Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    Szerintem ekkora képátlóhoz egy kicsit kevés már a 2560X1080p. Mondjuk ezt még ki lehet hajtani felső-középkategóriás VGA-kkal. Felette már GF1070-estől kezdődik a móka. Ára? Ha csak a kínált felbontást nézzük, sok. Az USB hub, és a FreeSync-fícsör miatt már kibírható (hogy mi ez a ruki-muki-fuki hertzhajhászás a multis FPS-ekben, rejtély számomra. Mondjuk maga az online FPS is. Ekkora monitort már szemmel lekövetni is fárasztó, a ruki-muki-fuki kedvelői szerintem maradjanak 23 coll környékén, ha már mindenáron győzni akarnak. Vargabetű elvarrva).

    Azt sem értem (de ez általános sirám inkább), hogy mi a búbánatért kell a gamer cuccoknál a csicsás vörös betéteket erőltetni, a kevesebb néha több. Becsületére váljon az LG-nek, legalább hátulra száműzte a barokk művészet iránti hajlamnak zömét.

    Ami a monitor mellett szól: eszméletlen, hogy mennyit hozzá tesz a felhasználói élményhez az effajta képarány. Két-három normálisan széthajtogatott böngésző, egyéb szoftverek az asztalon mellettük, és ilyen pixelsűrűségnél még a fontméretek is elfogadhatóak maradnak. Na meg a szélesvásznú filmek! Ennél a képernyőaránynál, már faszán eltespedhet az emberfia egy blockbuster előtt. Autós szimulátorok? Szintén! Egy Project C.A.R.S.-féle cuccnál, állítható FOV mellett már a tükröket is nagyon szépen látod, hasznos lehet a megszállottaknak. RPG-knél szintén jól jöhet az extraszéles üzemmód, ugyanis a HUD még szélebbre kerül, elkerül az akciót takaró helyéről. Szóval részemről nagyon-nagy rajongója vagyok ennek a képaránynak, G-Sync nélküli változatát melegen ajánlanám minden multitaszkos HC usernek, még akár 29-es változatban is. Két monitor helyett is jobb (lehet), kevesebbet fogyaszt, igaz, nem redundáns.

    Megelégedéssel használom ezt a képarányt egy éve, igaz, nagyobb felbontásban. A kép valami lélegzetelállítóan gyönyörű, mondjuk a tesóim mindig azt kérdezik, hogy a bánatba látom a szöveget (nem skáláztam fel sem az ikonokat, sem a fontméretet). A tesztben szereplő monitor bemenetei közül mindenképp a Display Port-ot ajánlom használatra, néha a HDMI-t is bevetem, de mintha nem lenne olyan szép a képe és (nálam) frissítésben sem tud annyit

    Egy ilyen monitor évekre szóló befektetés, ugyanakkor minden más alkatrészhez (mínusz csúcsVGA-k) képest sajnos ŰR pénz, gyakorlatilag egy normális konfig ára (a WQHD változaté mindenképpen). Nem magyar fizetéshez való, küzdelmes beszerezni (használtan vettem én is, egy 34UM95-P tipust, 160 ezerért, az ország másik végébe vonatozva. Igaz, így is megérte, nagyon-nagyon. Még mindig garanciális, és még mindig nem sülök el képminőségén).

    Nem mondom, h ez a jövő, de 16:9-re visszatekinte már az az érzés fog el, mintha egy CRT monitorra néznék. a mostani sztenderd asztalméreten meg már egyszerűen nem férek el, ha nagyon belelndülök.

    Egy megszállott játékosnak szerintem ez a képarány/képméret erősen ajánlott kategória, ezt az egoista-üzemmódot (CURVED) pedig szívesen megnézném már élőben.

    [ Szerkesztve ]

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák