Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • themiert

    csendes tag

    válasz Krugszvele #2 üzenetére

    Jó kis gép. Elgondolkodtam amikor megláttam .... Lehet nekem is kell egy. Jól sikerült, ezzel is tágult a látóköröm :)

    Üdv.: Gergő

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz Krugszvele #2 üzenetére

    Ezt inkább gondold át még egyszer.

    Apró hiba: Home Premium 64bit[/PAGE]

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • Cyberpunk

    félisten

    válasz Krugszvele #2 üzenetére

    Miért? Ha nem akar nagyon gamer-kedni akkor megteszi. Mondjuk ez a fos felbontású kijelző. :U De ez van manapság ez a divat sajna.

    Egyébként én is átváltok only laptopra, csak nekem vannak játékos hajlamaim, ezért kissé komolyabb gépet veszek majd.

    "You said you'd always be there for me.... but you're not..."

  • Remus389

    veterán

    válasz Krugszvele #2 üzenetére

    +1

    en sem hiszem hogy a 23 colos oriasi full hd dell ips montort az Ati 5850esem 2-3 teraflopsos erejet es az oriasi kenyelmes billentyzetemet, le lehet cserelni egy TN paneles 15 colos 1366-os kijkijelzoju negyed olyan eros gepre

    hiaba mondanak mast, auto utan motor, vagy egyszer probaljak ki az asztalimat ezzel a monitorral es videokaresszel, egyet fognak erteni

    szigoruan sajat velemeny

    a notinak is megvan a maga elonye, barhova konnyen viheted es agyban is netezhetsz

    de nem olyan mint egy fullos asztali,soha

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Attichu

    csendes tag

    válasz Krugszvele #2 üzenetére

    Azért ez így nem igaz teljesen! Nekem is egy viszonylag erős gépnek mondható asztali cuccom volt, természetessen játékra. Leváltottam én is laptopra mert praktikusabb és már nem gemer-kedem annyit, de most egy hasonló notim van és tökéletessen eljátszok bármilyen játékot akár Dx11-el is és nem mondanám, hogy annyira motoron érezném magam az autó után. Talán egy kicsit a Raid hiányzik bár elég sok notiban már ez sem lehetetlen. egyre több noti készül már ami simán képes kiváltani egy asztali gépeket!

  • bradam

    aktív tag

    válasz Krugszvele #2 üzenetére

    Elég érdekes hasonlat,az én igényeimnek bõven megfelel,amúgy is tök felesleges az asztalihoz hasonlítani, én sem hasonlítani akartam,csak szimplân fontosabb a mobilitás mint a teljesítmèny

    atoka1 köszi :R

    bmakszim mâr szerintem nem nagyon találsz,állitolag elkapkodták gyorsan.

    micimacko azèrt az okadéktól szerintem messze van,nézd meg élõben,nekem tetszik. Gépelni meg kifejezetten jó rajta

  • madd dogg

    senior tag

    válasz Krugszvele #2 üzenetére

    Ott a pont. Bár lehet egy idős gépet váltott ki :) De akkor sem lesz olyan... :)

    Én is szívesen vennék egy laptopot, de szigorúan 100k környékén használtan, és Thinkpadet. 12 col elég, az a mobilitás, nem a 15. Menet közben max filmet nézek, netezek, mobilnet - gsm modul nélkül szerintem értelmét veszti a hordozhatóság. Játszani meg úton úgy sem lehet. Aki meg nyaralásra akarja vinni, hogy majd ott játszik.... mert sokan mondják ezt.... AZOK OSTOBA HÜLYÉK! Nyaraljatok fürödjetek, kaccsold kia gépet :D

    [ Szerkesztve ]

  • zsirfecske

    addikt

    válasz Krugszvele #2 üzenetére

    miért? simán ér monitort (akár többet is), billentyűzetet és egeret dugni rá.

  • bradam

    aktív tag

    válasz Krugszvele #52 üzenetére

    Én már nagyon-nagyon kipróbálnék egy mondjuk i3-as vagy i5-ös gépet, hogy tudja-e hozni egyáltalán egy asztali gép teljesítményét érzésre.

    Szerintem nem mondod meg szemre,hogy egy asztali i5 meg egy noti i5 mennyiben különbözik, az "érzésre" pedig lehet venni ssd-t, ugyanolyan lesz mint egy asztaliban.

    Notit rákötöm külső kijelzőre,egeret,billentyűt is mellé rakok, és mindjárt használható lesz neked is. 17-es gamer notinak is van biztos létjogosultsága, fórumban nemrég egy kamionsofőr keresett ilyet. Egy 11"-13"-as notival nem nagyon tudna mit kezdeni:)

    A többivel egyetértek,lehet tényleg divat lett a notikból, és az emberek nem a saját igényeikhez vásárolnak. De ez azért elég régóta így van, nem is nagyon fog megváltozni.

  • madd dogg

    senior tag

    válasz Krugszvele #52 üzenetére

    Az én számmal beszélsz? :) Laptop vásárlást fontolgatok, gép megvan, és ugyan itt járok. Beépített GSM modul legyen, és max 13", de minimzm 768 függőleges sor a kijelzőn. :)

  • Huma

    addikt

    válasz Krugszvele #52 üzenetére

    És ha valaki szeret LAN partira járni? Jóval egyszerűbb egy 17"-os laptopot hurcibálni mint egy asztali gépet.
    Esetleg az illető imád játszani, de sokat utazik ide-oda ezért problémás lenne neki egy asztalit hurcibálni.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Krugszvele #2 üzenetére

    "Asztali gépet kiváltó laptop? Ez olyan, mint autó után motort használni!"
    Tudom, hogy régi hsz., de akkor is feltűnő a túlzott kardoskodásod az asztali gépek mellett. :)
    Amit írtál, az meg egy nagyon rossz hasonlat. Honnan tudod, hogy egy megszállott (vagy csak a motorját igazán szerető) motorosnak nem sokkal jobb és kényelmesebb érzés autó helyett motort használni? :)
    Egyébként már csak azért is rossz a hasonlat, mert komoly teljesítményre képes, minőségi, jól kinéző motor nem biztos, hogy drágább, mint egy gyengébb képességű, de szintén jól kinéző, minőségi autó, sőt...
    Talán legfeljebb egy dologban nem sántít a hasonlat, a biztonság kérdésében, mert motorral könnyebb nagyot bukni, mint autóval, a laptopot meg könnyebb leejteni, mint egy asztalit...
    Inkább mondd azt, hogy a Te egyéni ízlésednek nem felel meg egy laptop, mert Te nem látod hasznát.

    (#52) Krugszvele
    "Jelenleg csak annak látom értelmét laptopot használni, akinek hurcolni kell mindenhová a gépét, de ha neki meg a mobilitás fontos, akkor csakis 11-13''-os gép jöhet szóba, nem?"
    Rossz meglátás, ez is ízlés kérdése. Nekem pl. egy hónapja van saját laptopom (épp egy Y570; eddig legfeljebb családtagokét tudtam hurcolászni), mert újítani akartam a hatszáz éve használt asztaliról.
    Döntés a laptop mellett:
    1.) melóhoz nagyon sokszor kell a gép, és mivel hurcolászom, amin dolgozom, kell a mobilitás;
    2.) amikor épp hosszabban ülök olyan helyen, ahol van lehetőségem külső monitort és billentyűzetet csatlakoztatni, ott úgy használom. Tehát asztaliként. Ilyenkor lehetne akár 11-13" közt is valahol - DE: nem egyszer előfordul az is, hogy mondjuk épp van egy fél vagy egy órám megcsinálni valamit (vagy csak épp gyorsan eszembe jutott valami, míg el nem felejtem, megoldom a laptopon) olyan helyen, ahol nincs külső monitor és/vagy billentyűzet/egér kombó (vagy nem éri meg rádugni arra az időre), így akkor tehát ezen a kijelzőn kell dolgoznom - ilyenkor egy 11-13"-os kijelző meg túl pici lenne a még viszonylag kényelmes munkához, még akkor is, ha épp csak "rövid" időre használom is (pl. fél órára).
    3.) így is jóval nagyobb tudású, mint a korábbi asztali gépem, így tehát teljesítményben is kiváltotta azt; akár játékra is tudom használni, ha nagyon szeretném, azzal együtt, hogy hurcolászni is tudom. De minden egyéb célra is jóval gyorsabb, így meg igazából már bő tartalékokkal teljesíti azt, amire nekem szükségem van, mert alapvetően inkább proci- és memóriaigényes munkára használom a gépet (ha erőforrásigényről van szó), mint játékra, ahol esetleg akár a videókártya korlátai előjöhetnek.
    4.) ha itthon a TV-vel szerettem volna összekötni a gépet egy filmezés erejéig, utáltam kihúzogatni a kábeleket, lecipelni az asztalit az emeletről, összedugni, aztán a film végén ismét kihúzogatás, cipelés fel, stb... Persze az egér-billentyű kombót is külön kellett cipelni. Megint csak a mobilitás előnye, hogy most ha filmezni támad kedvem, csak lehajtom a fedelet, leviszem a gépet akár egy kézben, összedugom, és kész vagyok vele, nincs a szokásos tízperces procedúra.

    A lényeg: hadd döntse el mindenki maga, mi a számára előnyösebb, ne akard ráerőltetni a saját véleményedet, miszerint márpedig a laptop az nem jó - mert ez egyszerűen nem igaz. :) Egy jó laptopot simán lehet kvázi asztali gépként is használni, míg fordítva ez nincs így.

    ===

    (#103) kilac : ha ez a kékhalál előjön, és egyértelműen driverhiba miatt, akkor ez nem a Lenovo (és nem konkrétan az Y570) hibája, hanem az nVidiáé. Főleg, hogy a grafikus komponens kernel módban fut (mint azt lehet is tanulni operációs rendszerek tárgyból, ez nagyon megmaradt :D), így annak hibája nagyobb eséllyel ránthatja magával a rendszert (persze, hogy megteszi - ergo pl. csúf kékhalál). Nyilván ettől függetlenül más, rosszul megírt driverek is magával ránthatják.

    ===

    (#105) Televan : "Én az Lenovo oldalán levő VGA drivert használom. De az egy kicsit régi. Elég gyatra a frissítés a lenovo részéről. Ők még a 26x.x verziónál tartanak. Az Nvidia meg a lassan kiadja a 29x.x verziót."
    Szerintem csak tesztelt, megerősített drivert raknak fel, pont azért, hogy ne legyenek nem várt kékhalálok, és ezek miatt ne a Lenovo-t okolják. Gondolom nem egyszerű alaposan tesztelni videókártya-típusonként...

    ===

    (#115) Puma K: "Ha hálózatról használod hosszabb ideig (munka, játék, Skype konferencia, stb) akkor érdemes kivenni az akkut."
    Szerintem ez tényleg necces. Nagyon nem kizárható egy esetleges áramkimaradás veszélye, és azért az nem tesz jót, amikor csak úgy hirtelen megszűnik a tápellátás. Feszültség-tüskék, stb... Mondjuk nem tudom, mennyire kínál védelmet ez ellen az a tápegység, ami benne van.

    ===

    (#137) Puma K : milyen parákat tapasztaltál a HDMI-csatlakoztatásnál? :F
    Igazából az pont azért jó, mert csak digitális jelet visz át, nincs konvertálgatás, és legtöbb esetben "bedugod, megy"-alapon kéne mennie. Meg hát nyilván az is jó, hogy a hangot is átviszi. Analóg VGA-csatlakoztatásnál szórakozni kell a külön hangkábellel, de amennyiben a TV hangminősége is elfogadható (vagy kifejezetten jó), mert nem dobozhangú a TV, akkor bőven jó is, hogy arról szól a hang. Persze ha van fasza külön hangrendszer, akkor arra érdemes csatlakoztatni.
    Amúgy valaki írta egy másik fórumban, hogy nem tudja egyszerre használni a VGA- és HDMI-kimeneteket is, hát ez valóban eléggé lehetetlen vállalkozásnak tűnik (hacsak nem sikerül házi gányolással megoldani a tűkön érkező jelek kivezetését), mert annyira közel van a kettő. Persze ez ritkábban lehet igazán szükséges. :) De nem lenne rossz persze, ha kicsit messzebb lenne a kettő.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák