Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Remus389

    veterán

    válasz Krugszvele #2 üzenetére

    +1

    en sem hiszem hogy a 23 colos oriasi full hd dell ips montort az Ati 5850esem 2-3 teraflopsos erejet es az oriasi kenyelmes billentyzetemet, le lehet cserelni egy TN paneles 15 colos 1366-os kijkijelzoju negyed olyan eros gepre

    hiaba mondanak mast, auto utan motor, vagy egyszer probaljak ki az asztalimat ezzel a monitorral es videokaresszel, egyet fognak erteni

    szigoruan sajat velemeny

    a notinak is megvan a maga elonye, barhova konnyen viheted es agyban is netezhetsz

    de nem olyan mint egy fullos asztali,soha

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Remus389

    veterán

    válasz Cyberpunk #17 üzenetére

    mindenki másra esküszik, én a fullos gép+okostelefon kombóra

    Drenadar: persze rá lehet kötni nagy monitort, meg billenyűzetet is, de akkor nem ugyanott vagy? az hogy hangos, veszel bele pár ezerért egy igényes hűtőt és nem lesz hangos, notiból is van ami hangos

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Remus389

    veterán

    válasz madd dogg #22 üzenetére

    Persze, nyaralásra tényleg nem jó elvinni ;]

    Az én meglátásom:

    otthonra egy erős/jó asztali gép(fejleszthetőség, cserélhetőség, relatív olcsóság), okosan fejlesztve

    ágyba netezésre/filmezésre egy ipad a legjobb(el lehet dönteni ha a fejed a párnára teszed), a felhasználói élmény a legjobb

    "zsebemben a net"-re pedig okosteló, mindig nálad van, sokkal hordozhatóbb mint egy lapos, nem fáradsz el

    ez a 2-3 dolog árban ugyanott van mint egy ilyen 15 colos laptop csoda, és mindegyik jobb a maga területén, szerintem, az okosteló igen olcsó is lehet ha előfizuval veszed(akár zte blade 0 Ft), az ipad használtba 75-ért, asztali gép pedig kihozható olcsón ha okosan fejleszted, pl egy 5850 videokaresz 30 ezer, egy 24 colos monitort is 35 ért vehetsz, core2-est alá is fillérekből vehetsz

    nightmare13: nem azt mondjuk hogy hülyeség a lapos, bár én amikor fősulis voltam, otthon is volt gép a suliban is tudtam gépezni ingyen, mert ingáztam, a vonaton pedig dumáltunk vagy zenéltünk

    tehát otthon is volt net, suliban is akkor mi a fenének? VAGY otthon van net, melóhelyen s van net, akkor minek? nyaralni pedig jobb ha nem visz az ember gépet

    vagy barátnőhöz átmész ott is van gép..stb, mindenhol van, van netkávézó is ha nagyon hiányod van

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Remus389

    veterán

    válasz Cyberpunk #28 üzenetére

    és mi a vélemény a 80-100.000-es lapikról?[link]

    ugyanúgy TN panel+15 col, kétmagos 2,3 ghz core2(elég jó azért), 2GB ram(elfut a zikszpé azért van a 7-es windóz is gond nélkül), játszani viszont nem lehet vele(bár a drágábbakkal sem igazán :U )

    elismerem a laptop kategória létjogosultságát :R , nekem nem jön be, de valaki ebbe látja a megoldást

    de ha pont olyan munkám lenne amihez kéne akkor vennék egy 80.000-es szutyok lapit és kész, több pénz marad nyaralásra :) , dolgozni filmezni netezni ugyanúgy tudsz vagy nem? és ha vigyázol rá ez se megy tönkre

    én félnék játsznai egy laptopon, mert átforrósodik az egész 300.000-es cucc, ergo ennyi erővel jó a fentebb említett budget lapi, ha leejted így is úgy is eltörik

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Remus389

    veterán

    válasz nightmare13 #32 üzenetére

    Aztán koliban ott az asztali, de mi van, ha meghal? elárulom, sokkal nagyobb az esélye hogy egy noti meghaljon mint egy asztali, ráadásul sokkal költségesebb és bonyolultabb a javítása

    miért? mert egy notit folyton cipelsz, kinyitod, becsukod, rázkódik, por megy bele, esetleg leejtheted/ráesik valami, és nagyobb hőterhelésnek vannak kitéve az alkatrészek, a szűk hely miatt, megreped a műanyag

    szakképzett szerelő kell a javításához

    egy asztali egy helyben van, nem megy sehová, sokkal hűvösebben fut(ki tud szellőzni), és nem kell szaki hogy megjavítsd, magad megjavítod egy csavarhúzőval, vagy ismi átjön és ránéz ;)

    tehát inkább azért imádkozz hogy nehogy a notid haljon be ;) főleg ha olcsóbb fajta, múltkor húgom HP-jának szállt el a winyója az össze adattal együtt, 18 ezer Ft-ba fájt, és még itt a fórumban örömködtek hogy milyen olcsón megúsztuk :K, ebből 9000Ft volt a javítás díja, 9000Ft volt a winyó asszem, olyan a noti hogy nem mertem szétszedni, nem is tudtam volna, és nem is jó ötlet(HP 4515S-130.000 volt bő egy éve, tehát nem a legalja azért)

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

  • Remus389

    veterán

    válasz nightmare13 #35 üzenetére

    leírtam hogy van létjogosultsága, csak azt furcsállottam hogy azon aggódsz hogy behal a megbízható asztali(jó lehet valami jó öreg 10 éves pentium 3-as ;] , azt nem írtad, bár azok a legtutibbak megbizhatóság szempontjából), és nem azon aggódsz nehogy a notiddal legyen baj, utóbbinak jóval nagyobb az esélye

    Azt meg, hogy magam megjavítok pl egy elfüstölt gpu-t, esetleg egy behalt memóriát, vagy egy túláramtól megdöglött tápot, azt kétlem.én biztos vagyok benne hogy képes vagy lecsavarozni a ház oldalát, kihúzni a slotból a hibás alkatrészt és betolni egy tartalék videókareszt vagy egy újat, figy erre bárki képes

    persze azt is feltételezem hogy el tudsz menni a boltba egy újért, vagy 2000Ft-ért veszel az aprón egy X300SE-t ami képet ad, vagy ha nem vágod biztos van ismid aki ránéz ingyen

    én nem kételkedek benned :R

    notit szétszedni és megjavítani és összerakni, ahhoz már kicsit több "Fingerspitzen-gefühl" kell, jobb ha szervízbe viszed hisz ha elrontják az ő saruk, csakhát megkérik az árát

    ráadásul speciális noti videokaresz jóval drágább és gyengébb mint egy asztali, vagy spéci noti táp, vagy akármi, tuti ezeket aranyáron mérik+ ugye a szerelés díja

    tehát sokkal gázabb ha notid hal be szerintem, és ott nincs mese, asztaliba beletehetsz ótvar olcsó alkatrészt is ha épp le vagy égve anyagilag de műdködni fog

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák