan kéne kijátszani...

    [ Szerkesztve ]

  • khron78

    őstag

    válasz joysefke #136 üzenetére

    Bocs, de a hatalmas butaságaidat magyarázod. A Nintendo magát fokozná le szoftver és tartozék gyártó céggé.
    Az android maga a minőségi kifogás. Szerinted, hogy lehet összehangolni több gyártó, több android variánsát, hogy bug nélkül kezeljen egy teljes Nintendo által üzemeltetett hálózati szolgáltatást és több száz különböző rendszeren futó játékot?
    Na mindegy, én befejeztem, mert borzalmasan felületesen látod a dolgokat.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz khron78 #137 üzenetére

    Bocs, de a hatalmas butaságaidat magyarázod.

    Van észérved is arra, hogy hol butaság amit mondok, vagy csak butaság, mert?

    A Nintendo magát fokozná le szoftver és tartozék gyártó céggé.

    Az IT és játékiparban -néhány nagyon ritka esetet kivéve- a pénz a szoftverben van, nem a hardverben. Évtizedek alatt meg már kiderült, hogy saját hardverre alapozó ökoszisztémát csak a legnagyobbak, legtőkeerősebbek tudnak fenntartani. A Nintendo se nem nagy, se nem tőkeerős, legalábbis a konkurenseihez képest nem az. Játékosbázisa és játékkínálata is már csak rétegbázis, ez pedig nem azt mutatja, hogy saját HW-re alapozva meg tudnának élni. Ezt jól mutatja a legutolsó "nagygépük" is.

    Az android maga a minőségi kifogás. Szerinted, hogy lehet összehangolni több gyártó, több android variánsát, hogy bug nélkül kezeljen egy teljes Nintendo által üzemeltetett hálózati szolgáltatást és több száz különböző rendszeren futó játékot?

    Ha elolvastad volna amit írtam / :U / látnád, hogy nem azt írtam, hogy korlátlanul tegyék elérhetővé a rendszert a teljes Android bázison, hanem szelektíven, a topkategóriás készülékekre (elég gyors SoC + elegendő RAM) ez bár nem jelentené azt, hogy mindig minden jól fog futni, de a dzsunka szarok kizárásával sok problémától megkímélnék magukat. Top Samsung, Xiaomi, Galaxy etc készülékek.

    Na mindegy, én befejeztem, mert borzalmasan felületesen látod a dolgokat.

    Én látom felületesen a dolgokat? Omg. Neked meg az a legkomolyabb érved, hogy "úgy osztozkodni kéne a Google-vel meg Apple-vel és az milyen rossz".

  • ldave

    félisten

    válasz joysefke #138 üzenetére

    Mondjuk az kérdéses ki mit tekint rétegjátéknak. A 8 milliós eladású Mario Kart 8-at? 10 millió feletti Pokemon Sun&Moon-t? Vagy a 3 milliós Link between Worlds-öt? A 7 milliós Monster Hunter 4-et?

    A Slime draws near! Command?

  • khron78

    őstag

    válasz joysefke #138 üzenetére

    Butaságok:

    1. "A Nintendo se nem nagy, se nem tőkeerős." Nézz utána..

    2. "Játékosbázisa és játékkínálata is már csak rétegbázis, ez pedig nem azt mutatja, hogy saját HW-re alapozva meg tudnának élni." 60 milliós 3DS eladással ilyeneket leírni, szintén butaság...

    3."Ha elolvastad volna amit írtam / :U / látnád, hogy nem azt írtam, hogy korlátlanul tegyék elérhetővé a rendszert a teljes Android bázison"
    Ha elolvastad volna, amit én írtam és értelmeznéd is, akkor kiderült volna számodra, hogy a mondandóm lényege az lett volna, hogy egyrészt az android egy bughalmaz és nem processzor + a ram mennyiségétől lesz stabilabb rendszer. Bár az olyan userek, mint te, azt hiszik, hogy egy erős processor és ram páros mindent megold. Sajnálattal tudatom, hogy sajnos nem így van. A készüléked gyorsabb lesz, de attól még a rendszer tele van buggal.

    4. ",hanem szelektíven, a topkategóriás készülékekre (elég gyors SoC + elegendő RAM) ez bár nem jelentené azt, hogy mindig minden jól fog futni, de a dzsunka szarok kizárásával sok problémától megkímélnék magukat. Top Samsung, Xiaomi, Galaxy etc készülékek."
    Mert minden topkategóriás készülék egy féle androidot futtat, ugye? A Galaxy mióta külön márka? Ja persze, a ram meg a processzor....

    5."Én látom felületesen a dolgokat? Omg. Neked meg az a legkomolyabb érved, hogy "úgy osztozkodni kéne a Google-vel meg Apple-vel és az milyen rossz"."
    Ezzel nagyszerűen prezentálod, hogy mennyire felületesen gondolkodsz.
    Nem két kifli áráról van szó. Amit te kigondolsz, azt szerződésekben szokták rögzíteni, nem úgy van, hogy hopp itt egy ötlet, kezdjük el csinálni.

    6. Te azt hiszed, hogy minden készüléken ugyan ott és ugyan olyan szabvánnyal szerelt usb portot találsz. Te úgy gondolod, hogy megéri befektetni egy olyan dokkolóba, ami fogadja ezt a több szabványt és még időtálló is. Mégis, ezt fizikailag hogy gondoltad?

    Na, tényleg befejezem, mert a hajam égnek áll ettől a sok marhaságtól.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz ldave #139 üzenetére

    Igen, ez jogos és azt mutatja, hogy van húzóereje a felépített Nintendo sorozatoknak és az emberek fizetnek (és valószínűleg fizetnének is) a Nintendo játékokért. És ez is azt mutatja számomra, hogy a Nintendo pénzt nem a B-kategóriás hardverből kell csináljon, hanem a minőségi sorozatait játékeit kell minél szélesebb körben terítse és tovább fejje.

    És hogy a kérdésedre válaszoljak: Azért rétegjátékok mert nem fedik le jól a a teljes palettát (nyugati RPG, GTA, autós szimulátor, öldöklős játék etc) hanem csak a játékosok egy (erre fogékony) részét szólítják meg. Tudom, erre a standard válasz az, hogy "a Nintendo a család barát konzol", de ez szerintem inkább kényszerűség mint ténylegesen választott útvonal. Emlékszem gyerekként még játszottam N64-en Goldeneye-val, Turokkal ilyesmivel. Akkoriban a konkurenciához viszonyítva nem volt ennyire szűk a játékkínálat. Ami eladásokat írtál azok tényleg szépek, de ez csak 1-2-3 játék, a konkurenciára meg 1000 játék van, döntő többségük lényegesen alacsonyabb eladással, de összességében a teljes szoftverkörnyezet sokkal magasabb eladásokat produkál.

    És itt üt vissza a rétegjáték dolog: ha (műfajukat tekintve) rétegjátékokra alapoz a Nintendo, akkor az maga után vonja, hogy csak azok veszik meg a drága hardvert akik dedikáltan ezekkel a rétegjátékokkal akarnak játszani, ez pedig alacsonyabb HW eladásokat eredményez, tehát a HW fejlesztés borsós költsége kevesebb konzolra oszlik, tehát nem tudják lenyomni a saját HW árát.

    Innen két út van:
    -(A) Vagy nem gyártok saját HW-t, hanem a userek meglévő mobiltelefonját használom mint Handheld Nintendo platformot (én ezt javaslom). Ekkor gyakorlatilag alig van HW költség (csak egy kontroller és opcionálisan egy dokkoló)
    -(B) Fejlesztek saját HW-t, de akkor gondoskodnom kell róla, hogy az nagyon nagy példányszámban menjen el, hogy a HW költsége alacsony legyen és ezért több játékos kötelezze el magát a platform iránt. Ehhez meg kell szólítani a HC Nintendo rajongókon kívül mást is.

    A B egyértelműen a nehezebb útvonal. Többször próbálták nagygépes rendszeren is, de nagyon nehezen megy.

    Szóval én azt mondom, hogy legyen az "A" opció. És itt nem látom, hogy mit veszíthet a Nintendo, mert őket nem a HW különbözteti meg a 12-egytucat Androidos dzsunkajátékgyártól, hanem a minőségi játékaik, amik ugyanúgy megmaradnának, megfelelő portolás és irányítási séma mellett nem szenvednének csorbát, de egy jóval szélesebb játékosbázishoz juthatnának el.

    Mert biztos vagyok benne, hogy sokan vannak, akik a buszon, vagy egy hosszabb nyaralás üres óráiban szívesen játszanának Nintendo játékokkal, van komoly okostelefonjuk hajlandóak is lennének játékot venni, de soknak találják a 300 dolláros belépési árat amiért nem kapnak mást, csak egy újabb mobil kütyüt, ami nem sokkal különb mint a meglévő telefonjuk, de legalább azt is cipelni meg töltögetni kell. Ezt a koncepciót már túlhaladta a világ...

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz khron78 #140 üzenetére

    "A Nintendo se nem nagy, se nem tőkeerős." Nézz utána..

    A végét lefelejtetted: A versenytársakhoz képest nem nagy és nem tőkeerős. Jelentős veszteségei vannak már jó ideje és nem áll több lábon, hogy az esetleges veszteségeket kereszt-finanszírozza. Fogy a pénze, fogynak az eszközei, csökken a bevétele és egyre kevesebb dolgozója van.

    Sony: 125000 munkavállaló, ebből:
    Sony Interactive Entertainment: 8000

    Nintendo: 5100 (összessen)

    Na most akkor ki a nagy és erős?

    "Játékosbázisa és játékkínálata is már csak rétegbázis, ez pedig nem azt mutatja, hogy saját HW-re alapozva meg tudnának élni." 60 milliós 3DS eladással ilyeneket leírni, szintén butaság...

    Feljebb leírtam, hogy a játékaik miért rétegjátékok. Elsősorban a kínálat szűkössége miatt, nem azért mert hiányoznak a nagy példányszámú húzócímek.

    A 60 milliós 3DS meg itt konkrétan nem jelenti azt, hogy egy handheld Nintendo 2017-ben sikerre lenne ítélve, bármilyen őrült is a koncepció. A 3DS 2011-ben jelent meg, most pedig 2017 van. Nagyon átalakult azóta a mobiltelefonos és a handheld piac is, teljesen más környezetbe érkezik meg ez a konzol mint az elődje.

    Ha elolvastad volna, amit én írtam és értelmeznéd is, akkor kiderült volna számodra, hogy a mondandóm lényege az lett volna, hogy egyrészt az android egy bughalmaz és nem processzor + a ram mennyiségétől lesz stabilabb rendszer. Bár az olyan userek, mint te, azt hiszik, hogy egy erős processor és ram páros mindent megold. Sajnálattal tudatom, hogy sajnos nem így van. A készüléked gyorsabb lesz, de attól még a rendszer tele van buggal.

    2017-ben az Androidnak még mindig vannak gyermekbetegségei, de messze nem bughalmaz. A Nintendo meg ugye aztán szoftveresen mindent tökéletesen csinál, főleg az online részét a dolgoknak :U

    Mert minden topkategóriás készülék egy féle androidot futtat, ugye? A Galaxy mióta külön márka? Ja persze, a ram meg a processzor....

    Vagdalkozol össze vissza...
    bármilyen hihetetlen le lehet szűkíteni a HW bázist annyira, hogy lehessen érdemben dolgozni vele. PC-n érdekes módon kb mindenkinek sikerül és Androidon is sikerül a fejlesztők ügyes többségének.

    Ezzel nagyszerűen prezentálod, hogy mennyire felületesen gondolkodsz.
    Nem két kifli áráról van szó. Amit te kigondolsz, azt szerződésekben szokták rögzíteni, nem úgy van, hogy hopp itt egy ötlet, kezdjük el csinálni.

    Ne add a számba a te szavaidat. Rajtad kívül senki nem mondta, hogy két kifli áráról van szó.

    6. Te azt hiszed, hogy minden készüléken ugyan ott és ugyan olyan szabvánnyal szerelt usb portot találsz. Te úgy gondolod, hogy megéri befektetni egy olyan dokkolóba, ami fogadja ezt a több szabványt és még időtálló is. Mégis, ezt fizikailag hogy gondoltad?

    Milyen több szabványról hadoválsz? Kell egyszer USB csati a töltéshez, pipa mindenhol
    Kell valamilyen Wifi vagy USB a video/audio átvitelhez. Amelyik készüléken nincs elegendően gyors Wifi vagy USB az élből kiesik a támogatott eszközök köréből. Én sosem tételeztem fel, hogy minden dzsunka telefon megfelelő lenne erre a koncepcióra.

    "Fizikailag hogyan": úgy ahogyan a telefonomat berakom az autós dokkolóba. Gondolom azok az emberek akik egy ilyen Switch féle fából-vaskarika koncepcióból formatervet tudtak csinálni, azok tudnak egy esztétikus dokkolót is csinálni.

    Na, tényleg befejezem, mert a hajam égnek áll ettől a sok marhaságtól.
    úgy legyen... :C

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz khron78 #143 üzenetére

    Legközelebb ha leállsz vitatkozni légyszíves hozz észérveket is, mindketten jobban járunk...

  • XuChi

    addikt

    válasz b. #130 üzenetére

    2-3 óra üzemidövel ez nem kézikonzol! Majd ha 8 órát elmegy töltés nélkül, akkor esetleg. Kb a Game Gear jut róla eszembe ami 6db AAA elemmel ment 1-2 órát!!! A negyedik csomag elem utàn vàgtam ki úgy a kertbe a bokrok alá hogy csak nyekkent!! Vettem elö ùjra a classic Game Boy-t és 4 AAA elemmel toltam vagy 8-12 órát :D

    [ Szerkesztve ]

  • ldave

    félisten

    válasz Cobra652 #146 üzenetére

    Nem teljesen, különben nem lett volna órási bukta a legutóbbi Star Fox vagy Mario Party. Ha valami szar, akkor az a Nintendo szívűeknek is szar.

    A Slime draws near! Command?

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz keIdor #122 üzenetére

    Ki mondta hogy amiatt? De az biztos hogy nem a Pokemon + Mario miatt. Kellenének fehér embernek való játékok is. Amúgy bármennyire is mondja a N a szar üzemidő miatt hogy ez nem (csak) kézikonzol, ez attól még az, így akár még az asztali gépes játékok miatt is megveheti valaki. Mert jó a PS4, csak a buszon nincs hova dugni a tápkábelt. Simán el tudnék képzelni mondjuk egy Diablo klónt (persze lehet hogy a listán valamelyik az, de gülüszemű verzióban nem számít), stratégiát, akár C&C-t is.

Új hozzászólás Aktív témák