Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Gusztáv #18 üzenetére

    Tehát van a Office 365, ami egy felhőalapú megoldás, és ott tényleg a böngészőből használsz egy butított alkalmazást (ami szerintem az üzleti felhasználók nagy részének igényeit kielégíti).

    Ha ez igaz lenne, akkor 20 éves szövegszerkesztő lenne mindenütt, és az ms nem tudott volna értékesíteni semmi újabbat.
    Nekem pl már 15 perc használat után a "mi a francért nem tudja ezt sem" érzésem volt ezekkel kapcsolatban... Hidd el nekem, komolyabb feladatokra teljességgel alkalmatlan, és a google -ön kívül senki más nem hirdeti úgy a webes vackait, hogy az leváltaná az asztalit. MS -nél is leginkább azt sulykolják, hogy az office 2010 mellé egy jó kiegészítés a weboffice.

    Hagyjuk már ezt a "nekem ez is elég" marhaságot, mert nettó hazugság. Önigazolásként szokták alkalmazni a "webapp hívők". Próbálj meg egyszer normális dokumentumot összerakni egy webes cuccal, és egyből rájössz hogy mennyire nem egyszerű a dolog.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz ddekany #20 üzenetére

    Még annyival kiegészíteném, hogy pl a latex is azért létezik a mai napig, mert olyasmit tud, amire egy manapság használatos szövegszerkesztő nem feltétlenül jó. A word 2010 (!) -ben vannak olyan funkciók, amivel megközelíti - de nem körözi le - az említett rendszert.

    Bár nem teljesen igazságos az összehasonlítás, hiszen a latex nem szövegszerkesztő. Csak azért használom példának, hogy megmutassam, mennyire nem igaz az, hogy egy mai gdocs, vagy o365 elegendő lenne bármilyen komolyabb munkavégzésre.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz ddekany #23 üzenetére

    Azt hittem ezen a forum -on nem sokan latex -eznek rajtam kívül.. :) Sokáig gondolkodtam a docbook féle xml -es megoldáson is, hiszen abból bármit gyúrhat az ember később, és talán még flexibilisebb mint a latex, de aztán elvetettem az ötletet, és maradt a bevált megoldás. Tehát *office -os cuccokat csak ha célszerű ezt választani (ritkább eset)

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák