Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    Mivel nekem van DP1-em (talán egyedül az országban) így viszonylag objektíven tudok a Sigmáról véleményt nyilvánítani.
    Szóval, a Dp-1 szerintem egy jó kis fényképező, viszont rengeteg rossz tulajdonsága van, és már rettenetesen elavult. Azért vettem, mert akartam dslr mellé egy kisebb kompaktot, viszont nagy érzékelővel. (Itt van néhány kép)
    A dp-1-el való tapasztalatom azt mondja, hogy a Sigma jobban teszi ha nem megy erre a piacra.
    Egyrészt, ha ők mondanak valamit abból 2 év múlva lesz egy bejelentett termék, és a bejelentett termékből jó másfél év múlva lesz forgalmazott.
    A jelenlegi foveon szenzor nem versenyképes a m43-al, mondhatni minden tekintetben rosszabb. A Dp-k sebessége pedig aztán végképp rettenetes, nemhogy az AF gyenge, de még maga a gép is lassú. És nem hinném, hogy pikk-pakk kidobnak egy GF-1 szintű vázat.
    Szerintem maradjanak meg ennél, ne csak csiszolgassák őket, hanem fejlesszenek. Jelenleg a Dp-1 még mindig a legkisebb és legolcsóbb nagyérzékelős kompakt, ez az egyetlen ok amiért még talán eladható.
    De ha mindenképpen nem bírnak magukkal, akkor ne olyan piacra menjenek, ahova már lassan az összes nagy gyártó betör. Csináljanak egy olcsó és pici MF-os távmérős rendszert. Nem mondom, hogy tömegek ugranának rá, de azért kellő igény lenne rá. És még mindig jobbak lennének az eladások, mint az m43, sony, samsung, nikon és még ki tudja melyik EVIL-es rendszerek mellett.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz pilóta #23 üzenetére

    Nem látom sok értelmét pl. egy GF-1-re zoom obit vásárolni. Pontosan a kis méret miatt fogy, ha megnézel külföldi fórumokat 90%-ban a 20-as kis fix-el veszik az emberek. Egy zoom obival pedig már édes mindegy, hogy egy D3000 18-55 kitet, vagy PEN 14-42 kitet visz az ember. Ráadásul az előbbinél lcd-s komponálásra vagy száműzve, a PEN2 pedig brutálisan drága.
    Az evf-el is olyan érzésem van, hogy kicsit túl van értékelve. Már temetik az optikai keresőket, pedig rengeteg előnye van az elektronikussal szemben még mindig. 1-2 éven belül lenyugszanak a dolgok és minden a helyére kerül. Addigra várhatóan egy raklap fixet kidobnak az EVIL rendszerekhez, kijön az összes gyártó valamilyen modellje. Most még túlságosan újdonság ahhoz, hogy ne marketingolják agyon és ésszerűen fejlesszenek (mert jelenleg kéthavonta dobják kifelé egymás után a vázakat).
    Jelenleg szerintem óriási a zűr-zavar az EVIL körül.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Degeczi #28 üzenetére

    Optikai kereső előnyei:
    - 0 késés, azt fényképezed amit látsz
    - egyelőre gyenge fényben nem produkálja a kép zajosodását és nem korlátozza az fps-t
    - nem vagy rászorulva az érzékelő tulajdonságaira, lásd előző pont, továbbá az érzékelő relatíve rossz dinamikatartománya miatt a magas kontraszt (beégések, fekete részek) zavaró lehet a komponáláskor
    - nem fogyaszt áramot (vagyis csak nagyon minimálisat)
    - nem szenved az lcd és a felbontásnövelés hátrányaitól (pl szem mozgatásakor elszíneződések)
    - analóg érzés, a szemeddel látsz, megadja a komponálás természetességét

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz nord_ #34 üzenetére

    Otthon a számítógépen is mű. De azért el lehet a kettőt egymástól vonatkoztatni, mert más dolog otthon manipulálni a rawokat és teljesen más kint komponálni a fényképezőn át. De ez már ízlés dolga, van aki ragaszkodik az OVF-hez, van aki kifejezetten az EVF-et részesíti előnyben.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák