Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elmepocok

    tag

    válasz zdanee #263 üzenetére

    Teljesen igaz.
    Alapjában véve a trendekkel van probléma, azt mondja meg nekem valaki, hogy a szigetes billentyűzet miben JOBB, mint a hagyományos? Könnyebb, olcsóbb, vékonyabb, kényelmesebb? Mondjuk az első három. A felhasználó ezekből mit érez? Azt, hogy kényelmetlenebb, de menő, mert minden gyártó azt teszi a gépébe. Tehát ezzel a gyártók csakis maguknak tettek jót, nem a vásárlóknak, velük csak elhitették, hogy nekik jobb. (És most itt hagyjuk az "egy jó szigetes billentyűzet majdnem olyan jó, mint a normális, ha csukott szemmel a jobb lábujjaidat keresztbe téve használod és nem gépelsz rajta" érveket).
    Miért jobb, hogy kivették a reteszt a fedélből? Mert beleakad a ruhádba. Igazából nekik olcsóbb. Miért jobb, hogy nincs LED a kávában? Nekik olcsóbb. Miért jobb a trackpoint helyett touchpad? Nekik olcsóbb. Miért jobb, hogy fém helyett űberbrutálkeményműanyagból van a cucc? Nekik olcsóbb.
    Az Inteltől megkapták a lehetőségét, hogy azonos áron alacsonyabb fogyaztású hardvert kapnak? Kevesebbet kell hűteni. Nekik olcsóbb. Satöbbi.
    Ezt mind el lehet fogadni. De ami engem felháborít, hogy ezt ők ugyanannyiért adják, mint az előtte nekik több pénzbe/szakértelembe kerülő gépeket. Itt van a kutya elásva. Senki ne magyarázza meg nekem, hogy én jól járok, ha egy (szándékosan) rosszabb terméket megveszek ugyanolyan áron.
    Sajnos sok emberrel ezt el lehet hitetni.

Új hozzászólás Aktív témák