Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz Tüzi #151 üzenetére

    Ez a benzinár nem azért érdekes kérdés, mert most 450, felőlem lehet 600 is, ha nekem menni kell, azt kifizetik az ügyfelek, hanem hogy egy autó a havi 2000km-rel, meg egy sima vegyes 7 literrel számolva eléget évi 12X 140, azaz 1680 liter benzint, ami pénzben 750 ezer forint, 5 év alatt csak ez 3.8 milla, és a szervizelés, olajcsere, szenzorok, kettőstömegű, ez- az bele sincs számolva. Na ehhez képest egy elektromos nem szervizigényes, akár lehetne megújulókból is tölteni, és ezt a döntéshozók vagy nem látják, vagy még mindig nagyon erős az olajlobbi. És akkor meg lehet nézni, hogy mi minden kell ahhoz, hogy a kőolaj feljöjjön, és abból betankolható üzemanyag legyen, azért gondolom te is egyszerűbbnek találod, hogy holnap kimennek felrakni hozzád egy napelemet, rádugod a kocsit, ami teletöltődik...
    Sem helyi, sem távoli légszennyezés nincs, se tankolás nincs se olajcsere nincs.
    Én ezt látom, amennyire működik ez egy családnak leegyszerűsítve, úgy kell működjön 100 meg 100 ezer, meg 2 millió családnak is, és akkor ott vagyunk, hogy már az országról beszélünk..
    2021-ben már rég az elektromos átállást kellene tervezni, de 4-5 éven belül. A leírt módszer szerintem működőképes lenne, ha nem lenne senki, akinek nagyon érdekben áll mindezt megfúrni.

    Amúgy ez a következtetés, hogy nem lesz áram, nem tűnik alaposan átgondoltnak, hiszen még egy gondolatmenetet, számítógépes modellezést se kell végigvezetni a helyes válaszhoz, mert példát ugyan nem tudsz mondani, ahol ez történik, de ma is lehet épp elég példát találni, hogy megoldott a sok elektromos autó töltése áramszünet nélkül. Ha ott meg tudták, itt miért ne lehetne?

    49" monitor, nas, nvme ssd ház eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/rick4/keres.php?usrid=87025

Új hozzászólás Aktív témák