Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz stifi #251 üzenetére

    Az igazi szittya magyar ilyen, nem? Megmondjuk hogy lenne frankó. :D

  • Tikakukac

    titán

    válasz stifi #251 üzenetére

    a világ elsőszámú PC gyártóját akarjátok megtanítani gépet gyártani a PH fórumon - kapjatok már észbe!

    Isten őrizz tőle, ő a gyártó, tojom le. Viszont attól, hogy ő adja el a legtöbb gépet nem indok arra miért gyártanak egyre szarabb üzleti gépeket. Attól, hogy én sokat dolgozom még nem magyarázat arra, hogy miért kaksizok a szoba közepére. Ha így jobban tudom érzékeltetni mi a probléma. T430 volt nálam legutóbb tartósban, azt a szoftveres semmit amit adnak win8 és 8.1 mellé kb. az Asus adja 140k-ért. Kicsit felemelném a hangomat tehát, független attól ki a Lenovo és mekkora. Mert a szememben lassan egy nagy semmi.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • elmepocok

    tag

    válasz stifi #251 üzenetére

    "a mostani kínálatban a Lenovo felső kategóriás gépei kiemelkednek a többi közül."
    "Vakok közt félszemű a király." :D

  • Tikakukac

    titán

    válasz stifi #256 üzenetére

    7-ből 4 annyira nem rossz egy őskövülettől ;]

    Az, hogy gyakorlatilag csak olyan dolgokban tudja elpicsázni egy újabb gép a régebbit, amit tud akármi, bármi, akár egy high-end mobil is lassan, az lesújtó és megalázó. Mármint a cégre nézve, mert ez alap, neki erre kéne építenie egy várat. A régi gépbe kellene egy új generációs alaplap és ennyi, ha elkopott egy palmrest és billzet csere, csókolom, 10 perc. Nekem ez úgy tűnik, hogy inkább epic fail, mint egészséges győzelem egy T440 esetében.
    A felháborító az, hogy mire kiéli magát a T60 itthon meg az x200s nálam, addigra olyan gépek közül kell használtban válogatnom, mint a most piacon lévők. Amikor már tényleg azt kell magyarázni, hogy miért tűnik el az összes visszajelző, meg miért kell okádék koppintósra rakni a trackpoint gombjait, ami így már tényleg felesleges, régen rossz. Tessék akkor venni mekkbúk liszenszt azt' gyártsák, mert ez van mögötte, mindenkinek az kell, a letisztultság, a borotvapenge design. Vegyed akkor. Csak ne tömjük a libát, az elviekben állatkínzás.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Xero

    nagyúr

    válasz stifi #251 üzenetére

    Ugyan teljesen off topic, de:
    "igazatok van, romlik a minőség, a kialakítás, a design meg ízlés dolga amiről nem vitatkozom. és ez igaz az összes gyártóra, kivétel és kategóra megkötés nélkül."

    Ez erős. Bizonyos szegmensekben igenis van javulás, de hogy a saját példámat hozzam az Apple háza táján is előreléptek. Az öreg 2007-es MBP-m is rendesen meg volt építve, több mint 6 évig szolgált, de a nemrég megérkezett 15-ös rMBP-m még komolyabban egyben van és még jobban ki van találva.
    A bővíthetőséget ugyan beáldozták, de számomra ez nem volt akkora érvágás. Cserébe érzem rajta, hogy nem fog szétperegni.

    A Lenovo ott harap a saját farkába, hogy az örökségbe maradt kiváló TP tulajdonságokat faragja le, ami lehet, hogy rövidtávon kifizetődő, de a hűséges és lojális régi vásárlókat, ne adj Isten céges beszerzőket elrémisztheti.

  • sutszi

    veterán

    válasz stifi #251 üzenetére

    Látom újra és újra előkerül valaki aki nem érti...még akkor sem ha kereskedő.

    Van egy bazi drága réteg termék, aminek a tulajdonságait negatívan befolyásolták. Azzal indokolva, hogy? Mivel is? Ja, hogy keveset visznek belőle...pont ez volt a lényeg...

    Szerinted ha marad a thinklight, a billentyűzet, és trackpoint gomb, és minden más új fejlesztés bejön, akkor mennyire lenne az rossz? Semennyire.

    Az van, hogy a cégek csak tippelnek, hogy mi az amit szívesen megvennének az emberek...a valóság pedig, hogy úgy vásárolnak, hogy "....nincs más de akkor legyen a kisebbik rossz..." vagy "...ez tetszik..."

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • rudi

    nagyúr

    válasz stifi #256 üzenetére

    Nagyon jó kérdések ezek! Csakhogy a teljesítmény, üzemidő és áttételesen a súly (kisebb fogyasztáshoz elég a kisebb akku és hűtés) javulása alapvetően nem a Lenovónak, hanem az Intelnek köszönhető. A többi paraméterben pedig - a design kivételével - romlást vélek felfedezni, na ezekben kizárólag a Lenovo érintett.

    És igen, ebben nyilván benne van a trendkövetés, hogy ilyen vékony házat relatívre masszívan és jó árban csak a rugós, nyekergő, szénszálas műanyagból lehet megcsinálni, fém-ötvözetből bazi dárga lenne (bár a Dell egyelőre még megcsinálja). Trackpoint meg a touchpad mechanikus gombjai is drágák, a vékony fedélbe nem fér bele a retesz mechanika (nélküle viszont kellett a mozgása végén megszoruló, egy kézzel nem nyitható fedél). Szóval szép lassan csináltunk a T-ből egy L sorozatot. Na, szerintem ennek nincs értelme.

    Nincs, mert egyrészt a T400/X200 környékén nagy vonalakban kész volt az optimális tartós, strapagép koncepciója, amiben szinte elég lett volna kvázi nulla fejlesztéssel az alaplapot cserélgetni, hogy fokozatosan nőjön a teljesítmény és akkuidő, illetve csökkenjen a súly (ezek a lényeges paraméterek egy munkagépnél, nem a vékonyság meg a dizájnosság). Aztán mellette csinálhattak volna egy ThinkPad L vonalat, amit kedvükre csonkíthatnának, hogy trendi (vékony, taccspedes, érintőképernyős, szigetes billentyűzetes akármilyen) legyen. Meg csinálhatnak X1 Carbont is villogtatni, csak hagyják meg a tradicionális modelleket.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Integra

    titán

    válasz stifi #251 üzenetére

    szép lenovo fapfap volt, páran azért már jó ideje felébredtünk a csipkerózsika álomból, neked úgy tűnik még nem sikerült :DDD
    a lenovo lúzerségét pedig azzal legitimálni, hogy a többiek még rosszabbak.. ne haragudj, de ez egyszerűen gyerekes és nevetséges.. :U

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • zdanee

    őstag

    válasz stifi #251 üzenetére

    Lemondok a normális billentyűzetről. Lemondok a ThinkLight-ról. Lemondok a normális touchpadról. Lemondok a régebbi szabványos kiegészítőim használatáról (töltő, dokkoló, akku, ultrabay). Lemondok a pöcökegérről, mert gombok nélkül nem annyira használható. Voltaképpen akkor miért is válasszam a Lenovót? Hirtelen nagyon sok mindenre elég lett a pénzem, amiből laptopot akarok venni. Már csak a márkanévről kell lemondanom, és helyette megvehetem a legerősebb procival a legjobb videokártyával egy másik joghurtos dobozba csomagolt konfigot és még marad is a zsebemben mondjuk kiterjesztett garanciára vagy laptop-biztosításra. No, ez itt a gond.

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

  • Alchemist

    addikt

    válasz stifi #251 üzenetére

    nálunk a cégben sem akar megdögleni a TP R50e, de a számlázó is akad rajta, lassan semmire se tudjuk használni.

    Szoftveres karbantartás kérdése. Tapasztalat, hogy egy újrarakott XP régebbi gépen még fürgébb is tud lenni, mint akár egy újabb vason a teleszemetelt Win 7.

    Egyébként a PC-s (laptopos) eladások hanyatlásához az is hozzájárul, hogy az újabb generációs vasak teljesítménynövekedése relatíve nem túl sok. A gyártók meg úgy reagálnak a trendre, hogy költséget csökkentenek... csak hát ez így eléggé affelé tart, hogy nem lesznek premium kategóriás business gépek, csak valami lapos, egyszerűsített, egy év után eldobható izé.

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • stifi

    senior tag

    válasz stifi #270 üzenetére

    (#264) Alchemist bocs, tehát nem a karbantartást választom hanem a kész megoldást, mert dolgozni akarok nem karbantartani :)

    (#268) Benzoldog ezzel a véleménnyel tudok én azonosulni leginkább.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • audi100td

    nagyúr

    válasz stifi #272 üzenetére

    "nem a karbantartást választom hanem a kész megoldást, mert dolgozni akarok nem karbantartani"

    Csak az a gond, hogy ezek az új TP-k már csak korlátozottan alkalmasak munkára. Amit a mostani T/X széria kínál kb hozza az Edge vagy L is szarabb kijelzővel, kevesebb garival, viszont fele/harmad ennyi pénzért. Pl. milyen innovációk történtek az ergonómia terén? Minden ilyen tényezőt kiirtottak belőle, akkor meg milyen munkaeszközről beszélünk? Nem azt sajnálom, hogy változtattak, hanem hogy negatív-"fejlesztés" folyik. A részvényeseken kívül ez mégis kinek kedvez? Ma már tényleg csak arról szól az ipar, hogy egy szűk, kapzsi, élősködő réteget kiszolgáljon anyagilag? Úgy tűnik igen, de mindegy, ez a kártyavár előbb-utóbb úgy is össze fog dőlni, mivel minden emberi normalitással/tradícióval szembe megy.

    [ Szerkesztve ]

  • hallador

    addikt

    válasz stifi #251 üzenetére

    Miért nem a nagyker sales troll topikba kötöttél ki?

    de most komolyan, miben jobb egy T60-as Lenovo egy T440-nél?

    Várj csak miért kerül annyiba a T440s mint a T60, ez a Busifoss gép kb 200 000 Ft-ot ér, na jó hozzászámolom a szoftveres feljesztést, akkor 250 000 Ft az alapmodell, ha teljes kiszerelésben nézem max 300 - 330 000 ér i7-el SSD-vel 350-et. Na mi a sz@r kerül ebbe ennyibe meséld el.

    üzemidőben?
    súlyban?
    teljesítményben?

    Eddig ez fősulis Julcsika Asus Netbookjánál számító tényezők, mi a sz@rt keres a ThinkPad a Business tetején ha a sales/kereskedő/nagykernél ilyen fontos tényezőket vesznek figyelembe mikor eladnak egy állítólag Enterprise Business notebookot. Mint amit eddig felsoroltál?

    mechanikában?

    Bizony!

    tartósságban?

    Nem tudjuk....

    alkatrész-ellátottságban?

    Bizony!

    designban?

    Szintén Fősulis Julcsika meg a sales majom jut eszembe, mi köze van egy munka géphez?

    oké, valóban van amiben jobb, egyetértek! de ezek olyan dolgok amiket megszoktál, amit megszerettél, és ami felett évek óta eljárt az idő.

    NEM! Ezek olyan dolgok, amivel könnyü egy mérnöknek, vagy egy szakembernek dolgozni, nem a macskajancsi sales-nek, aki lesz@rja csak a market share legyen fasza, a nagykerrel karöltve. Ne tévesszük össze sutyerák magyar nagyker felfogását, aki csak eladni akar, de semmi más nem érdekli... Jó is jött a LeVono felfogás, olcsóbb mint a konkurencia aztán kit érdekel, hogy a cégben a mérnök szenved nyakig a sz@rban, a sales, meg a titkárnőnek k... mindegy, mert napi 6 - 8 órát gépelget, fél óránként elszív egy cigit, azután hazamegy.

    Ja a mérnök, aki napi 18 órát ül a gép előtt meg hordozza a szerverszobába, meg szakadjon meg, mert a vezetőség a sales hatására megvette ezt a csodát, mer occsssóóóbban adja adja a sz@rker, mert ez annyira fasza a (Nagyker szerint, hogy ilyen a világon nem volt), köszi, ez neked tuti fasza nekem nem.

    a megoldás a problémára az egyszerű "nem veszem akkor meg", főleg nem akkor ha még a régi kedvenc bírja a strapát, elég a teljesítménye. ha már nem elég és emiatt cserélni akarod, akkor az ugyanolyan negatívuma a régi gépnek mint az újnak bármelyik más.

    Na ja, csak éppen a LeVono ezt azért csinálja mert occssoooo gyártani, és nem azért mert ez jó lenne. Az egyetlen negatívum, hogy legalább 50 - 100 000 Ft-al többe kerül mint amennyit ér a T és az X széria. És ez egyetlen egy társulásnak fasza a kereskedőnek, nekem nem. Hozzáteszem ez is sok érte...

    megváltozott, tovább kell állni. ma már lehet én sem Lenovot vennék ha cserére kényszerülnék, de még 1-2 generáció és nekem is váltanom kell, amit felháborodás nélkül fogok megtenni.

    Na ja iagazad is van...

    Várj csak kihagytad azokat dolgokat ami ezt a kategóriát jellemzi:

    - Használati ergonómia
    - ház,váz,káva merevség
    - Megbízhatóság
    - Bővíthetőség (Caddy, secundary battery, A ProBook om megeszi keresztbe hosszába) (nincs)
    - Megbízható szoftveres support.
    - Tartósság (Majd meglátjuk)
    - Csatlakozás (A ProBook om megeszi keresztbe hosszába)
    - Hardveres felszereltség, és kompatibilitás
    - DOKUMENTÁCIÓ! (Nincs)
    - Szerelhetőség
    - szabványkompatibilitás (Ki tudja dokumentáció híján)
    - szoftverkompatibilitás (Ki tudja dokumentáció híján)
    - szoftveres, hardveres biztonság (Ki tudja dokumentáció híján)

    Na akkor ebből melyiket nyújtja ma ez a notebook?

    Akkor miért nem 300 000 Ft-ba kerül a tesztben szereplő gép, SSD-stül, mindenestül együtt? Mi kerül ezen ennyibe?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz stifi #278 üzenetére

    Igen mondok pár dolgot ami fontos valakinek aki tényleg használni akarja a gépet nem pedig beszélni róla a RedBook fogalma ismerős neked? Regional Warranty. Software books.

    Na az IBM minden kis gépéhez kiadott egy ilyet de a technológiájához, és szoftver éhez is a lenovo tudod mit ad (Market Share-t)? Semmit, ad egy 200 oldalas hardware maintenance-t és mehet a sunyiba, Ez ám a minőség!

    Önigazolás mi?

    Engem nem kell meggyőznöd. Reagáltam a szerinted nem fontos dolgokra. Ez nem munkánál fontos amiket felsoroltál, hanem egy főiskolásnak, vagy egy otthoni user-nek.

    Nem nagyon értem ezek után mit is keres ez a Brand az Enterprise Business gépek között?

    Költői volt a kérdés.

    Pontosan egy sima user-nek nem fontosak az első mondatban felsorolt dolgok, aki valóban dolgozik a rendszerekkel annak igen.

    Szóval önigazolással kapcsolatban nincs igazad....

    Ezt a HP is megcsinálta az új EliteBook-al, de ha a HP oldalára felmész, akkor tudod mit veszel, mert kapsz 2000 oldalnyi manual-t, aztán döntsd el mit akarsz, 200 szoftverrel, na a Lenovo ilyen Legend feeling-ben nyomja mostanában, ami pedig még maradt az iBM szoftverekből azt sem feljeszti nagyon.

    Ezzel nincs baj, ha csak eladjuk.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz stifi #280 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Alchemist

    addikt

    válasz stifi #272 üzenetére

    Én sem akarnék karbantartani, de anélkül egy idő után bármelyik Windows hajlamos átmenni csigába...

    Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

  • Integra

    titán

    válasz stifi #270 üzenetére

    húzd ki a fejed a lenovo seggéből... :DDD
    te kereskedő vagy, te azt mondod amit mondanod kell a saját anyagi érdekeid miatt. ennyi a lényege. értem én, hogy véded a védhetetlent, mert ebből keresed a napi betevőd, én viszont nem vagyok rabszolgája a rendszernek, így mondhatom azt, amit valóban gondolok és látok. óriási különbség.

    és nem kell különösebb mérnöki és egyéb szakkpézettség ahhoz, hogy az ember lássa azt, ami történik. csavarhatod meg magyarázhatod ahogy akarod.

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz stifi #270 üzenetére

    Ennyiből ki lehet hozni 2x jobbat is, csak a Lenovo kapzsi, spórol amin lehet, remélve hogy a vevők nem veszik észre. De észrevették. Fél milkáért nem szeretném, hanem ELVÁROM hogy minőséget kapjak. Ha nem, akkor nincs lóvé. 100k-s notira mire fel az 500k-s árcédula?

  • kromatika

    veterán

    válasz stifi #295 üzenetére

    Ezt én is tudom,és éppen ezért furcsa,hogy a lenovó ennyire le adta.Kezemben van jelenleg egy Latitude 64 30.Nos a T430-t kenterbe veri de nagyon minőség tekintetében.Halkabb és hűvösebb is.attól hogy ultra bokk valami még nem az jelenti hogy nem lehet nagyon jól össze rakni.latitude 6220 is van itt most az is jobb ,pedig ugye ez sub noti, még kisebb.Igen valójában igazad van én a régi thinkpadet kerestem bennük.használtam a 4-es szériában T60P től felfelé mindent T440-ig.Az össze szerelés minősége drámaian romlott.és ezt nem lehet utána avval enyhiteni,hogy pl a 430 vagy 440 még most is jobb mint a konzumer notik.Még szép hogy jobb háromszoros áron.Nem azt várnám el hogy T60P szint megmaradjon.Az tényleg király volt.De legalább a T410 es anyag minőségnél illett volna meg állni,vagy ha nem megy akkor árat kéne csökkenteni mert silányabb lett a minőség.

Új hozzászólás Aktív témák