Hirdetés

Keresés

Hirdetés

  • Apple AirPods 4 - ismerős is, új is

    ma Nem tesz csodát az aktív zajzárral is elérhető AirPods 4, de úgy szól, mint egy AirPods és tompítja a zajokat.

  • Wooting 80HE teszt

    gp Megérkezett a játékos billentyűzetek koronázatlan királyának nagytestvére, a TKL méretű Wooting 80HE, amelyet az elsők között próbálhattunk ki.

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz arn #42 üzenetére

    " .... Az, hogy hogy allnak a ramok, kb semmit se szamit ... "
    hát a ram blokkok közt levő minimáli hely miatt én ezzel nem tudok egyetérteni

    a kémény elrendezésű házaknak is betesz, hogy a mem blokkok a légáramlatra merőlegesen állnak ...

    akár kémény-ház, akár elől-be-hátul-ki hűtése lenne, az első mem-blokk eleje kap a légáramlatból, de a többi ... persze lehetne számolni a cpu-hűtővel - ha az kimozgatja a mem-blokkok közül a bentrekedt levegőt, de én nem mertem a cpu-ra rátenni egy normálsabb cpu hűtőt, a sandy bridge óta el van vékonyítva a cpu ... ezért inkább vizest kapott, ... de szerencsére - most néztem meg a mem-ek honnan kapnak hűtést - a vizes blokk dupla-radiátor a gépházon belül van a tető alatt, a fújás felfele, így azért - meg a meleg levegő felfele száll - a mem blokkoknál se reked bent a levegő ....

    de akkor is agyrém, hogy a cpu-ról a házból felfele, a tápból hátulról lefele, a vga-nal meg gőzöm sincs ... van a házban még egy ventillátor az meg hárulról kifele ...

    (#43) DraXoN:
    lehet az ATX szabvány nem tér ki a memóriablokkok elhelyezésére, elhelyezkedés szemponttjából gondolom csak a portok-slotok -ra ... az hogy hol van a mem-blokk, inkább tényleg csak elrendezés kérdése ami miatt ez lehet a helyzet .... de mennyivel szebb-jobb lenne, ha a mem blokkok nem így állnának ...

    az eatx-k közül is ha jól látom, ugyanígy, merőlegesen állnak a vga-ra a mem-ek ...

    de amúgy bármely alaplapgyártó ezt megléphetné, mert házat semmiből nem tartana csinálniuk .... ellenben ugye egy házgyűártónak sokkal nagyobb kihívás alaplapot csinálnia ... kérdés a piac reagálása ... el lehet-e adni? vagy inkább ez az amit el lehet adni? led, rgb, gaming, godlike, extreme

    de lehet ez senkit nem zavar csak engem .-)
    kellett nekem mac pro-n dolgozni 3 évig.
    dual xeon, 3 ventillátor, alig volt hangja ... kis szobában toltuk 6-7-en mindegyikünknél mac pro ... a mostani gépem hangosabb mint azok együttvéve 6-an ...

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Új hozzászólás Aktív témák