Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz szacsee #43 üzenetére

    Nevetni fogsz: bemehetsz és vehetsz számszeríjat, ami simán átlő egy embert. Vagy 4-et:D

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • válasz szacsee #43 üzenetére

    szacsee, szerintem nyitott kapukat döngetsz. Talán le is írtam, hogy a cikkben lévő infókkal nem mindenütt értek egyet, de ezek a tények. Nos, pont azokat emelted ki, amikkel nem értek egyet.

    Tudom a különbséget quadro és modellgép között. Amikor a barátaim között divat volt etilmotoros gépet venni több százezerért, majd összetörni hozzáértés nélkül, akkor én csak lapítottam, mert nekem nem volt ennyim eltapsolni. Ma mondhatni kisebb drónrajjal rendelkezem, lévén hogy a szakmámhoz is illeszkednek.

    Egyáltalán nem állt szándékomban megítélni a hobbit, sőt! Sajnálom, ha fordítva jött le, de az egyik legklasszabb dolog szerintem ez az egész móka (amint mondtam, nem csak röptetek, építek is).

    Mégegyszer csak azt tudom mondani, hogy ezzel nem engem kell meggyőznöd, a cikket pont azért írtam, mert a magamfajta emberekkel is szeretném megismertetni, hogy most mi az állás, és szeretném, ha eljönne a nap, hogy vegzálás nélkül kimehetek repülni a városba. Jelenleg nem merek...

    caprine
    Miért kell összekeverni a kerekedelmi és vállalat szerű légifolyosón történő repülést a magáncélú drónozással, miért? :W Ha ennyire nem lenne egyértelműen kiemelve a különbség valahol, akkor kérlek jelezd, hogy hol, mert javítani szeretném. Jelenlegi törvény szerint a bűncselekményt jogodban áll megakadályozni. A magáncélú lajstrom nélküli géppel repülés magánterületen engedély nélkül ugyan csak szabálysértés, de ha kameráznak, az törvényt sért, ami a bűncselekmény kategóriába tartozik. A mogyorófa vessző is az, amit korábban említettek itt a hozzászólásoknál. Ha valaki bekamerázik a kapudon, jogodban áll megakadályozni, ha valaki berepül drónnal kamerázni, miért ne lenne? Megint mondom, a bejelentett légtérhasználati engedéllyel repülés más. A kismotoros sárkányrepülőkre is kell már légtérhasználati engedély, amit megad nekik a NKH. Ez mind benne van a cikkben, ha hasznos infókat akarsz, és nem csak a komment szekcióban szakérteni, akkor olvasd el alaposan. Le ne bazookázd nekem a permetezőgépet otthon a kert fölött, aztán meg bemártsál itt, hogy a razorbenke92 azt mondta, hogy lehet ;]

    [ Szerkesztve ]

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák