Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    Szerintem ide a fórumba írok egy összefoglalót, a törzsgárdának szól úgyis, nem az egyszeri betévedő olvasónak, tehát:

    1. Szerintünk ez most össze lett rakva rendesen. Nem akart rohadt nagy lenni, nem akarta megváltani a világot, tartalmas, sok programmal felturbózott, korrekt rendezvényt akartunk csinálni, nem trombitáltuk oda a sajtót, alapvetően itt, illetve a közösségi médiában hirdettük, hogy lesz ez a dolog (Facebook, YouTube).
    2. Tökre igyekeztünk a színpadi programokkal (Az AI előadás meg a Nissan előadása például elég frankó lett).
    3. Nekünk is tök világos, hogy csak telefonokkal azért karcsú lenne. Ezért volt Leaf, elektromos roller, robogó, gördeszka, VR, AR, 3D nyomtatás, retro szekciók meg egy valag gaming is. Úgy gondoltuk, hogy igen, ha valaki alapos, érdeklődő, akkor 3-4 órát simán el tud tölteni a rendezvényen (ezt egyébként ott a helyszínen mások is mondták).
    4. A Tekbetyár mint műsorvezető nekem a nap meglepetése volt. Bazi jól nyomta, innen is thx.
    5. Alapvetően minden pont úgy működött, üzemelt és nagyjából úgy nézett ki, ahogyan terveztük.

    Viszont tökre nem jöttek el sokan, ami nekünk elég szar. Anyagilag sem előnyös, de nem ez bánt igazán, hanem hogy le kell vonni pár konzekvenciát:
    a. Az okostelefon nem szexi. Mindenkinek van, akinek nem túl régi, az már a falhoz sem akarja csapni, minek nézegessen eggyel újabbat, annyival nem jobb.
    b. A szexi dolog ma a tech témakörében nem a tech. Okosóra? Ugyan. Tablet? Ne röhögtess. VR? Egyszer kipróbálod, ennyi. AR? Ugyanez. A szexi dolog az e-mobilitás. A Leaf egész nap ment körbe-körbe. Az Archos hozott elektromos rollert, gördeszkát, meg azt a hülye kétkerekű piskótát (amit én nagyon imádtam), azok is egész nap mentek, a Blinkee standjánál is bőven voltak érdeklődők. Autókat kirakni, főleg kipróbálható módon viszont nem olyan bazi egyszerű dolog, mint egy asztalra kiszórni 5 telefont, szóval itt vagy kitalálunk valamit, vagy tökre megette a fene az egészet.
    c. Ez most egy kompakt, de sűrű Veletech volt. Ilyet is akartunk. Lehet, hogy jövőre nem kell ezzel szarakodnunk, mert nincs értelme. Kibérelünk egy kocsmát, bemegyünk pár céggel, táskából kipakoljuk a cuccokat az asztalra, aki odajön, az nyomkod, aki nem, az tökmindegy. Nincs belépő, majd kérünk részesedést a fogyasztásból, GG.
    d. Veszünk egy nagy levegőt és kitalálunk valami tök mást. A tech YouTuberek tök jó fejek voltak (arról a beszélgetésről volt stream, már több mint 3k nézője volt), lehet, hogy azt kell csinálni, hogy velük együtt rakunk össze egy nagyra nőtt közönségtalálkozót, nyilván kiállítókkal, meg ilyesmi, de most csak csapongok, szóval franc tudja. Az nyilván látszik, hogy valami másképp kell csinálni.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák