Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    Kb. egy éve találkoztam a termékkel, azóta is mosolygok rajta, ha belebotlok... Ez a saját véleményem, elfogadom, ha valaki másképp látja a dolgot, de ti is fogadjátok el, hogy én így látom...
    "Ezer éve" van érintős kapcsoló, van érintős+fényerőszabályzós, sőt olyan is van, ami bármilyen IR távra programozható s ha para az IR, mert irányítani kell, akkor jóval előbb feltalálták a rádiós led izzókat, később a bluetooth-os izzókat, de lehet kapni vezérlőket, amik nincsenek egybeépítve a fényforrással. Van okosház, ahol az ég egy b...ta világon mindent tudsz irányítani akár telefonról. Továbbá, könyörgöm.... van váltókapcsoló, van keresztváltó kapcsoló, van léptető relé. Mi a bánatért nem egyszerűbb pl. egy hálóban egy kapcsolót a bejárathoz rakni, s egy-egy kapcsolót az ágy két oldalára, de az éjjeli lámpa sem hülyeség ha hálóról van szó, egyéb esetben váltókapcsoló sem hülyeség. Mé' jobb kutatni a távirányítót sötétben, hogy hova a bánatba is tettem?
    A cikk írójának: pedig az, hogy világít, mikor nincs felkapcsolva, annak annyi értelme van, mint az élvilágítónak, irányfénynek, amit szintén nagyon régóta alkalmaznak. Ennek akkor látnám max. értelmét, ha lenne benne dimmer, s egy balról-jobbra, fentről-lefelé mozdulattal tudnád a fényerőt szabályozni. Ehhez hasonlót egyébként már láttam RGB ledhez, csak a szerencsétlen gyengeárammal működik, beépíthetsz egy dobozt, amibe a tápegységet teszed, s onnantól kezdve kapcsolóba, kapcsolóból lámpába a gyengeáramot kell elhúznod. Továbbá két kis kör alakú érintőfelület van a kapcsolón. Sötétben bemész egy helyiségbe, s nem jobb felkapcsolni úgy egy lámpát, hogy érzed a billenőkapcsolót, már az ajtóból benyúlsz s kattan is? Mint belépsz, ránézel a kapcsolóra, látod melyik körre kell ráböknöd, s ráböksz. Ez hülyeség! Józanságra kényszerít!!!

  • Mike88

    senior tag

    válasz jimmy399 #26 üzenetére

    Melyikre gondolsz? A barna keretes, potméteres, alatta az irányfény? :)

  • Mike88

    senior tag

    válasz blueMerle #30 üzenetére

    :D Neeee... Azért ugye tudod, hogy nem a legyintés elvén készült s ez részedről csak vicc akart lenni...?

Új hozzászólás Aktív témák