Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz Reggie0 #65 üzenetére

    Hidd el ezt értem és eddig is tudtam. De most őszintén vegyük például a bitcoint mi véd meg tőle, hogy tegnap még 200 dollárt ért egy coinod, holnap 40.000 de holnap után már csak 10-et.

    Mivel a coinod egy Picasso festmény aminek annyi az értéke amennyit éppen adnak érte lehet ma 100 millió, de ha holnap meg 0. Mi garantálja, az értéket. Mert lehet, hogy a dollár, euro, forint centralizált nyomon követett, de volatilitását nézve egy coinnal szemben maga a stabilitás.

    Másrészt ideának szép, hogy majd ez leváltja a dollárt, euró-t és más jelenlegi pénzt. Ősszintén melyik állam engedné azt, hogy elvesztése a kontrolt a fizető eszköze felett, melyik nagy multi cég, banknak lenne érdek a jelenlegi rendszer megváltoztatása. Ha pedig reálisan átgondolod, a coinok alkalmatlanok a pénz leváltására. Hiszen minek akkor bank, hol az átláthatóság, az állami kontrol. Utópia és nincs realitása még nagyon sokáig ha lesz egyáltalán valaha (Saját véleményem szerint soha nem fog egyetemegesen elfogadott pénzként funkcionálni).

    "A szamladat a matematika biztositja es nem a jog, amelyet nem lehet pillanatnyi erdekek szerint szelkakasszeruen allandoan felulirni"

    Igaz részben, de a coinod értékét meg valójában spekulánsok rángatják jobbra balra teljesen alkalmatlan fizető eszköznek. Ráadásul már minden sarkon coin terem szerintem több mint 1000 féle coin létezik, mert már boldog boldogtalan kitalál egyet, ez így sehova nem vezet.

    Mindig is kiszolgáltatod leszel, hiszen lásd Mianmar(burma), úgy dönt a hadsereg mától mi irányítunk. Nincs biztonság csak annak az illúziója. A jog pedig már ha egy közösség egyetemlegesen elfogadja az ami élhetővé teszi a világot. Különben a legerősebb szolgája lennél te és én is. Hidd el egy jogbiztosítás nélküli világ maga a pokol lenne, a jog nem olyan rossz mint azt sokan hiszik. A törvények létében is meg kellene látni a jót is nem csak a rosszat. Minden anarchia hívőnek javaslom próbálja ki azt ha valaki tejhatalmat gyakorol felette úgy, hogy semmit nem tehet ellene mert anarchiában ez várna egy csoport 90%-ra és nincs garancia arra, hogy te lennél az úr és nem a szolga.

  • azbest

    félisten

    válasz Reggie0 #65 üzenetére

    És mitől decentralizált az, ha a kínaiak megszerzik a számítási kapacitás legalább 51%-át? Az a mondás, hogy a biztonságot az garantálja, hogy nem egy kézben van a kapacitás. Kínában gyártják a videokártyákat. Kínában van olcsó áram. Kínaiak a legnagyobb bányászok.

    Pesze, majd a többiek még több energiát kezdenek elégetni, hogy megint kevesebb arányú legyen a kínai kapaciás az összből. Egy végtelen verseny, hogy mindig több legyen valakinél. Az egész egy zseniális példája a fogolydilemmának. Mindenki nagyobb hasznot akar magának és ezért túllicitálja a többieket, s így mindenki rosszabbul jár.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák