Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    válasz stemplar07 #550 üzenetére

    A franciák, németek tudnak többnyire, csak éppen nem akarnak megszólalni.. Itt meg valóban nem tudnak. A munkahelyemen csak egy-két főnök, és azok is rosszul, minimális szókinccsel beszélik az angolt. Pedig Forma 1... Hétvégente mindig bóklaszom valamerre, mert gyönyörű ország. Tegnap Comacchioban jártam, mini Velence. A halászatból és a turistákból élő kisváros. És a központban, egy turisták által is látogatott bárban, azt sem értették meg, mikor kérdeztem, hogy mennyit fizetek. Vicces volt, hárman dugták össze a fejüket, hogy ki tudják okoskodni, hogy mit is akar ez a csóka. A rendőrök sem. Két hete átmentem a nyugati partra, itt fenn északon, ahol elvben meg úgy, ahogy vannak angolul beszélő emberek. Nos, úgy tűnik, csak elvben. Tilosban parkoltam, de nem vettem észre a táblát, szakadt a hó.. Egy pillanat alatt megjelentek a rendőrök, mutatták a táblát..na mondom, nagyszerű, fizethetek. Valamit magyarázott, persze nem értettem. Aztán rádión hívott egy fiatal csajt, aki állítólag tud angolul. A csaj sem tudott. Vagyis, de, de csak előre bemagolt mondatokat. Ha a választ nem az általa ismert kifejezésekkel adom, akkor a kommunikációba homokszem kerül. Mindegy, végül is csak azt akarták, hogy tűnjek el a tilosból. És még sem akartak büntetni. Lehet, hogy útban voltam, mert a tilosban parkolás itt teljesen megszokott. Ezek bárhol képesek megállni, a zebra pont olyan jó nekik, mint egy kijelölt parkoló.

Új hozzászólás Aktív témák