Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nikosi

    csendes újonc

    válasz azbest #75 üzenetére

    "...51% elérése sem lehetetlen..."

    Hát igen ezt még nem is boncolgattam, Ha meg van a bűvös 51% akkor annyi a nagy decentralizáltságnak és függetlenségnek. Az elérése pénz és akarat kérdése még a nagy coinoknál is.

    Ráadásul a decentralizáltság mint szó és cél önmagában értelmezhetetlen szerintem. Mert ahhoz, hogy értelmet nyerjen azt is meg kell adnom, hogy mi decentralizált. Mint a puhaság is ha nem mondom meg, hogy mi az ami puha önmagában csak egy szó, egy jellemzője valaminek. Önmagában nem lehet cél csak ha valamihez hozzákötöm, a puhaság esetén például egy takaró. Együtt már értelmezhető cél puha takaró.

    "Miközben a normál, nem kifordított pénzügyekben és funkcionális analfabéta a legtöbb ember."

    Itt jön be az örült csapda, vajon aki megrészegülve a volatilitás okozta hozamok láttán (lsd.: Bitcoin) bolond mód vásárol, vagy invesztál pénzt kisebb coinok bányászásába tudja vajon mit csinál. Tisztába van vagy csak a haszon lebeg a szeme előtt. Sajnos szerintem csak az utóbbi.

    Az atommag hasadást is először bombának használtuk és csak utána áram termelésre. Ennyit az emberiség bölcsességéről.

    Másik ami ez már csak kitérés ez a bányászat szó: Könyörgöm nem tudom ki találta ki, hogy egy "rendszerben" a tranzakciók lekezelését egy bányászat szóval helyettesítsük. Mondjuk ez így misztikus, bár a tevékenységnek amit a coin-okkal kapcsolatban bányászásnak hívunk teljesen félrevezető megfogalmazása. De jól hangzik olyan kis trendi szó, csak majdnem olyan mint a "gőzpöfögészeti tovalököndöc" bár az legalább ráutal a gőzmozdonyra.

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz azbest #98 üzenetére

    A végével csak részben értek egyet. Hisz még a hidegháborús fegyverkezésnek is volt célja. Hozzá adott érték, ha úgy tetszik. Most azt tegyük félre, hogy ez adott példában ez épp nem pozitív. Bár ugye, mint tudjuk az emberiség történelme során a háborúk hozták a legtöbb nagy fejlődést.
    Én ezt hiányolom az egész coin mizériából. Nincs célja az egyén ( vagy egy szűk réteg) meggazdagodásán túl. Sokféleképp meglehet közelíteni. Nem elitélem a dolgot, mint technológiát. Hanem a hozzáadott értéket hiányolom belőle. Mert ugye a termeljünk fizetőeszközt önmagában kevés, ha nem tudsz mit venni rajta. És ugye ha mindenki "pénzt" termel, nem lesz aki azért kapható terméket gyártana, tervezne, sütne, szolgáltatna stb.
    Józsi dolgozik, ül az asztal mellett, tervez. Amit megtervez Pistáék gyártják. Marika néni meg élvezi az egész hasznát, mert könnyebb lett az élete tőle. Pénz mozog, mindenki kapja, amit vár a munkájáért, vagy Marika néni a pénzéért. Működik a rendszer, van értéke a munkának és a pénznek.
    Coin: Józsi bányászik, Pista bányászik, Marika néni szarik a háztartásra, hisz bányászik. Mire tudják költeni a coinjaikat, ha nem marad semmi, amit vehetnek? Nincs hozzáadott érték néhány utópisztikus ( és nem fenntartható) álom, és némileg talán anarchista gondolaton túl. És mindezt úgy, hogy saját magát lövi tökön a rendszer, mivel a nagyok itt is megzabálják a kicsiket. A nagy decentralizáltságban a nagy pénz a nagyok zsebében landol....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • Reggie0

    félisten

    válasz azbest #139 üzenetére

    Persze, akkor is kell adozni, ha btc-ben koltik el. Pont akkor kell, amikor elkolti a pillanatnyi arfolyamon elszamolva.

    Szerintem is problemas a terulet es sokan kivancsiak is, hogy ezzel mit lehet tenni.

    Szerintem a BTC nem lesz penzugyi vilagmegvaltas, csak +1 lehetoseg a penzkuldes/felhalmozas mellett. A digitalis valutak meg nagyon gyerekcipoben jarnak, ez gyakorlatilag meg csak a pilot teszt, mivel csak gyakorlati tapasztalatokat lehet szerezni, hogy egy jovobeni coinnak milyennek is kene lennie. De ezt is meg kell lepni, hogy legyen elorehaladas, a mostani penzugyi rendszer sem egyik naprol a masikra allt elo. Sulyosbitva azzal, hogy azert ez egy erosen alulrol felfele epitkezo valami, nem kozpontositott iranyitassal jott letre.

    [ Szerkesztve ]

  • Maelephant

    aktív tag

    válasz azbest #75 üzenetére

    Word!
    Rómával szólva, itt is azt kell nézni, mint mindig a történelemben: cui bono? cui prodest? Nekem pillanatnyilag úgy tűnik, hogy az összemberiségnek nem, illetve igen kevéssé. Egy ideális, nemzetek és államok feletti világban lehet, hogy ez volna a fizetési tranzakciók kívánatos eljárása, de jelenleg csak spekuláció és egyfajta szélsőséges forum shopping eszköze.

Új hozzászólás Aktív témák