Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OldMike

    őstag

    válasz matthew sv #721 üzenetére

    Szia!
    Nekem egy 42LM660S van alig több, mint egy hete. Előtte igyekeztem minél több infót összeszedni, fórumokról, tesztelő portálokról, meg személyesen is nézegetve. Ezek alapján ajánlanám a képbeállítás témában a CNET.COM helyet. Ott - több más tesztelőtől eltérően - a teljes beállítási tartományt bemutatják. A Haladó 1 képbeállításoknál mindenki láthat rengeteg paramétert (pl. fehéregyensúly, színkezelés), de ezek mind 0-ra vannak állítva. A fentiek meg ezeken is változtatnak, hogy a kalibrálás a lehető legideálisabb legyen. Itt azért megjegyzem, hogy ők a filmnézéshez legjobb eredményt célozzák meg, ezért aki az élénk, harsogó képet szereti, az ne itt keresgéljen.
    A honlapon található tesztekben szereplő LG tévék típusjelzése kissé eltér a nálunk ismerttől: például az LM6700 nálunk szerintem az LM670. A képbeállítási adatokat a tesztekben a "Picture Control"-ra kattintva lehet előhozni (angolul van az egész teszt).
    Három teszt (LM6700, LM7600 és LW5600) képbeállításait próbáltam ki, ebből - bármilyen furcsa- az LW5500 lett a nyerő számomra (szubjektív megítélés!), megdöbbentően természetes színvilággal. Csak annyit változtattam, hogy a színskálát (angolul azt hiszem color gamut) a BT709 helyett szélesre állítottam. A második az LM7600 lett, de az már kicsit kékbe hajlik, és a bőrszínek kevésbé jók. Az LM6700-ról nem voltak túl jó véleménnyel, annak a színvilága szerintem is elég vacak.
    Annyit még, hogy az LM5500-nál kevesebb paraméter van, mint az LM660 (szerintem az LM640 ebből a szempontból majdnem megegyezik vele) esetében, például ott 10 pontos IRE van, a 660-ban meg 20 pontos. A leírásban nem szereplő, de az én tévémben meglévő paraméter-beállítási lehetőségeket - józan paraszti ésszel - 0-ra állítottam.
    Jó próbálgatást!

    [ Szerkesztve ]

    42LM660S

Új hozzászólás Aktív témák